אינטל (Intel) חשפה השבוע טכנולוגיית תקשורת נתונים חדשה שמאפשרת העברת נתונים בין שתי נקודות בקצב של עד 1.6 טרה-ביט/לשנייה למרחק של עד 300 מטרים. הטכנולוגיה, שמיועדת כיום לשימוש במרכזי נתונים, לחיבור בין שרתים או ציוד אחר המשמש במרכזי נתונים, אמורה להגיע בסוף גם לשימוש ביתי ולהוות מעין דור מתקדם לטכנולוגיית ה-Thundebolt של החברה. הגרסה השנייה של Thunderbolt מסוגלת להעביר נתונים בקצב של 20 ג'יגה-ביט.

הטכנולוגיה, שמכונה Silicon Photonics משולבת בכבל חדש שמכונה MXC. כל כבל כזה מכיל 64 סיבים אופטיים שכל אחד מהם יכול להעביר מקצה לקצה נתונים בקצב של 25 ג'יגה-ביט. בקצב כזה ניתן להוריד, לדוגמה, סרט באיכות HD שאורכו שעתיים, עם קובץ שנפחו כ-4 ג'יגה-בייט, בתוך פחות משתי שניות.

"אינטל בוחנת כעת דרכים להגברת המהירות של Thunderbolt, אך בפועל החברה יכולה לפתח ולפרוס כבל מהיר אף יותר למחשבי PC המבוסס על טכנולוגיית Silicon Photonics, המשלבת תקשורת באמצעות אור בתוך רכיבי סיליקון", הסביר מריו פניצ'יה, מנכ"ל פעילות ה-Silicon Photonics באינטל.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.