משפחת מעבדי Intel Xeon E5-2600/1600 v3 מציעים עד פי 3 שיפור בביצועים עבור מערכות המבצעות עיבוד וניתוח ביג דאטה # על פי אינטל, עד שנת 2020 כ-50 מיליארד מכשירים שונים יחוברו לרשת

 

עיקר החדשות:

  • המעבדים החדשים מיועדים למרכזי נתונים המתפוצצים בימים אלה ממידע שמקורו במיליוני מכשירים ומחשבים המחוברים לרשת האינטרנט
  • המעבדים מציעים שיפור של עד פי שלושה בביצועים בהשוואה לדור הקודם
  • המעבדים מספקים 27 שיאי ביצועים עולמיים
  • המעבדים כוללים עד 50 אחוז יותר של ליבות וזכרון מטמון בהשוואה לדור הקודם, ולראשונה פלטפורמת שרתים התומכת בזיכרון DDR4 לביצועי יישומים משופרים

סנטה קלרה, קליפורניה, 8 בספטמבר, 2015 – אינטל השיקה אמש את משפחות המעבדים Intel Xeon E5-2600/1600 v3 עבור מרכזי נתונים ושרתים (ביג דאטה). משפחות המעבדים החדשות כוללות שיפורים של עד פי שלושה בביצועים בהשוואה לדור המעבדים הקודם, זאת בנוסף לחיסכון באנרגיה ואבטחה משופרת. מעבדים אלה מיועדים לשרתים, תחנות עבודה, אחסון ותשתיות רשת על מנת להניע מערכים רחבים ולהתמודד עם עומסי עבודה גדולים כגון ניתוחי נתוני ביג דאטה, מחשוב עתיר ביצועים, טלקומוניקציה ושירותים מבוססים ענן, דוגמת פעולות עיבוד עורפיות עבור עידן "האינטרנט של הדברים".

תחום הביג דאטה נחשב לאחד התחומים הצומחים כיום בשוק הטכנולוגיה. הסיבה היא התפוצצות של מידע ונתונים העוברים בין מערכות מחשב שונות בעידן "האינטרנט של הדברים" – Internet of Things. ככל שיש יותר מכשירים ומחשבים שמחוברים לרשת האינטרנט, כך עולה הצורך לשמור יותר מידע (DATA). על פי אינטל, 50 מיליארד מכשירים שונים יחוברו לרשת עד שנת 2020,
כך שכולנו נהיה מוקפים כל הזמן במוצרים ומכשירים המחוברים לרשת, אוספים ומאחסנים מידע, מעבירים אותו בין שרתים ומבצעים ניתוח ועיבוד.

"כלכלת השירותים הדיגיטליים מציבה דרישות חדשות ממרכזי ביג דאטה לאספקת שירותים אוטומטית, דינמית הניתנת להרחבה", אמרה דיאן בריאנט, סגנית נשיא בכירה ומנהל כללית של קבוצת מרכזי הנתונים באינטל. "מעבדי אינטל החדשים שלנו מספקים ביצועים ללא מתחרים וחיסכון באנרגיה ואבטחה. אינטל מאפשרת לבנות מחדש את הארכיטקטורה של מרכזי הנתונים ובכך מסייעת לחברות לנצל את מלוא היתרונות של שירותים מבוססי ענן".

משפחת מעבדיIntel Xeon processor E5-2600 v3 כוללת מאפיינים חדשים המאפשרים לראות את הנעשה בנבכי המערכת ברור יותר מבעבר. למשל, מאפיין חדש של ניטור זיכרון המטמון המספק נתונים המאפשרים לחלק ולאזן מחדש את עומסי העבודה באופן יעיל יותר. אותו מאפיין גם מאפשר לערוך ניתוח של אנומליות בביצועים עקב תחרות על משאבי המטמון בסביבת ענן, וכאשר יש נראות נמוכה של עומסי העבודה שרצים במערכת וצורכים משאבים.

