אל תתעסקו עם הגולשים, אינסטגרם

יממה לאחר שאינסטגרם פרסמה את תקנון השימוש החדש באתר ועוררה את זעם הגולשים, היא מבהירה היום כי אין זו הייתה הכוונה ואין היא מתכוונת למכור את התמונות לאף גורם שלישי. מייסד החברה קווין סיסטרום מיהר להעלות פוסט בבלוג בוא הוא מבהיר כי לא פורשה כוונותיה של אינסטגרם נכון ומטרה של התקנון החדש היה לאפשר לחברה לשלב פרסומות בשירות באופן כזה שלא תפגע חווית השימוש. סיסטרום אמר כי בכוונתם להסיר את החלק מבלבל מהניסוח של התקנון וכי אין בכוונתם להשתמש או לטעון לבעלות על תמונות המשתמשים.

כזכור, אמש פרסמנו כי איסטגרם עדכנה את התקנון להשתמש בתמונות שהעלו המשתמשים ולהציע אותם למכירה ללא צורך באישור או תשלום עבורם לגורם אחר וכן נוספו סעיפים המאפשר לאינסטגרם לשלב תוכן שיווקי או פרסומי מבלי שנדע על כך , המשתמש נושא באחריות המשפטית על התמונות שהעלה ואין מחויבות של אינסטגרם לשמור על התמונות ולגבות אותם.

דברים אלו גרמו לזעם בקרב הגולשים שבניהם נמנים צלמים חובבים, צלמים מקצועיים וחברות כדוגמת נשיונל ג'אוגרפיק אשר איימה כי היא תסגור את החשבון הפופולרי שלה באפליקציה ומשהה כל פעילות בו, דבר שכנראה לא יקרה לאחר פרסום העדכון של סיסטרום.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.