קרה לכם פעם שניסיתם לתקשר עם מישהו באמצעות אמוג'י, אבל הצד השני לא בדיוק הבין למה אתם מתכוונים ובסופו של דבר נאלצתם לבזבז יותר זמן בלהסביר מה רציתם? ייתכן והאשמה נעוצה לא רק בכם.

האמוג'י אולי חוסך לנו מילים מיותרות ומסייע להביע את דעתנו ותחושותינו, אך מחקר חדש גילה כי בהתחשב בכמות פלטפורמות ומערכות הפעלה שונות שנמצאות בשוק, לא תמיד קשה למפתחים לשמור על תרגום אחד ומוסכם לכל אמוג'י. לרוב הם מופיעים בגירסאות שונות שמנסות לשמור על אותה משמעות – הסמיילי באנדרואיד שונה מהסמיילי באייפון או במכשירי מיקרוסופט, אבל רובם נראים כפרצופים מחייכים. אלא שלפעמים זה לא בדיוק עובד.

המחקר מביא למשל כדוגמא את האמוג'י של החיוך הקורן (Grin) – למשתמשי iOS הוא נראה יותר שלילי ומלחיץ מאשר למשתמשי אנדרואיד, סמסונג, HTC ו-LG. לכן לא מן הנמנע שמישהו ישתמש בו כדי לתאר מצב נפשי רע (או אפילו: עצירות, נגיד), בעוד הצד השני דווקא יקלוט משמעות חיובית למדי.

Emoji diffrent

באופן כללי, מגלה המחקר, אנדרואיד נוטה להציג אמוג'י בצורה יותר חיובית (5+), ולאחריה LG וסמסונג, מיקרוסופט מדורגת כ-3+ ואילו אפל נתפסת יותר לכיוונים השליליים עם 1-.

וזה לא בהכרח נוגע רק לפרצופים – גם האמוג'י עבור "ידיים למעלה" יכול להיתפס באנדרואיד במשמעות חיובית כמו לשבח או היי פייב, בעוד בפלטפורמות אחרות כסימן ל"עצור" או "תפילה". במילים אחרות, עד שלא יווצר קוד אחיד לכל מערכות ההפעלה, יתכן ותאלצו לסבול קצרים בתקשורת – או לתקשר בדרך אחרת. כמו אותיות ומילים, למשל.