חברות רבות מנסות כבר מספר שנים להיכנס לתחום שבו כמעט ולא חלו שינויים כבר זמן רב: תחום הטלוויזיה. זה התחיל עם Tivo והממירים המקליטים שלה שפתחו את השוק לרעיון ה-VOD, המשיך עם מספר מיזמים כמו בוקסי-סוקס וגוגל-TV והגיע גם לטלוויזיות חכמות של החברות השונות, שהחלו להציע בעצמן חבילות שירותים דרך האינטרנט.

אריק האגרס, Intel Media

אתמול חשפה אינטל כי היא עובדת מזה כשנה על מיזם טלווויזיה משלה, שהיא מבטיחה כי יביא חוויית צפייה גבוהה בכמה רמות מכל השאר. באירוע שערך הבלוג All Things D אמר אריק האגרס (Erik Huggers), סגן נשיא ומנהל Intel Media, כי בשנה האחרונה עבדה אינטל על הקמת החטיבה החדשה בראשה הוא עומד, במטרה ליצור "שירות שהוא יותר מהכל, שיכלול ערוצי רשת, ערוצי טלוויזיה בתשלום, טלוויזיית-השלמה, VOD והמון אפליקציות". הוא ציין כי החברה עובדת מול כל התעשייה, ואף מעסיקה עובדים מאפל, נטפליקס, גוגל, BBC ועוד.

השירות יסופק למשתמשים באמצעות ממיר חדש מתוצרת אינטל, שישווק תחת מותג חדש. הממיר, שלטענת האגרס כולל "עיצוב תעשייתי יפהפה", יכלול מצלמה שתצפה בצופים ותוכל לשמש את השירות בדרכים שונות. למשל: המצלמה תוכל לזהות האם בחדר נוכחים מבוגרים או ילדים ולסנן תכנים בהתאם, או לזהות את בני המשפחה הספציפיים ולהמליץ לכל אחד על תכנים התואמים לאלו שהוא צפה בהם בשימושים קודמים או להקרין פרסומות המותאמות לצרכיו של הצופה. כמו כן, הבטיח האגרס כי אפשר גם לכבות את המצלמה.

לשאלת המנחה וולט מוסברג (Walt Mossberg) האם בשירות של אינטל נראה "חבילות" מהסוג הקיים של ערוצים ושירותים ענה האגרס: "אני מסכים שצרכנים רוצים בחירה ונוחות, אבל לדעתי יש ערך לחבילות. אם החבילות 'ארוזות' נכון, אני חושב שזה מביא ערך והזדמנויות ליצירת סביבה גמישה יותר, בה למשתמשים יש יותר בחירה ממה שיש להם היום. איני מאמין שהתעשייה מוכנה למתכונת של "בנה לעצמך תפריט". בבלוגים שונים מנחשים שהכוונה היא שהחבילות של אינטל יציעו למשתמשים לסמן ערוצים שונים מסוגים שונים לחבילה אחת, או יתמקדו בסוגי תכנים ולא בערוצים, כך שמי שאוהב טכנולוגיה יוכל לקבל חבילה הכוללת את כל תוכניות הטכנולוגיה בערוצים השונים במקום מנוי לכל ערוץ שיש בו תוכנית טכנולוגיה מעניינת.

החברה מתכוונת להוציא את הקופסא והשירות עוד השנה, כאשר לא כל תכונות השירות יוצעו מהיום הראשון. המחיר לא יהיה זול, מאחר והחברה אינה מכוונת לחיסכון אלא לחוויית משתמש חדשה שאינה דומה לשירותים קיימים. נזכיר רק כי בשניים מתוך השירותים הקיימים האלה היתה אינטל שותפה: הבוקסי-בוקס נטשה ברגע האחרון את מעבד ה-Tegra 3 לטובת Atom, ומיזם Google TV התבסס במקור על מעבדי אינטל. שני המיזמים לא הצליחו להמריא ומכרו כמות יחידות מוגבלת מאוד.

צילום: Engadget