קצת יותר משנתיים אחרי השקת הדור הראשון של התקן ה-Thunderbolt (בזמנו במחשבי Apple ומאוחר יותר גם בפלטפורמת ה-Ivy Bridge עבור מחשבי ה-PC), הכריזה אתמול (יום ב') אינטל על הדור שני של ההתקן הנ"ל. הדור השני של ה-Thunderbolt (כרגע עדיין בשלבי פיתוח מתקדמים, תחת שם הקוד Falcon Ridge), מכפיל את קצב העברת הנתונים מהדור הראשון ומסוגל להגיע עד ל-20 ג'יגה ביט (Bit) לשנייה.

בנוסף, גם כאן, כמו בדור הראשון, ההתקן מעביר תצוגה (החיבור הפיזי של ההתקן הינו Mini DisplayPort וזהה לו בכל מה שקשור לתצוגה), רק שבדור החדש של ההתקן, התמיכה מגיעה עד לרזולוציה של 4K וכן אינטל הוסיפה בהכרזה, שהייצור של הגירסה הסופית של ההתקן החדש יחל בסוף השנה הנוכחית והוא יהיה זמין לכלל השוק בתחילת 2014.

לא מתרומם
זה לא סוד שעד היום, התקן ה-Thunderbolt לא מתרומם למרות נתוניו המרשימים, ופרט ממחשבים של אפל וציוד היקפי מצומצם, אין חברות רבות אשר אימצו אותו. אינטל עצמה, כבר לא מחייבת את היצרניות ושינתה את התצורה בה היא דורשת שיצרניות מחשבים יעמדו כדי שהן יוכלו לקרוא למחשב אולטרה-בוק.

בכל מקרה, עכשיו שמצפה לנו התקן משודרג בקרוב וידוע כי הדור הבא של התקן ה-USB הפופולרי יגיע בקצב העברת נתונים של "רק" 10 ג'יגה ביט (Bit) לשניה (בזהה לקצב העברת הנתונים בדור הנוכחי של ה-Thunderbolt), יהיה מעניין לראות איך השוק יאמץ את הדור הבא של ה-Thunderbolt והאם הוא יהיה יותר מוצלח מאחיו הבוגר.

אתר הטכנולוגיה Engadget, פרסם את הוידאו הבא עם הדגמה קצרה מההכרזה של אינטל:

פורסם במקור באתר החומרה THspot.co.il

שתף:
-פרסומת-
 • פיפוש

  יש לציין משהו שכותב הכתבה לא ציין.
  מה שמיוחד בחיבור ה-Thunderbolt זה שנתנוני ההעברה רציפים וקבועים (בניגוד להתקן USB) שמהירות ההעברה קופצת ולא יציבה.
  בנוסף לזה ניתן לשרשר עד שישה הצקנים שונים המחוברים לאותה יציאת thunderbolt, מבלי לאבד מהירות, בשימוש בשני ערוצים (קלט פלט)
  זו הגדולה של החיבור הזה, היציבות והמהירות המטורפת.

 • בולי

  מדהים וגם יש תמיכה אחורה.. רק שיורידו את המחירים של מכשירי הטאנדרבולט כרגע זה רק עוזר לי להתחבר לכמה מסכים.

 • רועי

  האם ישנו טלפון חכם ברמת ביצועים של האקספיריה z אבל במחיר שפוי כמו 300 600 שח כמה הzte קטנים

  • אהרון

   לא הגזמת בכלל.. ב2200 אני יכול להמליץ על גלאקסי 3 שיש לו ביצועים מעולים אבל גם הם פחות טובים משל האקספריה Z. אבל טלפון ב600 שקל? גם ב1500 לא תמצא כאלו ביצועים. אתה מגזים