"אוי לא", גערו בי חבריי כאילו אני האשם בסיטואציה, "מה נעשה עכשיו?!". רגע לפני שהספקתי להבין מה קורה, הם דחפו את מכשירי ה-iPhone שלהם לתוך הפרצוף שלי ועליהם מוצגת ההודעה הגרועה מכל: שרתי אינסטולוס (Installous) ירדו והשירות נסגר. לא היה אכפת לי שהוא נסגר, כמו שלא היה אכפת לי בימים שהיה פתוח, אך משפט אחד צרם לי יותר מכל: "מה אני עושה עכשיו עם ה-iPhone שלי? הפריצה כבר לא שווה כלום."

עולם חדש צד ג'
אחת התלונות המרכזיות נגד מערכת ההפעלה הנפלאה של אפל, iOS, היא שהיא אינה פתוחה מספיק. קבוצת מפתחים מוכשרים, ובראשם ההאקר המפורסם Pod2g, הצליחו לעשות את הבלתי אפשרי ולהפוך את iOS למערכת פתוחה יותר ויותר ניתנת להתאמה אישית. עם הזמן, הפריצה קבלה את השם JailBreak (משמעותה בעברית: בריחה מהכלא), על שם הכלא בו אפל שמה אותנו ועל ההמלטות שלנו ממנו בעת פריצת המכשיר. עם השנים, מפתחים רבים נכנסו לעולם הפריצות וכמות המכשירים הניתנים לפריצה רק הלכה וגדלה, כאשר כיום כל המכשירים של אפל ניתנים לפריצה פרט לאלו של 2012.

מהי פריצה?
לפני שתגשו לפרוץ את מכשירכם, כדאי לכם להכיר כמה מושגים:

מהי פריצה קשורה? בכל פעם שמכשיר של אפל נדלק, המכשיר עובר על כל התוכן שנמצא בתוכו על מנת לבדוק שאין משהו שימנע ממנו את ההפעלה. כאשר המכשיר מוצא קבצי פריצה שלא אמורים להיות בו, הוא לא נדלק, ונתקע על התפוח. בעת הפריצה, הקבצים שמאפשרים למכשירכם לעבוד עם פריצה מועברים למכשירכם דרך המחשב על ידי תכנת הפריצה. בפריצה הקשורה, הפורצים לא מצאו דרך להחדיר את קבצי הפריצה במכשירי אפל ולהשאיר אותם שם גם אחרי הכיבוי, ולכן בכל פעם שנרצה להדליק את המכשיר כאשר הוא פרוץ בפריצה קשורה, נצטרך לחבר אותו למחשב ולהעביר את קבצי הפריצה לשם באופן ידני. אם אינכם נמצאים בבית במהלך היום ואין בסביבתכם מחשב נגיש, לא מומלץ לפרוץ בפריצה קשורה, כיוון שאתם עלולים למצוא עצמכם עם מכשיר כבוי ללא אפשרות להדליק אותו.

מהי פריצה לא קשורה? הפריצה הלא קשורה, ידועה יותר בשם "פריצה מלאה", היא פריצה בה מועברים קבצי הפריצה למכשירכם בעת פריצתו ונשארים שם גם לאחר כיבוי המכשיר, מה שמאפשר להדליק אותו מבלי לחבר אותו למחשב, ובעצם לתפעל אותו באופן עצמאי בלי שום תלות במחשב, ומכאן השם – פריצה לא קשורה. מוכר גם המונח "פריצה חצי קשורה" כאשר בפריצה כזו נוכל לכבות את המכשיר ולהדליק אותו והוא יעבור כרגיל עם כל האופציות שהמכשיר מציע, אך כל הדברים שקשורים לפריצה (כגון תוספים וערכות נושא שהורדו מהסידיה) לא יעבדו.

מהו בוטרום? רוב הפריצות נעשות מחורי אבטחה שנמצאים במערכת ההפעלה של המכשיר, אך בוטרום הוא חור אבטחה שנמצא במעבד המכשיר, מה שמקל את עבודת הפריצה. נכון לרגע זה, נמצא בוטרום בכל מכשירי אפל (כולל אלו של שנת 2012), מה שאומר שפריצה לכולם היא אפשרית, אך אין זה מבטיח שזו קיימת, כיוון שהמכשירים עדיין קשים לפיצוח.

