ערב השקת דור משפחת מעבדי ההאסוול (Haswell), אינטל (Intel) מספרת על יכולות הסוללה הצפויות במחשבים ניידים ולדבריה, מעבדים אלו יספקו שיפור של 50% חיי סוללה לעומת מחשבים ניידים המבוססים על דור מעבדי האייבי ברידג' (Ivy Bridge) הקודם. כך לדברי רני בורקר, סגנית נשיא תאגידית ומנכ"לית קבוצת הארכיטקטורה באינטל אשר אמרה זאת בתדריך לעיתונאים ביום חמישי האחרון, כשבוע לפני ההשקה הרשמית של סדרת המעבדים החדשה של החברה.

צריכת חשמל נמוכה עוד יותר
בפיתוח הדור החדש, אינטל שקדה בעיקר בתכנון צריכת החשמל במחשבים נייידים וטאבלטים וזה היה הדבר החשוב ביותר שעמד בראש מעייניהם של המתכננים. בורקר ציינה גם שבנוסף לכך, המחשבים ישיגו זמני עבודה טובים פי עד 20 במצב המתנה או מצב הדממה, מה שאומר שצריכת הכוח של המעבדים תהיה נמוכה במיוחד. לפי נתונים שכבר נאמרו בעבר, סדרת המעבדים החדשה צפוי להגיע עם מעטפת תרמית של 7 וואט בלבד וזאת בזכות יחידת ניהול חשמל שמשולבת במעבד עצמו. יחידה זו אמורה לנהל באופן דינמי את צריכת החשמל של החלקים השונים במערכת בכדי להפחית את צריכת הכוח הכוללת של המעבד כולו, או יותר נכון, של המערכת על שבב.

באינטל מציינים כי למרות החיסכון המשמעותי בצריכת ההספק, הדבר לא בא על חשבון הביצועים של המעבדים, ויותר מכך, כפי שכבר ידוע אמורה משפחת מעבדי ההאסוול להציע ביצועים גרפיים גבוהים במיוחד בזכות שבב שעבר שיפור משמעותי, אם כי במבחני ביצועים מוקדמים תוצאות המעבדים עלו בכ-15 אחוזים בלבד. בחברה טוענים אף לשיפור של עד 100% בביצועים הגרפיים לעומת הדור הראשון של המעבדים המבוססים על ייצור ב-22 ננו-מטר.

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.