אם אתם אוהבים להתנסות בדברים חדשים עוד לפני שהחברים שלכם שמעו עליהם, אינסטגרם (Instagram), הרשת החברתית לשיתוף תמונות וסרטוני וידאו, מציעה למשתמשים להיות בודקי בטא (Beta Testers) ולבדוק את החידושים באפליקציה – לפני כולם.

החברה השיקה שירות בו היא מאפשרת למשתמשים מסוימים בעלי מכשיר המבוסס על אנדרואיד (Android), להצטרף לצוות אשר יוכל להתנסות בשינויים וחידושים ביישום עוד לפני שהם יגיעו לכלל המשתמשים, לספק חוות דעת ולדווח על תקלות או באגים שונים שמצאו. היישום בו ישתמשו בוחני הבטא שונה מזה שנמצא ב-Google Play, מכיוון שבחנות מוצעת אך ורק גרסה יציבה, והוא גם מחליף את זה הקיים במכשיר הטלפון. עם זאת הוא פועל למעשה אותו הדבר, פרט כמובן לשינויים ותוספות שאינסטגרם תוסיף מדי פעם.

כדי להיות חבר בצוות בוחני הבטא, יש להגיש בקשה בדואר ולהמתין לאישור. באינסטגרם אומרים כי למרות שמדובר אמנם בגרסת בטא, שבה יש סיכוי לא קטן לאיתור באגים, ניתן תמיד להסירה ולחזור ולהוריד את היישום מהחנות.

אינסטגרם מצטרפת בכך לפייסבוק (Facebook), וויז (Waze) ואחרות אשר גילו את הפוטנציאל בשיתוף המשתמשים בגרסאות בטא, דבר המסייע להן לפתור ולזהות תקלות עוד לפני שאלו מגיעות לציבור הרחב.

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.