"קטן קטן אבל יש בו המון" – זהו המסר העלום שמנסה להעביר לעולם ענקית הסלולר הטייוואנית – HTC. באינפוגרפיק שפירסמה השבוע בבלוג הבית שלה, מספקת החברה מספר עובדות מדעיות על דברים קטנים אך מפתיעים ביכולתם. כך לדוגמא מספרת החברה על הקרדית – יצור חי בעל מימדים מיקרוסקופיים המסוגל להרים עצמים השוקלים יותר מפי אלף ממשקל גופו.

אמנם לא מוזכר שום קשר בין המודעה לבין מכשיר זה או אחר (מלבד רוח ההצלחה של מכשיר הדגל של החברה), אך אתרי טכנולוגיה רבים כבר קישרו את המודעה לחרושת השמועות סביב HTC One mini שאמור להיות מושק בימים הקרובים. מהלך דומה, אגב, ליווה את השקת אחיו הגדול – HTC One.

על פי השמועות המעודכנות יגיע One mini עם תצוגת 4.3" באיכות HD וברזולוציית 720p. הוא יריץ אנדרואיד 4.2, זיכרון פנימי בנפח 16 ג'יגה בייט ומעבד Snapdragon 400   עם זיכרון RAM של 1GB. הערכות משייכות לו גם מצלמה הדומה לזו של אחיו הגדול – כזו בעלת 4 מגה פיקסל בטכנולוגיית אולטרה-פיקסל. אם תהיתם מה פשר המושג החדש, מדובר בשיטה לפיה המכשיר יודע ללכוד תמונה איכותית יותר, גם אם מספר המגה פיקסלים של המצלמה נשאר נמוך יחסית. את כל אלו יעטוף כנראה מארז פלסטי, בניגוד לזה המתכתי המגיע עם דגם ה- One.

HTC One מגיע אלינו בימים אלו ממש ומתמודד בתחרות ישירה עם מקבילו הקוראני Samsung Galaxy S4. רק לאחרונה דיווחנו כי זוג המכשירים זוכים גם לגרסת אנדרואיד נקיה, כזו הדומה למערכת ההפעלה הרצה במכשירי הנקסוס, ויש בכך להעיד על הצלחתם הגדולה בעולם. כשתושק גרסת המיני של HTC, נראה שהיא תוגדר כמתחרה הישירה למכשיר המיני גלקסי S4 של סמסונג המכיל מפרט טכני דומה.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.