אמש (ג) השיקה אינסטגרם (Instagram) עדכון לאפליקציה המכיל שתי אפשרויות חדשות לאוהבי עריכת התמונות.

האפשרויות החדשות באפליקציה

העדכון החדש, שבאופן מפתיע הושק תחילה לפלטפורמת האנדרואיד ורק בשלב מאוחר יותר יושק גם ל-iOS, כולל אפשרויות חדשות אותן קרוב לוודאי דרשו המשתמשים: האחת, היא אפשרות בחירת הגוון של הצלליות השונות (על-פי צבע) ואילו השנייה תאפשר למשתמשים לבצע אפקט Fade (עמעום) על הצלליות עצמן תוך כדי בחירת הבהירות הרצויה. שתי האפשרויות עצמן מהוות כתוספת לממשק עריכת התמונות הרגיל של האפליקציה.

בעדכון אחר אותו השיקה החברה, שנוסף אוטומטית לאפליקציה ללא הצורך לעדכנה אלא כעדכון פנימי הזמין הפעם לשתי הפלטפורמות, הוסיפה פיצ'ר חדש ומשמעותי המאפשר לקבל התראה למכשיר בכל פעם שמשתמש ספציפי העלה תמונה חדשה. עד כה, אפשרות כזו הייתה דורשת מאיתנו למצוא פתרונות חדשים כמו שימוש בשירות האוטומציה IFTTT.

באינסטגרם אומרים כי האפשרות החדשה אמורה לעשות מעט סדר למשתמשים בעלי מספר רב של נעקבים ולהיות מודעים לכך מתי הנעקב החביב עליהם מעלה תמונה חדשה ללא הצורך בבדיקת הפיד העמוס תמונות בכל פעם. על מנת להשתמש באפשרות, יהיה על המשתמשים ללחוץ על שלוש הנקודות הנמצאות בפרופיל המשתמש עליו הם רוצים לקבל התראה, וללחוץ על אפשרות Turn on Post Notifications (הפעל התראות). גם רשת המיקרו-בלוגינג טוויטר, אגב, השיקו לא מכבר אפשרות דומה בה המשתמשים יכולים לקבל התראה אודות משתמש ספציפי שפרסם ציוץ חדש.

העדכון החדש שמספרו 6.19.0 זמין כבר עכשיו להורדה מחנות ה-Google Play.

קליק להורדה

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • Asaf Moraz

  "העדכון החדש, שבאופן מפתיע הושק תחילה לפלטפורמת האנדרואיד ורק בשלב מאוחר יותר יושק גם ל-iOS"

  מה בדיוק בוצע כאן באופן שכל כך הצליח להפתיע אותך? הרבה אפליקציות, משחקים ופיצ'רים; מגיעים קודם כל לאנדרואיד. אנחנו כבר לא בשנת 2010 יותר… דוגמה טובה לכך היא פיצ'ר השיחות הקוליות בוואטסאפ או שימוש בוואטסאפ מהמחשב. דוגמה אחרת היא פיצ'ר ה- 360 ביוטיוב או עריכת תגובות בפייסבוק למשל, וזה רק על קצה המזלג.

  • matan mashraki

   צודק

  • Arik Shainer

   לא ברור לי מהיכן הבאת את הנתון הזה. הסיבה היחידה בגינה משתמשי האנדרואיד זכו לקבל את הפיצ׳ר המדובר לפני משתמשי ה-iOS, היא בגלל מערכת ההפעלה הסגורה ולא בגלל שום סיבה אחרת. לחוד מהעובדה שעריכת התגובות בפייסבוק הגיעה קודם כל למשתמשי האייפון ורק אח״כ לאנדרואיד. טעות שנייה. טעות שלישית: רוב המפתחים מעדיפים לפתח קודם לפלטפורמת ה-iOS ורק אח״כ לאנדרואיד, אם בכלל.
   אם תרצה, יש לי הוכחות למכביר.

   • Yossi Cohen

    כל הדוגמאות שלך הן דברים מלפני שאנדרואיד הפכה למערכת שמקבלת דברים קודם…
    ואין שום קשר בין פתיחות המערכת לביצוע עריכות בתמונות.

    • Arik Shainer

     כמובן שלא. לכן אמרתי ״באופן מפתיע״.

     • Asaf Moraz

      אז אתה מפספס את התגובה שלו כי זה כבר ממש לא מפתיע, בטח שלא בשנת 2015.

      • Arik Shainer

       בבקשה. אמנם חלפו שנתיים, אך דבר לא השתנה: http://www.theguardian.com/technology/appsblog/2013/aug/15/android-v-ios-apps-apple-google

       • Asaf Moraz

        אכן חלפו להם כמעט שנתיים והכתבה הנוכחית שלך רק מראה עד כמה הכל השתנה.

        • Arik Shainer

         אז אנחנו מגיעים לנקודה: לכן כתבתי ״באופן מפתיע״.

        • Asaf Moraz

         מעניין, כי תגובה קודמת כתבת ששום דבר לא השתנה גם לאחר שנתיים. תחליט…

         בכל מקרה, מהתגובה שלך אני מניח שאתה מסכים איתי ושאולי קצת החכמת.

   • Asaf Moraz

    עריכת תגובות בפייסבוק הגיעה קודם כל לאפליקציית הפייסבוק באנדרואיד, בוודאות. את שאר הדברים טרם בדקתי.

  • Yossi Cohen

   360 ביוטיוב זה כי זה גוגל… זה תמיד יגיע מאוחר יותר לאייפון.

   • Asaf Moraz

    חחח ידוע. רק סיפקתי מספר דוגמאות.