אלה מאיתנו שטסים מפעם לפעם, ודאי לא פספסו את הדרישה לכבות את הסלולרי בעת טיסה, זאת מחשש לשיבוש פעילות המכשור האלקטרוני שבמטוס. יתכן שבקרוב לא נצטרך יותר לבצע את פעולת הכיבוי או העברה ל"מצב טיסה", שכן רשות התעופה האזרחית איפשרה היום (א') לחברות התעופה הישראליות להחליט אם להסיר את הדרישה, זאת לאחר שהוחלט כי פעילות המכשירים לא מסכנת את שלום הטסים.

חברות התעופה הישראליות הן לא הראשונות ששוקלות אם להתיר את השימוש במכשירי הטלפון הנייד. לפני זמן-מה התקבלה החלטה דומה ברשות התעופה האמריקנית, ובעקבותיה ישנן מספר חברות המציעות שירותי Wi-Fi במטוסיהן. אל החלטת רשות התעופה האמריקנית הצטרפה בימים האחרונים החלטה דומה של סוכנות בטיחות התעופה האירופית. החלטה זו היא שהובילה את רשות התעופה האזרחית בישראל להתיר לחברות לפעול בנושא כראות עיניהן.

אינטרנט גם במטוס
אם יוחלט להתיר לנו להשתמש במכשירים בעת הטיסה, לא נוכל לבצע שיחות המבוססות על הרשת הסלולרית, שכן בגבהים אלו לא קיימת קליטה של גלי הרשת. אך בעידן שבו מרבית השימוש במכשירים החכמים מתבצע כתעבורת נתונים באמצעות האינטרנט, תוכלנה החברות להתקין אינטרנט אלחוטי במטוסים וכך נוכל להשתמש בתוכנות מסרים מידיים כדוגמת וואטסאפ (WhatsApp), לגלוש ברשתות החברתיות ואף לערוך שיחות באמצעות תוכנות שיחה המבוססות אינטרנט (VoIP).

ועד שתתקבל החלטה בנושא מצד חברות התעופה הישראליות, נצטרך להמתין בסבלנות ולהמשיך להפעיל את "מצב הטיסה" אם נחליט לטוס בזמן הקרוב. שאלה נוספת שצריכה להישאל קשורה דווקא לתחום התעריפים: יתכן שאם נרצה להישאר מחוברים במהלך המעבר מיבשת ליבשת נצטרך להוסיף סכום כסף לא מבוטל לכרטיסי הטיסה, אך יהיו נוסעים שיסכימו שהזמינות שווה כל סכום.

התמונה באדיבות Shutterstock

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • אנונימי

  האינטרנט קיים כבר בכמה חברות תעופה אבל הוא עולה הרבה מאוד כסף וגם הוא לא האינטרנט המהיר ביותר שאפשר למצוא אם להגיד את זה ככה.

  משתמשים בזה רק אנשי עסקים וכל מיני אנשים שבאמת לא יכולים בלי זה.

 • שי

  איך בכלל וויפי פועל באוויר?

 • יוסי כהן

  יהיה פתרון לחפירה כנראה אסור יהיה לדבר בטלפון ואנשים יצטרכו לשימו על מצב שקט…
  ודרך אגב מצב טיסה הוא לא בשביל שלום המטוס והטסים הוא בשביל שלום חיי הסוללה שלך…

 • חיים

  עכשיו גם יחפרו לי במטוס. לא מספיק הסבל היומיומי באוטובוס. תנו קצת שקט במטוס.
  אני מתאר לעצמי את סינפוניית צלילי הווטסאפ במטוס ביחד עם התינוק הבוכה מהשורה האחורית במשך 11 שעות טיסה- פשוט תענוג. עוד יעשו אזור ללא טלפון במטוס ויקחו עליו אקסטרה. יאללה תנו לישון בשקט