יותר ממאה מטוסים של British Airways יצויידו בקרוב באינטרנט מהיר לשימוש הנוסעים. חברת התעופה, יחד עם Iberia הספרדית ו-Aer Lingus מאירלנד חתמו על חוזה עם חברת Gogo שתספק את החיבור המהיר כשירות WiFi בתוך המטוס.

הטכנולוגיה המכונה 2Ku, מסוגלת לספק אינטרנט במהירות של עד 70 מגה-ביט בשנייה, דבר שיאפשר לנוסעים לא רק לגלוש באינטרנט ולצ’וטט, אלא גם להזרים וידאו משירותי רשת שונים ולצפות בתכנים אונליין ישירות בטלפון או במחשב. יחד עם זאת, הטכנולוגיה תהיה מוגבלת לסך של 70 מגה-ביט בשנייה שתחולק בין כל הנוסעים המחוברים, כך שמהירות ההורדה של כל נוסע תלויה בכמה משתמשים גולשים באותו הרגע.

כדי לממש את הטכנולוגיה, החברה משתמשת בזוג אנטנות – האחת לקליטה והשנייה לשידור, זאת בסיוע של חיבור למספר צלחות לווין כדי לספק את המהירות המובטחת. בריטיש תספק אינטרנט במטוסים המשמשים לטיסות ארוכות כמו בואינג 777 ו-787 ובשלב הראשון יותקנו כמה מטוסי בואינג 777-200 בתחילת 2017.

עד כה מהירות הגלישה במטוסים נחשבת למוגבלת למדי ומעט החברות אשר הטמיעו מערכות מתקדמות. כך ניתן לקבל היום מהירות הורדה מקסימלית של 40 מגה-ביט בשנייה בחברת Aeroflot הרוסית, כאשר המחירים נעים בין 10 ל-20 דולר לשעת גלישה. בישראל, חברת אל על בדרך להפעיל שירותי אינטרנט ברוב טיסותיה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.