אחת מהאפשרויות שחברת אפל הטמיעה עוד בימיה הראשונים של מערכת ההפעלה החמישית ששוחררה לפני כשלוש שנים, היא אפשרות ה-iMessage. אפשרות זו, בדומה לאפליקציות המסרים המידיים כגון אפליקציות WhatsApp ועוד, מאפשרת למשתמשי מערכת ה-iOS לשלוח הודעות בחינם בין חברים (על גבי הרשת האלחוטית והסלולר), לכל המכשירים של החברה המריצים גרסה 5 ומעלה כאמור. עתה, מתברר כי לשירות שידע לא מעט תקלות בתחילת דרכו מצטרפת תקלה נוספת, חמורה עוד יותר מקודמתיה.

משתמשים רבים שביצעו את המעבר החד מפלטפורמת ה-iOS אל עבר פלטפורמת האנדרואיד מתלוננים כי הודעות SMS רגילות שבעלי האייפון שולחים למשתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד שכבר היו מנויים בעבר לשרות ה-iMessage, אינן מתקבלות אצל הצד השני. הדבר המוזר ביותר לטענת המשתמשים, היא העובדה כי משתמש האייפון ששלח את ההודעה למשתמש האנדרואיד, מקבל התראה כי ההודעה הגיע ליעדה, אך בפועל היא אינה התקבלה אצל הצד השני ולמעשה נבלעת בשרתים של אפל מבלי ליידע את המשתמש על כשל בשליחת ההודעה.

בימים האחרונים התרבו הפניות והתלונות בדפי התמיכה של אפל, אך לטענת המשתמשים זו טרם מצאה את הסיבה העיקרית לכישלונה של שליחת ההודעה. אחד המשתמשים שחווה והרגיש את כשלון שליחת ההודעות תיאר זאת בצורה הבאה: "מכרים רבים שלי שהיו בעבר בעלי אייפון ומנויים על שירות ה-iMessage, אינם מצליחים לקבל ממני הודעות SMS. בדרך כלל כאשר הודעה אינה מגיעה ליעדה אני מקבל התראה על כך המלווה בסימן קריאה אדום וגדול,  אך הפעם אני מקבל הודעה כי ההודעה לכאורה הגיעה ליעדה, כשבפועל אינה מועברת כלל". אולי זוהי דרכה של אפל להעניש את המשתמשים שעברו לפלטפורמות אחרות"- התלוצץ.

לפי שעה חברת אפל אינה הגיבה לנושא וייתכן אף כי תשחרר עדכון גרסה על מנת לפתור תקלה זו, אך אנשי שרות הלקוחות באפל עצמה ייעצו למשתמשים שכבר ביצעו את המעבר (או מתכוננים לבצע) לבטל את מתג ה-iMessage הקיים בהגדרות כאשר כרטיס הסים עדיין נמצא באייפון, בטרם יפעילו אותו במכשיר השני. חשוב לציין כי התקלה משפיעה אך ורק על משתמשים שכבר היו עם אייפון וביצעו את המעבר לפלטפורמות אחרות כגון אנדרואיד או וינדוס פון, ואינו משפיע על משתמשים שמעולם לא החזיקו ברשותם אייפון והיו מנויים על שרות ה-iMessage.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.