בתקופה האחרונה אפשר לומר כי מערכת ההפעלה Windows Phone (ווינדוס-פון) מתקרבת להיעלמותה מהשוק, במיוחד אחרי שמיקרוסופט (Microsoft) החליטה להוריד את הסכין על ראשו של המותג Lumia (לומיה). זה לא הפריע לחברה אמריקאית בשם WhartonBrooks, העוסקת בטכנולוגיית סלולר, לעלות עם פרויקט מימון המונים בפלטפורמת Indiegogo עבור מכשיר בשם Cerulean Moment שלפי שלדבריה הוא המכשיר שמעריצי מערכת ההפעלה הניידת של מיקרוסופט כל כך חיכו לו.

Cerulean Moment מציג עיצוב שמוגדר על ידי החברה כיוקרתי והוא כולל זכוכית הגנה מסוג Gorilla Glass 3 בחלק הקדמי וזכוכית נוספת בגבו, ואת הכל מקיפה מסגרת מתכתית. למכשיר מסך בגודל 5 אינץ' ברזולוציית 720p, הוא רץ על שבב מתומן הליבות Snapdragon 617 של קוואלקום (Qualcomm) בתדר 1.5 ג'יגה-הרץ עם זיכרון עבודה בנפח 3 ג'יגה-בייט לצד זיכרון אחסון בנפח 32 ג'יגה-בייט הניתנים להרחבה בעוד 64 ג'יגה-בייט לכל היותר, והוא תומך בשני סימים או, לחלופין, בסים וכרטיס ההרחבה.

מצלמתו האחורית של Cerulean Moment היא באבחנת 13 מגה-פיקסל עם חיישן הארה אחורית (BSI) ובקדמתו מצלמת 5 מגה-פיקסל עם תאורת הבזק כפולה ויכולת צילום וידאו באיכות 1080p בשתיהן – כל זאת מופעל בעזרת סוללת 2,250 מיליאמפר/שעה וכמובן הוא מריץ Windows 10 Mobile.

מלבד הצגת מפרט המכשיר ועיצובו, WhartonBrooks חשפה כי Cerulean Moment מסוגל לשמש גם כמחשב שולחני זאת תודות לתמיכתו בשירות Continuum אשר הוצג בידי מיקרוסופט (Microsoft) לפני כשנתיים. שירות זה מאפשר למערכת לזהות חיבור ולשנות את הממשק בהתאם. כך, לדוגמה, ניתן לחבר מסך, מקלדת ועכבר והמערכת תזהה שיש לה שטח תצוגה גדול יותר ותתאים את הממשק לכך.

על מנת ש-WhartonBrooks תוכל להוציא את Cerulean Moment לפועל עליה לגייס בתוך חודש סכום של 1.1 מיליון דולר כאשר נכון לזמן כתיבת שורות אלה היא גייסה 11,116 דולר שהגיעו מ-40 תומכים. על פי עמוד הפרויקט- כרגע ניתן לתרום ולרכוש את המכשיר בסך 290 דולר שהם כ-1,050 ש"ח.

פרטים על תרומה לפרויקט ניתן למצוא כאן.

 • DagzahavDX

  אני נחשב מעריץ של ווינדוס מובייל והמכשיר הזה הוא אפילו לא בדיחה אלא פשוט ביזיון.

 • oren

  בתכל'ס אם תחשבו על זה לרגע,זו הייתה יכולה להיות מערכת ההפעלה אידיאלית שיש על טלפון חכם כי כולנו בגדול עובדים כבר בסביבה של ווינדוס כמעט בכל מקום והיה יכול להיות סיכרון ותאימות מצויינים,הבעיה שהביצוע לקה בחסר עד עכשיו.אני הראשון שיעמוד בתור לטלפון עם ווינדוס 10 במידה והוא יהיה ברמה גבוהה.

  • DagzahavDX

   אם רק יצא ממשיך לאייץ'-פי אליט איקס שלוש ויהיה זמין בכל העולם במחיר סביר ופרסום אגרסיבי, אין ספק שהוא יוסיף רבות למעגל המשתשמים בווינדוס מובייל.

 • Somebody

  מה זה הכיעור הזה?

  • CoolR2

   כן גם אני לא ממש אהבתי אותו.. אבל מאחורה זה זכוכית לא? מזכיר לי קצת את האייפון 4 בעיצוב..

   • Somebody

    וזה גם לא מתאים ל-2017, השנה בה השוליים יצאו מחוץ לחוק.

    • CoolR2

     כן אבל לא בטוח שהעיצוב עוצב ב-2017, רוב הסיכויים שהם עבדו עליו שנה-שנתיים לפני זה.. אולי החליטו דווקא עכשיו לחשוף אותו.. אין לי מושג..

 • מה זה המפרט בדיחה הזה?!

  • ‫אוריה גאון‬‎

   בדיחה לא מצחיקה…

  • CoolR2

   כן המפרט באמת לא משהו..