בריאן קראזניץ' יהיה המנכ"ל החדש של אינטל (Intel) במקומו של פול אוטוליני הפורש. כך החליט אתמול חבר המנלים של החברה בהחלטה שהתקבלה פה אחד. הוא ייכנס לתפקידו ב-16 במאי בעת פגישת בעלי המניות השנתית של יצרנית המעבדים המובילה. קראזנץ' משמש מאז ינואר 2012 כמנהל התפעול הראשי של החברה, תפקיד בו הוא היה אחראי ישירות לכ-50,000 עובדים בתחומים כמו קבוצת הטכנולוגיה והייצור של אינטל, קבוצת פתרונות ה-NAND, משאבי אנוש, ומערכות המידע.

קראזניץ' עובד באינטל 20 שנה. הוא התחיל כמהנדס מהשורה, ולאט לאט התקדם בשורותיה עד שהגיע להנהלה הבכירה כמנהל ייצור, כשבדרך הוא ניהל את אחד ממפעליה. הוא יהיה המנכ"ל השישי של אינטל בתולדותיה, וההתקדמות שלו לתפקיד מזכירה את זו של אוטוליני שעבד בחברה 32 שנים לפני שמונה למנכ"ל ב-2005 במקומו של קרייג בארט. בארט, כמו קראזניץ' וכמו קודמיו, היה מהנדס במקור.

"אני מרגיש כבוד רב לקבל את ההזדמנות להוביל את אינטל", אמר קראזניץ' לאחר ההחלטה. "יש לנו נכסים מדהימים, כשרון עצום, ומורשת חסרת תקדים של חדשנות וביצוע. אני מחכה לתחילת העבודה עם הקבוצה המובילה והעובדים שלנו ברחבי העוטלם כדי להמשיך את המורשת הגאה שלנו, תוך כדי תנועה מהירה יותר אל האולטרה-ניידות, כדי להוביל את אינטל לעידן הבא".

יחד עם קראזניץ' נבחרה רנה ג'ימס, בת 48, לתפקיד נשיאת החברה והיא גם היא תיכנס לתפקידה החדש בישיבת בעלי המניות השנתית. היא הייתה היו"ר של חברות התוכנה של אינטל הבוק (Havoc), מק'אפי (McAfee) וווינד ריבר (Wind River).

פורסם לראשונה באתר THspot

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.