מהות הפריצה המפוספסת
עד לשנת 2009, הפריצה הייתה לא חוקית בשל פגיעה בזכויות יוצרים. בשנת 2009 קבע בית המשפט בארצות הברית כי הפריצה חוקית לגמרי, אך יש לאפל זכות לבטל את האחריות במקרה של מכשיר פרוץ. מאז, מפתחים רבים נכנסו לעולם הפריצה והפכו אותו לגדול יותר, רחב יותר, ואינטואטיבי יותר. חנות ה-Cydia שמתווספת למכשירים בעת הפריצה מציעה מגוון רחב של תוספים וערכות נושא, חלק בתשלום סמלי וחלק בחינם. אחד התוספים הפופולרים ביותר, וללא ספק האהוב ביותר על הישראלים, הוא אינסטולוס. התוסף הוא מעין חנות AppStore בה תוכלו להוריד את כל האפליקציות בחינם, ואף להעביר אותן לספריית ה-iTunes שלכם במחשב. התוסף לא היה אהוב על מפתחי הפריצה וחנות ה-Cydia, אך אלו קיבלו אותו בלית ברירה. בכל מכשיר פרוץ של ישראלי תוכלו למצוא את התוסף הידוע לשמצה, כאשר בעל המכשיר לא מוצא סיבה אחרת לפרוץ את המכשיר פרט לתוסף שמאפשר לו להשיג דברים שעולים כסף, בחינם. ישראלים, לכו תבינו. כשתשאלו אותו, אגב, "אתה לא חושב שזו גניבה?", הוא יענה לכם את התשובה הישראלית המצוייה: "ולקחת 4000 שקל על iPhone, זו לא גניבה?!". ובכן, כאשר תראו את כמות הדברים שניתן לעשות עם הפריצה, התוסף אינסטולוס ייתגמד בעינכם.

אפליקציות מתגלגלות, ערכות נושא, ומסך עדכונים משופר

בתור בעלים (גאים) של מכשיר iPhone, אני יכול להעיד על כך שגם אני מחפש דרכים רבות להפוך את המכשיר שלי למותאם אישית, ולא מוצא. באמצעות הפריצה, לא רק שאפשר להפוך אותו ליפה הרבה יותר, אלא גם לנוח יותר.

תוסף בשם SBsettings מאפשר לכם גישה ל"לוח הבקרה" של המכשיר מכל מקום אפשרי במערכת (באמצעות מחווה אותה אתם תקבעו), ממנו תוכלו להדליק ולכבות את הרשת האלחוטית, הבלוטות', מצב טיסה, קישוריות אינטרנט סלולרי, וכמו כן לשלוט ברמת הבהירות של המכשיר ועוד. כל אלו הם דברים שהיינו צריכים להכנס לתפריט ההגדרות ולשנותם משם, דבר מבלבל ומתסכל לעיתים. כמו כן, ישנו תוסף בשם NCsettings, שמאפשר לעשות את כל אלו ישירות ממרכז העדכונים הנשלף ממרומי המסך, ונראה, לטעמי, יותר טוב. כמו כן, קיים תוסף בשם BiteSMS שמאפשר לנו ליצור הודעה מכל מקום באמצעות מחווה שנקבע מראש, וגם להשיב להודעה מבלי לצאת מהאפליקציה בה אנו נמצאים, או אפילו ממסך הנעילה מבלי לפתוח את המכשיר. התוסף הפך לפופולרי מאוד, מה שגרם למפתחיו להוציא גרסא שלו שתומכת גם ב-What'sApp וב-Facebook Messenger כך שניתן לענות להתראות שמתקבלות גם מאפליקציות אלו בקלות ובנוחות. ידוע גם שאפשרות ריבוי המשימות שנמצאת במכשירי ה-iOS היא דלה למדיי ומעצבנת, כאשר סגירת אפליקציות לוקחת יותר מידי זמן. בחנות ה-Cydia נוכל למצוא אינספור תוספים שנותנים לנו לסגור את כל האפלקציות במכה אחת, ואפילו את Auxo, תוסף שהופך את ריבוי המשימות לכייפי ושימושי הרבה יותר.

כשזה מגיע למרכז ההתראות גם כאן אין גיוון מספיק, כאשר הווידג'טים שניתנים לנו הם של מזג האוויר, מניות, ושיתוף בסיסי ביותר ב-FacebookTwitter. הפריצה מאפשרת לנו להפוך את מרכז ההתראות לשמיש יותר וגם ליפה יותר. רבים התוספים אשר מגוונים את הדרך בה נראה מרכז ההתראות, כאשר אחד יאפשר לנו לשים תמונה ברקע של מרכז העדכונים, אחר יאפשר לנו לתת לו אפקט של עמעום קל, או אפילו להוסיף כל מיני אפקטים לפתיחה שלו. כל אלו נפלאים, אך מה שבאמת חשוב במרכז העדכונים זו האינפורמציה שמוצגת בו, וגם פה המפתחים לא חסכו מאיתנו. רשימת פתקים במרכז ההתראות, יצירת אנשי קשר מועדפים, חיפוש בשירותים מובילים (Google,YouTube, Yahoo ויקיפדיה וכו') ושליטה בנגן המוזיקה הם רק קצה החוט כשזה מגיע לתוספים למרכז העדכונים, והרשימה עוד ארוכה.

