חיי הסוללה במכשירי הגלקסי מעולם לא נחשבו מעל הממוצע. לאורך כל הדורות האחרונים נפח הסוללה גדל וגדל אך בפועל זמן השימוש כמעט שלא השתנה. גם סמסונג, בניגוד ליצרניות האחרות אשר מספקות סוללות גדולות וחוצות את קו ה-3,000 מיל-אמפר בהספק הסוללה, היא נשארה במכשיר הדגל החדש, ה-Galaxy S5 עם 2,800 מיל-אמפר, שזו גדילה של 200 מיל-אמפר בלבד מהדור הקודם. אך האם נתונים לנו שינויים משמעותיים או ששוב לא נראה שינוי משמעותי?

במבחן שנערך על ידי האתר Smartphone.bg מתברר כי המספרים מחמיאים מאוד למכשיר החדש: בהשוואה של זמן שיחה אל מול מכשיר ה-LG G2 וה-Note 3 שכידוע שלשניהם סוללה חזקה למדי, מצליח ה-Galaxy S5 להוציא את אותה כמות דקות השיחה לסוללה חלשה יותר.  סה”כ 1500 דקות שיחה למכשיר הדגל של סמסונג, שאת אותה התוצאה נקבל ב-Note 3, מעט פחות ב-G2 וכשליש במכשיר של אפל.

במבחן הגלישה באינטרנט, או כאשר המסך מופעל הכי הרבה, הוא מצליח להגיע עד קצה הגבול העליון, שכידוע הוא שמור לאפל עם מכשיר ה-iPhone 5s שהצליח לספק 643 דקות עבודה אל מול 628 דקות עבודה של ה-Galaxy S5 (מעל 10 שעות). הרבה מעבר ל-Note 3 עם המסך הגדול ובהפרש קל מעל ה-LG G2 עם 583 דקות עבודה, ממש כפי שהבטיחה סמסונג בעת ההכרזה. אולם המבחן נעשה כאשר בהירות המסך עמדה על 120 ניט, אך מספר בין 7 ל-10 שעות עבודה הוא עדיין מכובד.

Another-battery-life-test-with-the-screen-set-at-120-nits-brightness

נראה כי סמסונג עשתה עבודה טובה בכל הקשור לאופטימיזציה הן של המערכת והן של מסך המכשיר, שכידוע האחראי העיקרי לזלילת הסוללה. נוסף לכך מצב ה-Extra Power מאפשר למכשיר לעבוד עוד 24 שעות ב-10 אחוז הסוללה הנותרים על ידי כיבוי רוב התקשורות ושינוי הצבעים, כך שבעיית הסוללה ככל הנראה כבר נפתרה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.