ייתכן כי בנבכי מכשירי האייפון, אייפד ואייפוד העתידיים יפעם מעבד שייוצר על-ידי אינטל, הערכה זו מגיעה בעקבות דיווח של סוכנות הידיעות רויטרס אשר בה נכתב כי בכירים משני החברות נפגשו בניהם על-מנת לנסות להגיע להסכם בנוגע לייצור מעבדים ושילובם במכשירים הניידים של אפל.

שיתוף פעולה שכזה הוא הגיוני, באפל מנסים זה זמן להקטין את התלות בסמסונג, ייצרנית המעבדים הנוכחית של של המכשירים הניידים של אפל והמתחרה הגדולה שלהם בשוק המכשירים הניידים עם סדרת מכשירי הגלקסי, באינטל מצידם מנסים נואשות להיכנס אל שוק המכשירים הניידים שעד כה זכה למספר מכשירים מצומצם. נזכיר כי בין אפל לאינטל כבר קיים שיתוף פעולה ומעבדי אינטל החליפו את מעבדי ה'פאוור-פי.סי' (PowerPC) אשר שימשו את מחשבי המק הנייחים והניידים של החברה.

מעבדי האטום הניידים של אינטל נחשבים יעילים וחזקים במיוחד – מעבדי כפולי-ליבה במכשירי האנדרואיד כמו ה-RAZR i מציע ביצועים דומים אם למתחרים מרובעי הליבה, אך נראה כי יש סבירות נמוכה שיהיו אלו שיניעו את המכשירים של החברה מקפטרינו, אלא אינטל תייצר מעבדים על-פי מפרט שיגיע מאפל.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • פיפוש

  לדעתי אפל מחפשת קבלן חלופי במקום סמסונג, היא עדיין תתכנן את המעבדים בעצמה.

 • בולי

  נקווה שלא.
  אני מקווה שאפל תתכנן מעבדים בעצמה עוד הרבה שנים ותפריד את עצמה משאר השוק. יש לה הרבה כסף והיא יכולה לעשות את זה הרבה יותר טוב מהמתחרות.
  סטיב ג'ובס נהג לומר שחברת תוכנה טובה צריכה גם לעשות חומרה טובה. עם אינטל זה לא יהיה אקסלוסיבי.

  • א

   זה עדיין יהיה מעבדים של אפל… פשוט במקום סמסונג אז אינטל ייצרו אותם
   בתכלס זה לא ישנה כלום

   • בולי

    הלוואי שיחליפו את סמסונג. ועוד באמינות כמו של אינטל.
    קראתי במקום אחר שזה יותר מזה.

 • [email protected]

  לא נראה לי שבכבוד של אינטל לייצר מעבדים לא שלהם

  • א

   מסכים איתך…

  • a.a.

   אינטל מזהה את ההאטה בשוק המחשבים (נייחים וניידים) ומחפשת אפיקי רווח חדשים.
   האירוניה היא שאינטל מפתחת מעבדים לתחום הניידים בארכיטקורה שונה, כדי להילחם בARM- החב' בעלת הזכיון לארכיטקטורה של מעבדי הניידים הנפוצים של רוב המכשירים.. בעצם אינטל תייצר את רכיבים שיילחמו ברכיבים שלה, אך אם זה לא הפריע לאפל וסמסונג, אני מניח שזה לא יפריע כאן..