אינטל מנסה כבר זמן רב להכנס לעולם הסמארטפונים עם מעבדיה, ובזמן האחרון אנו שומעים יותר ויותר שמועות וחדשות לגבי כניסת מעבדי אינטל לסמארטפונים המותאמים למערכת ההפעלה הנפוצה ביותר – אנדרואיד.

ועתה נחשף לראשונה אבטיפוסים של מכשיר חכם עם מעבד אינטל-אטום (Atom) המריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסה 2.3. המכשיר כך נראה, מזכיר את מכשיר האייפון (כפי שניתן לראות בתמונה), במראה ובגודל אך לעומת האייפון הוא קל יותר. עוד מדווחים כי יכולות המכשיר בהחלט מרשימות וכוללות צפייה חלקה בוידאו באיכות HD, הזרמה אלחוטית לטלוויזיות וגלישה באינטרנט ללא תקלות או עיכובים. כמו כן המעבד , שנקרא בשם הקוד Medfield , הותאם להרצת אפליקציות אנדרואיד בצורה חלקה. "המכשיר היה חזק להפליא וסיפק את היכולות שציפינו ממנו, בדומה ליכולות של מכשירי האייפון והאנדרואיד. הוא מסוגל לנגן וידאו באיכות BluRay עם סטרימינג ישירות לטלוויזיה והגלישה באינטרנט הייתה חלקה ומהירה." אמרו ב-technology review

כמובן שזה רק מכשיר לבדיקת יכולות המעבד וככל הנראה מכשירים נוספים עם מעבדים מבית אינטל יכנסו ב-2012, אך על פי השמועות, אינטל תציג את המעבדים החדשים בתערוכת CES הקרובה ביחד עם מכשיר רשמי שיושק במהלך השנה. האם אינטל תצליח להישתלב בשוק הסמארט-פונים ההולך ומתפתח? וכיצד הסוללה תחזיק מעמד במעבדי האטום הידוע הצורך משאבים גבוהים יותר ממעבדי ה-ARM? לאינטל התשובות.