רחפן מבית אינטל

אינטל (Intel) הודיעה על השקה מסחרית ראשונה של רחפן (UAV) מתוצרתה, ה-Falcon 8+. מדובר באוקטקופטר (Octocopter) בצורת V אשר מסוגל להגיע למהירות של 56 קמ"ש ומסוגל לטוס למשך 26 דקות בכל טעינה. הרחפן עמיד נגד מים, מצויד ב-GPS והוא נשלט על ידי ג'ויסטיק או אפליקציה בטאבלט.

אינטל טוענת שבניגוד לרחפנים אחרים, הפאלקון מיועד לשימושים מסחריים מתקדמים, כמו למשל מעקבים, מיפויים וצילומים. הרחפן מצויד במערכת טיסה אוטומטית מבית AscTec Trinity, שאמורה לספק תמונות מפורטות עד רמה של מאקרו במרחק מילימטרים ספורמים, ולהציע ניתוח שמסוגל להתריע בפני נזקי תשתית למבנים.

הרחפן Falcon 8 כאמור מבוסס על רחפן גרמני של היצרנית AscTec, אשר נרכשה על ידי אינטל לאחר שזו רכשה את חברת Ascending Technologies בחודש האחרון. יחד עם הרכישה הזו השיגה אינטל שליטה גם על האלגוריתמים והחיישנים של החברה, שפועלים עם מצלמת ה-3D של אינטל, RealSense.

לוח בקרה של רחפן אינטל
לוח הבקרה (Cockpit)

שוק הרחפנים הפרטיים מוערך בכ-127 מיליארד דולר, כאשר השוק התעשייתי שלו מייעדת אינטל את הפאלקון מוערך לבדו בכ-45 מיליארד. "רחפנים הן פלטפורמת הטכנולוגיה של העתיד", אמר סגן נשיא באינטל, "ואנחנו ממקמים את עצמנו בחוד החנית של ההזדמנות לספק מיחשוב, חיישנים, תקשורת ואינטגרציה לענן עבור האקוסיסטם של הרחפנים. אנחנו מתמקדים בליצור טכנולוגיות חדשות כדי להוביל את השוק, במיוחד בשוק המסחרי".

טרם ידוע מה יהיה מחיר הרחפן ומתי יהיה זמין לרכישה, אבל יש להניח שהוא לא יתומחר בזול.

וידאו: הרחפן Intel Falcon 8+ System בפעולה