ענקית השבבים אינטל שיחררה מהדורה ראשונית של אנדרואיד 4.2.2, ג'לי בין, אשר מיועדת לרוץ על מחשבי פי.סי בעלי מעבדים בארכיטקטורת x86, באתחול-כפול (Dual Boot) בנוסף למערכת הפעלה קיימת, כמו ווינדוס 8 או מהדורת לינוקס אחרות.

מדובר ביוזמה הדומה ל'פרוייקט אנדרואיד x86' אשר הצגנו בעבר, המתאימה את מערכת ההפעלה הניידת של גוגל כך שהיא תוכל לרוץ גם על מעבדים שהם לא בארכיטקטורת ARM. כאמור מדובר בגרסה 4.2.2 בעלת קרנל לינוקס בגרסה 3.8. למרות שמדובר בגרסה שיכולה לרוץ על מחשבי פי.סי ההתקנה מיועדת רק לכאלו אשר מצויידים בלוח-אם התומך באתחול מסוג UEFI ולא ב-BIOS אשר עדיין שכיח על-רוב המחשבים.

באתר הטכנולוגיה של אינטל מייעדים את הגרסה למפתחים או למשתמשים מנוסים שכן מדובר בגרסאת Pre-Alpha כך שהיא לא מיועדת לשימוש יומיומי משום שלא מדובר בגרסה יציבה או כזו המיועדת לשחרור.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • רם

  אחרי שמיקרוסופט ירקה לאינטל בפרצוף והתחילה לעבוד על ARM, אינטל כבר לא מפחדת להתרחק מהברית הזו, ארוכת השנים.

  לדעתי זה צעד מאד חשוב של אינטל להשתחרר מהכבלים הישנים של מיקרוסופט ולאמץ את העולם הפתוח של גוגל. אני מאמין שבקרוב נראה מחשבי פיתוח שמריצים אנדרוייד ומפתחים לאנדרוייד, ואולי גם סוף סוף עולם הקוד הפתוח ינצח את העולם הסגור!

  • אפי

   תחרות היריקות החלה בשנת 1994 כשמיקרוסופט הבטיחה לאינטל מערכת הפעלה עם יותר מ80% קוד ב 32 ביט (windows95) אבל סיפקה פחות מ30% מה שהביא לכשלון המעבד פנטיום פרו של אינטל שכולו עובד ב 32ביט (עד אז המעבדים היו בעלי אופטימיזיה ל 16ביט) ודרש ממנה הערכות מחודשת בצורת מעבד חדש בשם פנטיום 2,
   בהמשך מיקרוסופט הוציאה גירסת Windows NT למעבדים שלא של אינטל כמו:
   Motorola PowerPC , MIPS , Digital Alpha
   ןמעל הכל נתינת חותמת כשרות למעבדי AMD להרצת Windows
   אינטל מצידה התחילה לתמוך בקוד פתוח ע"י השקעות בחברות של מערכות הפעלה מתחרות כמו רד הט ותרומת קוד ללינוקס (קרנל ודרייברים לחומרה)

   ישנו מאזן אימה שאכשהו מתייצב כל פעם מחדש (ע"ע סאגת המעבד ל XBOX)
   מצידי היתי רוצה שתהיה הסלמה ביחסי עבודה בן החברות ושנראה יותר תחרות מוגברת (ע"י תמיכה של אינטל בקוד פתוח ושל מיקרוסופט ביצרני מעבדים נוספים)