גם מסך הנעילה של אפל משעמם ולא שופר רבות מאז הגרסא הראשונה. בעזרת הפריצה, תוכלו להוסיף אפקטים לפתיחתו, לשנות את הכיתוב המוכר "לפתיחה" (Slide To Unlock), ולפתוח אותו במחוות שונות. כמו כן, ניתן לגוון את השעון ואת התאריך המוצגים, ועוד אינספור דברים. אחד התוספים המגניבים למסך הנעילה הוא זה שמדלג עליו, ומאפשר לכם לגשת ישירות למסכי הבית בעת לחיצה על כפתור הבית.

כל אלו נחמדים וטובים, אך יש את אלו שנמאס להם לפתוח את המכשיר שלהם פעם אחר פעם ולראות את האייקונים המשעממים. גם פה יש ערכות נושא רבות, חלקן משנות את המראה של האפליקציות וחלקן משנות את המכשיר מתחילתו ועד סופו. אין אחד שלא יימצא ערכת נושא שמתאימה לו, או כזו שהוא מתחבר אליה.

אל תחפשו אשמים
כחלק מסיכומי השנה שלנו כאן ב-TGspot, בחרתי לסכם נושא שמאוד קרוב לליבי – גיימינג. פרט אחד שלא ציינתי כיוון שלא מצאתי אותו רלוונטי בהקשר של דור הקונסולות הנוכחי, הוא פיראטיות, אך ידוע שלפיראטיות קשר ישיר למכונות המשחק השונות. זוכרים את ה-PSP, זו שהרשת הכריזה על מותה לא מזמן? לא צריך להיות גאון טכנולוגיה כדי להבין שמה שהרס את הקונסולה הוא לאו דווקא תמחור לא נכון או חוסר בכוח, אלא הפיראטיות. מפתחים רבים נטשו את הקונסולה מלאת הפוטנציאל בגלל הפיראטיות, מה שגרם למותה בטרם עת.

כאשר מפתח מפתח משחק או אפליקציה, הוא מקדיש את זמנו, כספו, וכוחו לצורך פיתוח התוצר, וכאשר הוא דורש מחיר – יש לכך סיבה טובה. בין אם מדובר במשחק של 300 שקלים או בין אם באפליקציה של דולר, חשוב לציין שהתמיכה במפתחים היא דבר חשוב מאוד וזה מה שיגרום להם בסופו של דבר להמשיך ולפתח תוכנות טובות. גם על פי החוק וגם על פי ההלכה היהודית – גניבה זה דבר אסור, ואין כל הדבל בין להוריד אפליקציה באופן לא חוקי לבין ללכת לחנות ו"להרים" עותק פיזי של משחק. צורמת בליבי המחשבה על כך שבכל פעם שאנשים רואים כל כך הרבה אפליקציות על המכשיר שלי חושבים באופן אוטומטי שהוא פרוץ, והמבטים שלהם כשהם מבינים ש(שומו שמיים)קניתי אפליקציה.

הרי לכם, רבותי, ההוכחה לכך שלפריצה עוד הרבה צדדים, הבעיה היא שרובנו לא מנצלים אותה כמו שצריך. היא חינמית, חוקית, ובטוחה למכשירכם (בתנאי שאתם קונים תוספים מקוריים). אין סיבה לפרוץ – יש 100 סיבות.

 

למדריכים ופריצות לשלל המכשירים

 • איציק

  וואו, דיון חזק לאוהדי אפל ואנדרואיד, אני דווקא אוהב את היופי של wph, יופי זה עניין אישי לא?

