נדמה כי בתקופה האחרונה בפייסבוק מצליחים להרגיז יותר ויותר את המשתמשים. אם זה הדרישה לתשלום על הסטטוסים הממומנים אשר הגיע בד בבד עם הורדה של כמות הצפיות, מעקב אחר צפיות הגולשים בקבוצות וכעת אינסטגרם השייכת כזכור לפייסבוק, שינתה את תנאי השימוש אצלה המאפשר לה להשתמש בחומרים האישיים שלנו ולעשות כמעט כל העולה על רוחה.

התמונות שלכם, שלנו
התקנון החדש שפורסם אמש וייכנס לתוקף ב-16 בינואר מאפשר לאינסטגרם להשתמש בתמונות שהעלו המשתמשים ולהציע אותם למכירה ללא צורך באישור או תשלום עבורם לגורם אחר. באופן שכזה, בפייסבוק יכולים לקחת כל תמונה שהועלתה לרשת הצילום החברתית ולמכור אותה לגורם מסחרי ואף להציע לחברות לרכוש תמונות שונות מהרשת. זה אגב כולל גם שימוש והצגה חופשית של שם המשתמש, הלייקים וכל תנועה שמבוצעת למעשה בחשבון.

ומה זה אומר? נניח שצילמתם בית עסק מקומי, אותו בית עסק יכול לרכוש את התמונה ישירות מאינסטגרם ולהשתמש בה כרצונו ללא אישורכם וכמובן ללא תשלום תמלוגים. אגב, ישנם עוד סעיפים מרגיזים לא פחות: תוכן פרסומי או שיווקי יכול להיות כחלק מהשירות מבלי להודיע על כך, המשתמש נושא באחריות המשפטית על התמונות שהעלה, אין מחויבות של אינסטגרם לשמור על התמונות ולגבות אותם.

הדבר המתסכל אולי מהכל היא החוקיות שבדבר שכן ברגע שהגולש משתמש בשירות, משמע שהוא מאשר את תנאי התקנון (זוכרים? הווי הקטן והמעצבן שמפריע לנו בכל הרשמה?). אז אם יש לכם אוסף נאה של צילומים שהוא יקר לכם, אנו ממליצים להסירו ולמצוא פלטפורמות אחרות אשר לכל הפחות מבקשות אישור לפני שהם משתמשות בתמונות ובמידע האישי. (התקנון החדש)

>> עשו לעצמכם סיכום שנתי בפייסבוק
>> פייסבוק מסנג'ר כבר לא דורש חשבון
שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • אורי

  חבל , באמת שחבל . יש קהילה ממש טובה וחבל .
  עקבו אחרי @Spenix

 • Dark Droid

  זה עניין של זמן עד שפייסבוק יתחילו למכור גם את התמונות שלנו מהפייסבוק וימישכו לבדיחות שכתבנו, כתבות, סיפורים, סרטונים… אני כבר מדמיין את המנכ"לים שם למעלה צוחקים בצחוק מרושע "It's all mine"

 • רועי

  מפנה את הכתב ואת כולם לכתבה בcult of Mac שם מסביר המנהל של החברה שהם לא מוכרים תמונות
  זה טעות בהבנה

 • צ'כנבוטה

  מחקתי את החשבון שלי באינסטגרם שישרפו
  צריך להחרים אותם

 • אלעד

  UNINSTALL.

 • רז

  אייל, מה הקשר בכלל לאייפון?? החברה של הגנבים פה היא פייסבוק שמעזה בכלל להוציא תקנון שכזה, וגם אם היה לך כל סמארטפון אחר זה היה משפי אז אל תדבר שטויות אם אתה לא מבין כלום…

 • TDC

  כל אימפריה נפלה ועכשיו פייסבוק הגיע תורה

 • אייל

  שמח שאני ללא איפון… חברה של גנבים….

 • Lear

  פייסבוק נהייתה כמו המלך מדיאס עם מגע הזהב, כל מה שהיא נוגעת בו נהיה מפוצץ פרסומות וחוסר אחריות מצדם.

 • למה כל פעם דופקים את הדברים הכי ????מעצבנים ברשתות הכי טובות