אינטל (Intel) הציגה ב-CES 2015 את מעבדי ה-Broadwell, המעבדים הראשונים של החברה המיוצרים בליטוגרפיה של 14 ננו-מטר. המעבדים שכבר הוצגו, 14 ששייכים לסדרת ה-Core U ו-3 מעבדי Celeron U, הם כולם כפולי ליבה כשמעבדי ה-Core U כוללים גם את סדרת השבבים הגרפיים החדשים של החברה: מעבדים עם TDP של 15 וואט כוללים את ה-HD 5500 וה-HD 6000, ואילו מעבדי ה-28 וואט כוללים את HD Iris 6100.

לפי אינטל מספקים המעבדים הללו שיפור של 24% בגרפיקה לעומת מעבדי הדור הקודם, שיפור של עד 50% בתצוגת וידאו ושיפור של עד 1.5 שעות סוללה. החברה מייעדת אותם לכל מגוון המוצרים הניידים שמוצעים בשוק: מחשבים ניידים, מחשבי 2-ב-1, מחשבי אולטרה-בוק וכן מחשבי הכרומבוק שמבוססים על ChromeOS, מערכת ההפעלה של גוגל (Google).

כמו בכל תהליך ייצור חדש, גם מעבדי ה-Core U מציעים ספירת טרנזיסטורים גדולה יותר על פני פיסת הסיליקון הקטנה יותר. הפעם מדובר בתוספת של 35% במספר הטרנזיסטורים על פיסת סיליקון שקטנה ב-37%.

השבבים הגרפיים החדשים מאפשרים עיבוד מהיר יותר של וידאו ותמיכה ברזולוציית 4K כולל שידור באמצעות טכנולוגיית ה-Wireless Display המעודכנת של אינטל ששדורגה לגרסה 5.1. בנוסף הם מציעים תמיכה ב-DirectX 11.1 והכנה ל-DirectX 12.

טכנולוגיות נוספות ששולבו במעבדי החדשים הן תמיכה ב-RealSense, מצלמת התלת-מד החדשה של אינטל ללכידה ועריכה של תצוגות תלת-ממד, כולל הכנה להדפסת תלת-ממד; תמיכה בעגינת WiGig שמאפשרת עבודה שולחנית ללא כבלים; טכנולוגיית Wake on Voice להערת המחדשב ממצב שינה עם קולו של המשתמש, ועוד.

לפי אינטל כבר החודש נראה בשוק מחשבים של יצרניות שונות עם המעבדים החדשים.

מעבדי ה-Core i7 החדשים:
NewCorei7

מעבדי ה-Core i5 החדשים:
NewCorei5

ומעבדי ה-Core i3 החדשים:
NewCorei3

מעבר לכך הציגה החברה את ה-Cherry Trail, מעבד 14 ננו-מטר שמייעדת החברה לשוק הטאבלטים שגם הוא, כמו אחיו הגדולים יותר, מציע תמיכה ב-RealSense, תצוגת וידאו ב-4K, חיבור לאמצעי מדיה ללא כבלים וכן ביצוע טעינה אלחוטית. לפי החברה המעבד החדש כולל גם טכנולוגיה בשם Intel Context Aware שתייתר את השימוש בססמאות בזכות יכולת זיהוי פנים, טביעות אצבע או שימשו בהתקני זיהוי, וכן הוא מצויד בחיישנים שמאפשרים לדעת האם המשתמש נמצא בתוך בניין או בחוץ.

מעבד ה-64 ביט החדש כולל גם את מודם ה-XMM 7260 של החברה שיכול לספק קישוריות ניידת באיכות LTE Advanced עם תמיכה בקטגוריה 6.