 • אנון ימי

  בניגוד לכל השאר פה אני רוצה להתייחס לנושא בסוף הכתבה עניין הפירטיות .
  אני מסכים עם הכותב שפירטיות היא תופעה הפוגעת במפתחים ובסופו של דבר בגיימרים .ופעם לפני שנים גם אני ההיתי מוריד .
  ואז הפסקתי לעשות זאת לחלוטין . ואתה יודע למה ?!.
  הסיבה שרשומה למעלה היא משנית , הסיבה הראשונה והכי חשובה היא סטים!(Steam) .סטים הראתה לי שאפשר לקנות משחקים חוקיים במחיר הוגן!!!!. ולכן כאשר חיברתי את זה 1+1 מחיר הוגן ותוכנה חוקית שהכסף מגיע ליידי המפתחים ומעודד אותם להוציא משחקים אני צרכן מאושר.
  אבל יש לי חברות מסויימות שבהחלט מפתות אותי להוריד דברים שוב בצורה פירטית , אלה החברות שמלכתחילה מעודדות פירטיות חברות שמוציאות משחק ואז מוציאות DLC בעוד עלות של 10$ והDLC מבחינתי כגיימר שוות לתחת! (וסליחה על הביטוי). ואז אתה מבין שהסיבה שהם מוצאים DLC זה בשביל לסחוט ממך עוד כסף! .או חברות שמחייבות אותך להיות כל הזמן און ליין בשביל לשחק כמו דיאבלו 3 .
  ואז כך לסיכום מה גורם לפירטיות? .בראש ובראשונה זה החברות עצמן שרוצות להרוויח מקסימום כסף.למה לתקוע למשחק מחיר של 300ש"ח שמעט יכולים להרשות לעצמם לקנות יותר ממשחק אחד בחודש?! . האם עליות של פיתוח משחק והפצתו כל כך יקרות? התשובה היא לא.חד משמעית .
  ואל תגיד לי שבגלל הפירטיות המחיר כל כך גבוהה. אולי בזכות הפירטיות אנחנו לא משלמים 500 ש"ח על כל משחק . ברגע שאנחנו בתור צרכנים נרגיש שאנחנו משלמים מחיר הגון עבור מוצר ולא שמנסים לעשוק אותנו אולי אז הפירטיות כמעט תעלם . ואין מה לעשות תמיד יהיו אנשים שיעדיפו לא לשלם כלל גם עם המחיר הגון והם הפירטים האמיתים.

 • מתי123

  זה היה פשוט מוזר לקרוא את הכתבה הזאת בתור בעלים של מכשיר אנדרואיד.
  אין לבעלי ios שום שליטה על עיצוב המכשיר,עד לרמה שהם לא יכולים לכבות מוזיקה מבר ההתראות.
  הצגת אפליקציות ההחלקה לפתיחת ההגדרות והסמסים הוצגה כמשהו מדהים,זה מוזר!

  ולכל החכמים שאומרים שלא צריך פריצה כי היא מאטה את המכשיר,או רומים כי זה סתם מסבך אותך,אף אחד לא חייב אף אחד לעשות את זה אבל תמיד נח שיש אופציה כזאת.

  • בולי

   אפשר לכבות מוזיקה עם שתי לחיצות על מקש הבית וללחוץ STOP. יותר קשה מזה לא ראיתי..

  • יוסי כהן

   אני חולה על אנדרואיד ובעד אנדרואיד אבל כאן יצאת בור… יש אקטיבייטור שבעמצעותו אתה יכול להפעיל ולכבות מוזיקה באמצעות לחיצה על 2 כפתורי הווליום… מה גם ששליטת המוזיקה נמצאת גם בlockscreen לאנדרואיד יש הרבה יותר ייתרונות(בתור בעל אייפוד 4 ודיפיי לשעבר ועכשיו בעל HTC ONE X אני יודע על שתיהם!) אבל בעיבוד מוזיקה בזמן אמת(ניגון דיג'יי ושינוי INPUT מהמיקרופון בזמן אמת אין על הIOS כל השאר אנדרואיד לוקח בין אם זה נוחות שימוש או קיסטום וכן… כל מי שאוהב אייפונים בדרל כלל לא ראה מכשירים עם CM (אנדרואיד נקי)עליהם אני מאמת את דבריהם שסמסונג וכל השאר זה "חרא דבר" ולא בגלל אנדרואיד… בגלל המפעילות הסללוריות וחברות הטלפונים שמשנות את אנדרואיד עד כדי קירטוע עצוב…

   ולהחליף רום זה לא נורא כמו שכולם חושבים… זה אף יותר קל מלפרוץ את האיי(משהו) כל עידכון.

 • מנדו

  תהיו בריאים. אבל פספסתם את כל המסר של הכתבה.
  אני חושב שזה מאמר אמיץ מאד.
  הוא מתייחס למהות הרצון מאחורי הפריצה.

  נכון, אנדרואיד נותנת יותר אפשרויות קסטומיזציה.
  אבל זו כתבה על אפל. אז מה הרלבנטיות של ההתנצחות?

  בעיני, החיסרון היחיד בפריצה הוא שעם האוכל בא התיאבון, ולאחר העמסת המכשיר הוא עלול בסופו של דבר להיות פחות יציב.
  האייפון5 עוד לא נפרץ, ומאז שיש לי אותו אני מבין כמה סבלתי מכל הודעות הסייף מוד וסתם אטיות שחוויתי קודם.

  אבל שוב-זה עניין אישי

 • בוב השקט

  רז

  קודם כל, מכשיר הגלאקסי שהיה לך הוא מכשיר רע וישן.
  לגבי המחיר – יש לי גלאקסי נקסוס שעלה לי 1500 שקל. מדובר במכשיר חזק יותר מאייפון 5 או גלאקסי אס 3.

