אינטקס (Intex), יצרנית טלפונים הודית, אמורה להציג היום בתערוכת MWC בשנחאי את הטלפון הראשון שמבוסס על מערכת ההפעלה Sailfish OS 2.0 של חברת ג'ולה (Jolla) הפינית.

מדובר בדור השני של מערכת ההפעלה הקניינית שמבוססת למעשה על אנדרואיד (Android) בקוד פתוח, עם התאמות רבות לשימוש במחוות. הדור הראשון של מערכת ההפעלה הושק בזמנו עם מכשיר שג'ולה עצמה השיקה בשלהי 2013.

פרטים מעטים בלבד נחשפו בקשר לתצורה של המכשיר החדש, אך ככל הנראה בהיבט הזה הוא יציע מפרט שמתאים למכשיר ביניים. בין השאר ידוע שהוא יהיה מבוסס על המערכת על שבב Snapdragon 600 של קוואלקום (Qualcomm) ויציע קישוריות LTE. המחיר הצפוי, לפי השמועות, הוא 235 דולרים. בנוסף, ייתכן שלאחר ההשקה בהודו, בעוד מספר חודשים, החברה תשיק את המכשיר החדש גם ברוסיה.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • אין שום קשר לאנדרואיד.
  Sailfish מבוססת על מערכת MeeGo ז"ל.

  • אפס

   יש אנשים שמתבלבלים בגלל שאפשר להריץ אפליקציות אנדרואיד על המערכת. כנראה שגם צבי קצבורג מתבלבל 🙂

 • iphone1000

  למה לא של Jolla ? ומה הקשר אנדרואיד?

 • ….‬‎

  אני לא מבין למה להתאמץ… אם מייקרוסופט לא מצליחים, איך תצליחו?

  • Avia Chen

   צודק, מאוד מטומטם, אבל חייב מערכת נורמלית שתחליף את האנדרואיד המעפנה בתחרות עם הIOS

   • shimon

    מדוע לדעתך אנדרואיד היא מערכת "מעפנה"? פרט נמק והסבר

    • Avia Chen

     אחרי 4 מכשירי אנדרואיד, ואייפון אחד (5), הגעתי למסקנה שהאנדרואיד היא מערכת כבדה, איטית, עם הרבה יותר מדי באגים, ששום דבר בה לא מושלם או אפילו קרוב לזה, לא כמו אפל שבאמת במקום להוסיף פיצרים מיותרים, היא מביאה את הפיצרים שלה לשלמות ואז רק מפרסמת אותה. בתגובה אחת אי אפשר להסביר את ההבדל בין מערכת עלובה למערכת הטובה ביותר חמכשירים סלולריים.ואגב אני כותב מהlg g2

     • Yossi Cohen

      ברור…. תמשיך לקנות מכשירים עם ממשקים כבדים ואז תגיד שהאנדרואיד כבד מידיי…
      הטלפון גלאקסי 2 ו3 מהירים מאוד! בהנחה ואתה מעיף את הממשק הכבד של סמסונג ומתקין CM11.
      תנסה אסוס zenfone 5 ואז תגיד אם אנדרואיד איטי או שהחברות סמסונג וLG פשוט לא יודעות ליצור ממשק שעובד.

      LG במיוחד. כן, למה לא תשימו מסך 12K כי המעבד המסכן והכרטיס הגראפי הקטן יכולים לשגר איזה 20 מגה פיקסל 60 פעמים בשניה בקלות רבה מאוד…
      יש סיבה למה מחשבי גיימינג יוצאים עם מקסימום 1080P ואפל כמעט ולא מוכנה לעלות מעל 320 DPI.

      • Avia Chen

       נגיד נגיד נגיד ואתה צודק, אז למה שדבר כזה בכלל יקרה? מה החברה לא יודעת את המגבלה? אצל אפל אתה לא צריך "לחשוב" שאם יש למסך רזולוציית מסך גבוהה מדי אז לא כדאי לקנות את הטלפון, כי הוא לא יוכל להתמודד עם זה. ולפרוטוקול היה לי גלקסי 2, והחלפתי לו מעל ל15 רוצים, טלפון עלוב. לאחרונה היה לי גם את הMX4 ועליו אני באמת לא ארחיב. מעבד עם 20 ליבות אבל טלפון ☎ כלכך חרא שזה הזוי איך הוא קיבל כל ציון מעל 7. ולא אני לא מדבר על השבוע שימוש הראשון, פה הוא מעולה, וזאת הבעיה הביקורות לאנדרואיד, הביקורת צריכה לבוא לדעתי אחרי חודשיים שלושה של שימוש, ואז לעשות השואה לתקופה דומה עם האייפון. התוצאות יהיו הזויות

       • Yossi Cohen

        החברות לא יודעות… לחברות אכפת שאנשים יקנו, לא שאנשים יהינו להשתמש בטלפון!

        אתה בתור צרכן חכם צריך לדעת איזה טלפון עובד טוב ואיזה לא.

        אייפון עובד טוב אסוס עובד טוב נקסוס עובד טוב מוטורולה ועוד כמה עובדים מצוין.

        מה לא עובד טוב? סמסונג מתחת לגלאקסי 5 טלפונים עם רזולוציה מפגרת וטלפונים שעמוסים בשטויות(המייזו כנראה מאט לך בגלל שילוב של מעבד חלש עם רזולוציה גבוהה)

        אתה צריך להסתכל על הביצועים של המעבד הגראפי(!) זה מה שחשוב באמת. האתר הזה יכול לעזור לך http://kyokojap.myweb.hinet.net/gpu_gflops/

        שים לב. מתחת ל100 ג'יגה פלופ אתה לא לוקח מכשיר שהוא מעל 720P במסך לדוגמא הזנפון 5 טס למה? כי הוא 720P
        בשביל 2K אתה צריך לפחות 200 עדיף קרוב ל300.
        תבין משהו אחד אפילו מחשבים מתקשים להריץ 2K בדברים כבדים(זה למה משחקים פועלים כל כך חלק על האייפון) וזה למה כל מחשבי הגיימינג(לפטופים) מגיעים עם 1080P בלבד!

        אפל חכמים בעניין זה הם לא עלו מעל 720P(האייפון 6 טיפה מעל זה) בשביל שהכל ירוץ חלק על 60 פריימים לשנייה. אבל לעומת האייפון 6 שפועל מדהים יחסית למפרטו(שמספיק בשביל להפעיל כזו רזולוציה) האייפון 6 פלוס נופל חזק ברינדור משחקים ותלת מימד.