התרוקנות הסוללה באייפון

אפל (Apple) אמנם שחררה את הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה שלה, iOS 10.1.1, לפני כחודש, אבל משתמשים רבים מתחילים לשים לב לתופעה מטרידה במיוחד רק עכשיו: מתברר שהעדכון האחרון מקצר את חיי הסוללה של מכשירי האייפונים באופן דרמטי, במיוחד הישנים יותר שבהם.

באתר התמיכה של אפל מתחילות להצטבר תגובות וטענות על כך שזמן קצר לאחר שהם מטעינים את האייפון במלואו, אחוז הסוללה צונח באופן דרמטי ובלתי מוסבר. אחרים טוענים כי האייפון נכבה מאליו כאשר הסוללה מגיעה ל-30 אחוזים. משתמשים נוספים שמו לב כי אם גם אם הם מכבים את המכשיר לפני השינה כשהוא עומד על לפחות 80 אחוז, הם קמים בבוקר לסוללה ריקה לחלוטין. יחד עם זאת, כאשר המכשיר מחובר לחשמל ומתחיל להיטען, הוא מראה שאכן יש בו 30 אחוז סוללה.

 

משתמשים אחדים ניסו לפתור את הבעיה על ידי שינמוך לגרסת 10.1, או שדרוג לגרסת המפתחים של 10.2 שצפויה לצאת בדצמבר, אך הם מדווחים כי הבעיה עדיין לא נפתרת. אפל לא הגיבה באופן רשמי לתלונות, אם כי דיווחים רבים ברשתות החברתיות רק הולכים ומצטברים, כך שלא מן הנמנע שהחברה תוציא בקרוב עדכון נוסף, או לכל הפחות תטפל בבעיה ב-10.2.

רק בשבוע שעבר הודיעה אפל על ריקול למכשירי iPhone 6s אשר סובלים מבעיית סוללה הגורמת לכיבוי אקראי של המכשיר. אפל טענה כי מדובר בבאג הקיים רק במכשירים שיוצרו בין חודש ספטמבר לאוקטובר 2015 ומדגישה כי אין צורך לחשוש שכן לא מדובר בתקלה בטיחותית שיכולה לגרום למכשיר להתחמם או חלילה להתלקח. היא קוראת לצרכנים שחוו את התקלה, שכאמור גורמת לטלפון לכיבוי גם כאשר הסוללה טעונה במלואה, לפנות למרכז השירות המורשה לשם תיקון והחלפת הסוללה