  לגבי המראה – אתה יכול לטעון שהתאמת אותו למה שאתה רוצה עד מחר, אבל כל עוד אין לך גאדג'טים, זה לא נכון.

  לגבי קלות הרוט והחלפת רום – במכשירים טובים באמת (בעיקר סדרת נקסוס) הרוט הוא פעולה פשוטה שלוקחת 2 דקות והחלפת רום נעשית ב3 לחיצות.

  מה שכן, צריך לדעת קצת מה לקנות ומה לעשות.
  זה היתרון היחיד של אייפון – כל טמבל יכול לקנות בלי לטעות ולהפעיל את מעט האפשרויות שאפל רוצים שתפעיל (ופעולת הפריצה מסובכת, לא תמיד אפשרית ומסוכנת הרבה יותר מרוט).

  גילוי נאות – היו לי אייפון 3GS ואייפון 4 לפני שעברתי לסדרת נקסוס (S, גאלאקסי ועכשו 4). כשעברתי מאייפון 4 לנקסוס S עוד היו דברים באנדרויד שראיתי כחסרונות. היום כבר אין.

  • רק שתדע שאין לך שום זכות לקרוא למכשיר ישן וגרוע.
   מכשירים אמורים לגרום לבעלים שלהם להיות שמחים לא משנה מה הם ומה היכולות שלהם ואני בטוח שהסיבות שלו לקניית המכשיר היו טובות.
   דבר שני לא כולם רוצים לקחת נקסוס מכל מיני סיבות גם אם הנקסוס הוא מכשיר של גוגל וקל לעשות לו root .
   אנשים בד״כ לא בוחרים מכשיר בגלל שקל לעשות root הם בוחרים בד״כ מכשיר שהם רוצים שמתאים לצרכים שלהם.

  • בולי

   בוב

   בתור אחד שמכיר את המכשיר שלך מקרוב הוא בקושי משתווה לאייפון 4. אני לא יודע מאיפה הבאת את האייפון 5 או ה S3 חח אבל תפסיק לשקר לעצמך.

   • בוב השקט

    או שאתה משקר (מה שהגיוני, כי יש מעט מאד מכשירי נקסוס 4 בישראל) או שיש לך כל כך מעט מושג על מה אתה מדבר שחבל על המאמץ.
    בכל מקרה, זה לא שווה את המאמץ של לכתוב תגובה ולהסביר לך כמה אתה טועה.

    • בולי

     כתבת שיש לך גלקסי נקסוס ועכשיו אתה כותב נקסוס 4. כנראה שאתה באמת לא יודע על מה אתה מדבר.

     עכשיו המכשיר שלך גם בטח עם 8GB בקושי אפשר להכניס שם 5 שירים.

     חבל על המאמץ של התגובה שלי בכלל כדי להסביר לך כמה אתה טועה.

  • יוסי כהן

   יש חסרון… אין FUCKING UNDO!!!!!
   ומה גם הסאונד בזמן אמת לא משהו…(ומדבר כאן אחד שדיי שונא את IOS)

 • avishai_elma

  אני לא מבין למה כולכם מתווכחים מה יותר טוב?
  אני משתמש בשני המערכות הפעלה ואני מכיר אותם טוב מאוד ויש לשניהם יתרונות וחסרונות.
  זה מעצבן אותי מאוד שמעריצים של מערכות הפעלה מזלזלים באחרות (למרות שרובם לא יודעים כלום על אף אחד מהמערכות האלה גם לא על שלהם)
  לכל מערכת הפעלה של כל מכשיר בעולם יש יתרונות וחסרונות (יש הרבה מאוד ומי שרוצה אני יכול לתת לו לפחות 3 דוגמאות לכמעט כל סוג מוצר שהוא יבחר).
  קשה לומר איזה יותר טובה כי כל אחד מעדיף דברים אחרים למשל יש אנשים שיעדיפו שהפלאפון שלהם יהיה פשוט לעומת זאת יש אנשים שמעדיפים שהפלאפון שלהם יהיה יותר קל לשינוי והפיכתו ל"אישי".
  לסיכום כל אחד צריך לנסות את המערכות הפעלה ולהחליט מה יותר טוב בשבילו!!! והוא חייב להפסיק לזלזל בשני כי לשני יש סיבות לבחירה שלו וכל אחד צריך להיות שמח עם מה שהוא בחר.

 • לירון

  לאחר תקופה ארוכה מאוד בשתי המערכות …….
  מה לעשות אייפון עובד הרבה יותר יפה והממשק נראה הרבה יותר טוב ולא מגמגם
  וממש לא אכפת לי פתוח לא פתוח יש להכל אפליקציות עובד מטוס!!!!

  • רז

   אחד שמבין…

 • חסוי

  צריך לחכות לIOS 6.1 ויעבדו על פריצה !

