הרשת החברתית לתמונות אינסטגרם (Instagram) חשפה את הפרויקט החדשה שלה: Bolt (בולט). אפליקציה חברתית המצטרפת לטרנד של שליחת הודעות קצרות ומהירות כמו Yo ו-Snapchat ומאפשרת לשלוח לחבר או קבוצת חברים הודעת תמונה או וידאו בלחיצת כפתור.

Bolt היא אפליקציה עצמאית ללא כל קישור ישיר לפייסבוק או אינסטגרם וזמינה כעת להורדה במספר מדינות בגרסת iOS ואנדרואיד. היא מעוצבת באופן כזה המאפשר שליחה של תמונה בתוך שניות בודדות, בלי לחיצות רבות. כך לדוגמה נוכל להוסיף קיצור על מסך הבית של עם תמונת איש הקשר הרצויה ולחיצה על הכפתור תפתח ישירות את המצלמה ומשם רק נותר לצלם ולשלוח. אם נרצה, נוכל גם להוסיף שורת טקסט קצרה לתמונה.

המשתמש נרשם עם המספר טלפון שלו ומתחיל להוסיף את אנשי הקשר לשירות. ליישום רשימת מועדפים הכוללת את 20 החברים הכי מקושרים וכן אפשרות להשמיד את ההודעה בתוך זמן קצוב מראש. לעת עתה האפליקציה זמינה בסינגפור, דרום אפריקה וניו-זילנד, ובהמשך תאפשר החברה להוריד אותה במדינות נוספות. משתמשי האנדרואיד תמיד יכולים למצוא את קובץ ההתקנה (APK) ברשת.

הניסיון של אינסטגרם עם Bolt מגיע לאחר השקת אפליקציות בסגנון ובראשם Snapchatהנחשבת להצלחה בשוק האמריקאי עם 500 מיליון הודעות הנשלחות בשירות מידי יום (בהשוואה ל-60 מיליון הודעות באינסטגרם). גם אפליקציית Yo המאפשרת לשלוח הודעת “Yo” לחברים עברה את מיליון המשתמשים בתוך כחודש בלבד וגורמת לשוק לצרוך פתרונות קלים ופשוטים. יש שיאמרו פשוטים מידי.