המעבדים החדשים כוללים גם חיישנים ומדדים טלמטריים ל-CPU, לזיכרון ולניצול הקלט/פלט. עם הוספת חיישנים תרמיים לזרימת האוויר והטמפרטורה ביציאה, התוצאה היא נראות ובקרה משופרות באופן משמעותי בהשוואה לדור הקודם.
שיפורים בביצועים ובחיסכון באנרגיה
עם עד 18 ליבות לשקע ומטמון last-level של 45 מ"ב, משפחת מעבדי Intel Xeon E5-2600 v3 מספקת עד 50 אחוז יותר ליבות ומטמון בהשוואה למעבדים מהדור הקודם.
משפחת המוצרים של Xeon E5-2600 v3 גם מגדילה את צפיפות הוירטואליזציה ומאפשרת תמיכה בעד 70 אחוז יותר של מכשירים וירטואליים לשרת לעומת מעבדים מהדור הקודם. שיפור זה מסייע בהפחתת ההוצאות התפעוליות של מרכז הנתונים. רוחב הפס של הזיכרון, שהיה נתון לאילוצים, נהנה משיפור של פי 1.4 בביצועים בהשוואה לדור הקודם הודות לתמיכה בזיכרון DDR-4 של הדור הבא.

המעבדים בנויים בתהליך 22 ננומטר של אינטל עם טכנולוגיית 3-D Tri-Gate המצמצמת את צריכת החשמל תוך האצת ביצועי הטרנזיסטורים. מצבי צריכת החשמל לליבה מווסתים ומתאימים באופן דינמי את צריכת החשמל של כל מעבד על מנת להשיג עיבוד עומסים חסכוני יותר בחשמל. שילוב בין ביצועי שיא ומאפייני התייעלות אלה איפשר למשפחת המוצרים Intel Xeon processor E5-2600 v3 לקבוע שיא עולמי חדש ביעילות אנרגטית של השרת במדד ביצועים לוואט.

יצירת רשתות פתוחות וגמישות עם מעבדיIntel Xeon E5-2600 v3
את מעבדי Intel Xeon E5-2600 v3 ניתן לצוות לסדרת Intel Communications Chipset 89xx המצוידת בטכנולוגיית Intel Quick Assist על מנת לאפשר הצפנה ודחיסה מהירות יותר לשיפור האבטחה במגוון רחב של עומסי עבודה. ספקי שירותים וציוד רשתות יכולים להשתמש בפלטפורמה על מנת לאחד מספר רב של עומסי תקשורת על גבי ארכיטקטורה יחידה, סטנדרטית וגמישה על מנת להאיץ את פריסת השירותים, להפחית עלויות וליצור חוויית שימוש עקבית ומאובטחת יותר.

בנוסף, משפחת בקריIntel Ethernet Controller XL710 החדשה מסייעת להתמודד עם הדרישות הגדלות מרשתות באמצעות יכולות המאפשרות ביצועים טובים ביותר בשרתים ורשתות וירטואליים. בקר ה-10/40 gigabit Ethernet הגמיש מספק רוחב פס גדול פי שניים תוך צריכה של מחצית כמות החשמל בהשוואה לדור הקודם.

תמיכה נרחבת מהתעשייה
החל מהיום, יצרני מערכות בכל העולם צפויים להכריז על מאות מערכות המבוססות על פלטפורמות מעבד Intel Xeon E5 v3 family. יצרנים אלה, המספקים שרתים, אחסון ורישות, כוללים את Bull, Cray, Cisco, Dell, Fujitsu, Hitachi, HP, Huawei, IBM, Inspur, Lenovo, NEC, Oracle, Quanta, Radisys, SGI, Sugon ו-Supermicro ועוד רבים אחרים.

מידע על מחירים
משפחת המוצרים Intel Xeon processor E5-2600 v3 כוללת 26 חלקים שונים בטווח מחירים מ-213 דולר עד 2,702 דולר לרכישות כמויות של 1,000. תחנות עבודה עם מעבד Intel Xeon E5-1600 יוצרו עם שישה חלקים שונים ובמחירים הנעים מ-295 דולר עד 1,723 דולר. פרטים מלאים על התמחור מופיעים ב-Intel Newsroom. למידע נוסף על מעבדי Intel Xeon, בקרו ב- www.intel.com/xeon


*הודעה לעיתונות- פורסמה כלשונה

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.