 • מושיקו

  זה משעשע שאתה הבעלים הגאה של אייפון אבל כל השינויים שעשית הפכו אותו לחיקוי אנדרואיד, אבל תמשיך לחיות בסרט שזה עדיף על אנדרואיד

 • יונתן

  לכל מי שאומר "למה לא לקנות מכשיר אנדרואיד?"
  הנה התשובה: לא כולם אוהבים את הממשק(אלל תגידו שאפשר לעשות אותו כזה אחרת למה לקנות מכשיר שלא בא לך?)
  נכון חצי מהדברים שיש למעלה אפשר לעשות בלי פריצה אבל גם יותר אי אפשר לעשות בלי לפרוץ.
  ובאמת סתמו! שכל אחד יקנה מה שבא לו ויעשה מה שבא לו עם מה שהוא קנה!
  {משתמש אנדרואיד מכור}

 • ..

  או שפשוט תקנו אנדרואיד..

  • בולי

   לא חבל על הבריאות שלנו ? לא לכולם יש סבלנות

   • חבל שרוב האנשים לא מספיק אינטליגנטיים כדי להתרגל למערכת חדשה ופתוחה :\

    • ?

     ומה הקשר "אינטליגנט" בלהתרגל למערכת שונה?

   • ..

    אם כבר מדברים על סבלנות תראה כמה זמן אתם מחכים לפריצה שבנתיים אין התקדמות בכלל..

    • בולי

     יש אנשים שלא צריכים פריצה.
     אתה גם מחכה לרום או מתקין nightly builds מילדים בני 17 ואחרי חודש חוזר לרום הקודם.
     תעשה לנו טובה

     • ..

      למען האמת, אחי על אותו רום כבר שנה (AOKP M6) והוא מסתדר מצוין, אני מחליף פעם בשבוע כי אני סקרן ורוצה לנסות את כולם, וחוצמזה רומים זה בונוס אני לא חייב להתעסק איתם בכלל, רק בשביל הכיף והסקרנות, ונכון שיש אנשים שלא צרכים פריצה, כמו סבתא שלי.

      • יובל -_-

       אני דווקא מרסטר(עושה FACTORY RESET)כל חודש ולא מחליף רום כל חודש זה בגלל שAOKP איטי.כל הרומים שלו-זוועה.אבל אני מתכנן לעבור לCM10.1,שמעתי שהוא מהיר ולא לאגרי

 • אריאל

  מעניין,
  אבל מי צריך אינסטוליוס שיש לך kuaiyong התוכנה kuaiyong מאפשרת לך להוריד משחקים בחינם בלי פריצה כלל והרבה יותר נוח להוריד שם משחקים!!!!!!!! וגם אם יש לכם פריצה אני ממליץ על vshare שזו אחלה תוכנה (זקוק לפריצה) והיא גם נוחה מאד!!!!

 • רז

  אני מציע להשמש בתחליף לאינטלוס : zeusmos זה ממש דומה לאינסטלוס והכי טוב מבין האנלרנטיבות . באמת בזכות הפריצה לדעתי מכשירי אפל לוקחים יתרון גדול על מכשירי האנדרואיד אנשים טוענים שהios סגורה מידי וזה נכון אך עם הפריצה אפשר לעשות אותה כלכך פשוטה עד להעברת שירים ממש לתוך האייפוד המובנה בו ללא כבל או מחשב אלא דרך האינטרנט בלבד ואפשר להוסיף דברים ייחודים שמתאימים במיוחד לטעמשך שלא כמו באנדרואיד שצריך להחליף את כל הרום שבכלל מישו אחר הכין לצריכיו ותמיד יהיה משהו שלא מצא חן בעייניך שלא להזכיר בכלל את העיצוב המנצח של מכשירי אפל שגורם להם להיראות סקסיים ויוקרתיים, ולא רק המראה החיצוני הם גם חזקים במיוחד ועונים על דרישות גבוהות , אולי ההדבר שהכי מפריע באייפון הכי הסוללה שנגמרת מהר 1500 מיליאמפר אך אפשר ךקנות מגן נטען בחמישים שקלים שמטעין 50% ולהינןת מעוד סוללה או שאת מטען איתך, אז זו לא בעיה, לכן אני ממליץ בחום על מכשירי אפל ותמיד אהבתי אותם כי בשוואה לאנדרויד והטענות שהגתי לפני חן המערכת של אפל הרבה עותר קלה לשימוש ונוחה אז תחסכו קצת כסף ותשקיעו באיזה אייפון טוב 🙂

  • בוב השקט

   כמה שטויות

   א. כמה שלא תתאמץ בפריצות ותוספים, IOS לעולם לא תהיה פתוחה כמו אנדרויד ותמיד תהיה מוגבל יותר. אין שום דבר שאפשר לעשות באייפון ואי אפשר באנרויד ויש המון שהפוך.

