כבר בחודש מרץ אינסטגרם (Instagram) הודיעה שהיא תבצע שינויים בפיד שלה שיגרום לחוויית שימוש טובה יותר וזהה לזו שאנחנו מקבלים בפייסבוק (Facebook), זאת על ידי אלגוריתם שיציג את הסיפורים והסטטוסים החמים מאשר הצגה כרונולוגית של פיד שלנו. כעת השינוי כבר החל ומגיע בהדרגה לכל המשתמשים.

הפיד עוצב כך שמתוך הפרופילים שהמשתמש עוקב אחריהם, אלו שהוא שומר עימם על אינטראקציה תקשורתית תכופה יותר יופיעו בראש הפיד. כך לדוגמה, אם אתם אוהבים תמונות של בעלי חיים, אז המערכת תדע לזהות את זה ולהציף את הפיד בתמונות שרלוונטיות לתחומי העניין שלכם. למרות זאת, אינסטגרם לא פרסמה את האלגוריתם שמשמש אותה או איך היא מבצעת את החישובים שלה, אך כן אמרה כי הסידור מחדש יהיה על פי האינטראקציה עם המשתמש כמו כמות לייקים והקירבה לאותם עוקבים, איכות התמונה וגודלה גם כן ישפיעו על אופי ההצגה.

עבור מי שלא השתמש עד היום באינסטגרם, הצעד נשמע כנכון וטבעי אך מי שעוקב אחרי מאות פרופילים לא יצליח לצפות בסטטוסים של פרופילים יותר קטנים ופחות פופלריים, כך הטענה כי בעוד שהשינוי לא ממש ישפיע על פרופילים עתירי עוקבים, הוא כן יפגע בפרופילים הקטנים יותר לכן לא ברור האם הפיד החדש יוסיף לשביעות הרצון של המשתמשים כפי הנטען.

לדברי אינסטגרם, המשתמש הממוצע מפספס כ-70% ממה שקורה אצלו בפיד וזה כולל גם תמונות רבות עם מאות או אלפי לייקים ואף תמונות מהחברים הטובים ביותר, אולם כרגע, לא בטוח שזה מה שיעודד את משתמשי הרשת החברתית ורבים מהם מתוסכלים מהשינוי הצפוי באופן ההצגה של פיד התמונות ועוד יותר כי אין דרך לבטל זאת ולחזור למצב הקודם.