   ב. יש מעט מאד דברים שדורשים החלפת רום באנדרויד. ההחלפה מומלצת בחום והיא יכולה לגרום לשיפור אדיר, אבל לא חייבים לעשות את זה. גם בלי זה מדובר במערכת פתוחה לחלוטין והאפליקציות שלה מסוגלות לעשות הכל (בניגוד לאייפון). דרך אגב – החלפת רום פשוטה בדיוק כמו פריצה של אייפון למי שיודע מה עושים.

   ג. נכון שהעיצוב והמראה הכללי של אנדרויד נפל בעבר מאייפון, אבל זה כבר לא המצב. בתור בעלים גאה של נקסוס 4, אני יכול להגיד לך שהעיצוב מדהים, והמערכת (אנדרויד 4.2.1) נראית יפה בהרבה מאייפון. מה עוד, שאני יכול להחליט בדיוק איך היא תראה.

   • רז

    אני עיצבתי את האייפון שלי ואת המראה שלו בדיוק איך שאני רוצה תודות לפריצה כבעלים לשעבר של מכשיר גלאטקסי אין מצב שאחזור לאנדרואיד, כבר שיניתי רום כשהיה לי גלאקסי וזה הרבה יותר מסובך מפריצה, המערכת שלי פתוחה בדיוק כמו של האנדרואיד לאחר הפריצה.

  • אבי

   מה שאמרת זה בדיוק אנדרואיד ויותר.
   לא צריך לשנות שום רום כדי לקבל זאת באנדרואיד.
   אנדרואיד הרבה יותר קל לתפעול מאפל והרבה יותר משוכלל…
   איך בדיוק לחסוך כסף אם אייפון עולה לפעמים כפול מטלפון אנדרואיד ששווה יותר???
   הנקסוס 4 שם את האייפון בכיס ועולה חצי מאייפון!
   אל תטעה את האנשים. אייפון נפוץ פי 4-5 פחות מאנדרואיד חשבת למה זה כך ?
   אנשים. הבינו שלא צריך לשלם כפול עבור מכשיר מוגבל ופחות טוב.

   • רז

    אם אתה באמת רוצה מכשיר אנדרואיד ושיהיה חזק אתה צריך להשקיע במחיר דומה לשל האייפון 5 כמו מכשיר הגלאקסי 3 שלדעתי הוא המכשיר שבאמת מביא ביצועים מרשימים מטעם סמסונג, למערכות האנדרואיד יש יתרון וחיסרון בכך שהם פתוחות הם נפרצות בקלות, וכשאני מאפשר דברים עם הפריצה באייפון שום דבר כמו וירוס יכול להגיע אליו, רוב המכשירים שמריצים אותם נתקעים רוב הפעמים ואף מכשירי הגלאקסי שלוש חווים מוות פתאומי כמו שאתה יכול באחת הכתבות שפורסמו כאן. בקיצור האייפון הוא המכשיר הטוב ביותר בשוקגם אם הוא לא שולט ברובו

    • מישו

     עובדה!: גלאקסי 3 הכי זול שמצאתי בזאפ עולה 2545 אייפון 5 הכי זול שמצאתי בזאפ עולה 3489 הפרש של כמעט 1000 שקל (מחיר דומה?).
     עובדה!: לאייפון 5 יש מעבד במהירות שעון של 1.3 GHz בעל 2 ליבות כשלגלאקסי 3 יש מעבד במהירות שעון של 1.4 GHz בעל 4 ליבות בחשבון פשוט 4 ליבות הן פי 2 ממספר הליבות באייפון 5 מה שאומר שהוא יעבוד פי 2 יותר מהר אבל רגע! המהירות שעון שלו גם גבוהה יותר משמע שזה יותר מפי 2.
     עובדה!: בגלאקסי 3 יש הרבה יותר פיצ'רים מאשר באייפון.
     וכל זה מבלי להיכנס למערכת הפעלה עצמה.

  • תרשה לי לתקן אותך (לא אכפת לי אם אתה לא רוצה -.-)
   מערכת אנדרואיד היא מערכת פתוחה מרגע ההפעלה הראשונה אפל לעומת זאת מתנגדת לזה ועושה הכל כדי שתשאר סגורה.
   ולידעתך, באנדרואיד אין שום צורך בתוסף חיצוני כדי להוריד שירים לסמרטפון ללא חיבור למחשב. באנדרואיד יש גם ROOT שזה לא פחות מסובך מהסידיה שלהם, אפשר לשנות ולהוסיף מה שרוצים ללא צורך בהחלפת רום.
   ועכשיו אני רוצה לצחוק חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח מראם החיצוני יותר יפה? חזק???!?!??! המערכת נראת יותר טוב???!?!?!?!?! אתה חיי בהזיות.. ראית אי פעם את הHTC ONE X במציאות?? אתה תרצה לחטוף אותו כמו כל השאר. הממשק של HTC הוא הטוב ביותר והמושקע ביותר. והסוללה חזקה הרבה יותר משל האייפון (להזכירך; HTC ONE X: 1800MAH , IPHONE5: 1440MAHI) וגם למכשירי אנדרואיד יש מגנים מטעינים ואיכותיים אך בגלל שהארץ הזאת כל כך משותקת ל"אייפון הקדוש" שלכם אין מצב שחברה תשווק מגן אנדרואיד איכותי במקום מגן אייפון גומי בשלוש שקל ותמכור בעשרים שקל..
   אז למה לי לחסוך 4000 ש"ח בשביל לקנות מכשיר כל כך סגור ומיותר כשאפשר לקנות מכשיר חדש, פתוח, חסכוני ומשתלם הרבה יותר?

   • רז

    קודם כל העיניין של היופי זה עניין של טעם ולדעתיי אין בעולםםםם מכשיר יותר יפהה מהאייפון דבר שניי HTC??? כל המכשירים שלהם חרא דבר ועובדה שהם לא כאלה מצליחים 1800mAh זה לא כזה מרשים יש מכשירים (וכן גלאקסי) שיש להם פי שתיים סוללה מזה, מעכרת פתוחה – מסכים נוחה ויפה יותר – ממש לא. באייפון יש לך הכל מסודר ולא צריך יותר מידי לחשובב לעומת האנדרואיד שלמרות שהיא לא כזאת קשהה יש הבדל משמעותי וכן תצחק כמה שאתה רוצה האייפון 5 חזק מאוד ביצועי המעבד עם שתי הליבות שלו מגיעות לביצועים של מעבד ארבע ליבות בלי שום בעיה וכן המערכת נראית הרבה יותר טוב למרות שאני מוכן להודות שהאנדרואיד 4.2.1 נראית די מרשימה.

    • נדב

     לHTC יש מכשירים חרא?!?!?!?!!?!? ראית פעם את הבאטרפליי???? הבנת מה רמ הביצועים שלו?
     כל מה שאפל עושה, חברות האנדרואיד עושות טוב בהרבה עכשיו.
     רטינה דיספליי? לHTC יש מסך של 416PPI. הסנס הוא הממשק הכי טוב שיש עכשיו בשוק, למרות שאני מעדיף את הפיור אנדרואיד. לי יש HTC ישן sensation XE. ועדיין בהשווה לכל אייפון שתרצה הוא מצויין.
     דווקא את הגלאקסי לא אהבתי, לא את הממשק- החדש והישן, וגם פחות את הביצועים, שנופלים משל HTC. קשה לך לראות כאן HTC כי זו מדינה ששומרת על האייפון והסמסונג המסורתיים. אבל הרבה חברות כבר עקפו אותן. כמו ASUS עם הפאדפון 2 המדהים! או HTC עם כל סדרת המכשירים החדשה!
     לHTC יש מכשירים חרא???
     רואים שאתה חובב אייפון.

    • לירון

     יש לי גם גאלקסי 3 בגרסת 4.1.1 וגם אייפון 4 s (באייפון לא צריך לציין גרסה כולן עובדות מהר)לאחר חצי שנה עם הגלאקסי חזרתי
     מהר לאייפון , כן הגלאקסי מגמגם האייפון לא
     ומסתבר ״שהשטויות ״שאמרו על אפל שיותר נח היד ממש נכונות
     חחחחח אנשים אומרים לי מה חזרת לאייפון ?? איך אחרי כל ההרצאות שעשית לנו ??
     כן האייפון פשוט עובד הרבה הרבה יותר טוב בכל התחומים

     • יוסי כהן

      אתה צודק ממה שראיתי וניסיתי הגלאקסי 3 באמת מגמגם והדיליי בטאץ' יותר גרוע משל הדיפיי שהיה לי… עוד פעם זה כי זה סמסונג.. הרומים שלהם פשוט גרועים! תחליף רום והגלאקסי יאכל כל אייפון…

   • אביה

    כמה שטויות
    מה אתה משווה את ההתאמה המושלמת לחומרה – תוכנה של אפל ולזוועה של HTC ?הלאגים במכשירים שלה? ואל תדבר איתי על המעבד עם ה40 ליבות שפותר אותם, כי הוא לא וזה מה שכלכך מצחיק. נמשיך, בעזרת ההתאמה המושלמת גם הסוללה מחזיקה מספר 2 בעולם [הראשון הוא הRAZR MAXX עם סוללה של 3300MAH] , HTC נמצאת עמוק בתחתית הרשימה עם זמני סוללה עלובים.