אחת מהאפשרויות שחברת אפל הטמיעה עוד בימיה הראשונים של מערכת ההפעלה החמישית ששוחררה לפני כשלוש שנים, היא אפשרות ה-iMessage. אפשרות זו, בדומה לאפליקציות המסרים המידיים כגון אפליקציות WhatsApp ועוד, מאפשרת למשתמשי מערכת ה-iOS לשלוח הודעות בחינם בין חברים (על גבי הרשת האלחוטית והסלולר), לכל המכשירים של החברה המריצים גרסה 5 ומעלה כאמור. עתה, מתברר כי לשירות שידע לא מעט תקלות בתחילת דרכו מצטרפת תקלה נוספת, חמורה עוד יותר מקודמתיה.

משתמשים רבים שביצעו את המעבר החד מפלטפורמת ה-iOS אל עבר פלטפורמת האנדרואיד מתלוננים כי הודעות SMS רגילות שבעלי האייפון שולחים למשתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד שכבר היו מנויים בעבר לשרות ה-iMessage, אינן מתקבלות אצל הצד השני. הדבר המוזר ביותר לטענת המשתמשים, היא העובדה כי משתמש האייפון ששלח את ההודעה למשתמש האנדרואיד, מקבל התראה כי ההודעה הגיע ליעדה, אך בפועל היא אינה התקבלה אצל הצד השני ולמעשה נבלעת בשרתים של אפל מבלי ליידע את המשתמש על כשל בשליחת ההודעה.

בימים האחרונים התרבו הפניות והתלונות בדפי התמיכה של אפל, אך לטענת המשתמשים זו טרם מצאה את הסיבה העיקרית לכישלונה של שליחת ההודעה. אחד המשתמשים שחווה והרגיש את כשלון שליחת ההודעות תיאר זאת בצורה הבאה: "מכרים רבים שלי שהיו בעבר בעלי אייפון ומנויים על שירות ה-iMessage, אינם מצליחים לקבל ממני הודעות SMS. בדרך כלל כאשר הודעה אינה מגיעה ליעדה אני מקבל התראה על כך המלווה בסימן קריאה אדום וגדול,  אך הפעם אני מקבל הודעה כי ההודעה לכאורה הגיעה ליעדה, כשבפועל אינה מועברת כלל". אולי זוהי דרכה של אפל להעניש את המשתמשים שעברו לפלטפורמות אחרות"- התלוצץ.

לפי שעה חברת אפל אינה הגיבה לנושא וייתכן אף כי תשחרר עדכון גרסה על מנת לפתור תקלה זו, אך אנשי שרות הלקוחות באפל עצמה ייעצו למשתמשים שכבר ביצעו את המעבר (או מתכוננים לבצע) לבטל את מתג ה-iMessage הקיים בהגדרות כאשר כרטיס הסים עדיין נמצא באייפון, בטרם יפעילו אותו במכשיר השני. חשוב לציין כי התקלה משפיעה אך ורק על משתמשים שכבר היו עם אייפון וביצעו את המעבר לפלטפורמות אחרות כגון אנדרואיד או וינדוס פון, ואינו משפיע על משתמשים שמעולם לא החזיקו ברשותם אייפון והיו מנויים על שרות ה-iMessage.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • אבי אייפון

  אני כבר מזמן כיביתי את ה-imessage בהגדרות באייפון. סתם עושה בעיות, או שזה לא שולח או שזה שולח והצד השני מקבל את ההודעה ממייל במקום מספר הטלפון.

 • בולי

  זה קיים כבר הרבה זמן. מי שעובר מאייפון צריך לכבות את ה imessag ולחכות כמה שעות.

 • y

  כמו הבלוטוט הסגור שלה היא רוצה לשלוט בלקוחות שלה ובעולם בכח. תפתחו את המערכת .

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   לא טוב לך אל תשתמש, יש אנשים שעבורם מערכת הפעלה סגורה ומאובטחת היא הדבר החשוב ביותר (ראה ערך הוירוס הזה שמסתובב עכשיו בסמסים ופוגע אך ורק באנדרואידים)

   • יוסי כהן

    זה לא וירוס… גיסי קיבל את ההודעה וכל מה שהיא זה קישור להורדה של קובץ תוכנה שמפיצה את עצמה דרך סמסים… הוא חשב שהוא גם נפגע מזה אבל לא הוא לא התקין את זה אלא רק קיבל את הסמס.
    אלו לא וירוסים! תוכנה דבילית שאתה מוריד מהאינטרנט שדורשת ממך גישה לשליחת סמסים צריכה להדליק נורה אדומה!
    וחוץ מזה שאצל רוב האנשים אפשרות התקנת הAPK לא מאופשרת וכנראה גם שהם לא ידעו להפעיל אותה כי רוב המשתמשים לא מכירים בכלל מה זה APK…
    אני לא אומר תבדקו כל תוכנה מה היא עושה ולמה יש לה גישה… אבל תוכנה שנשלחה אליכם במייל או הורדה אוטומאטית מאיזה אתר? כדאי שתבדקו מה היא עושה קודם.

    פוגע רק באנדרואידים? גם האייפונים מקבלים את הספאם שלה חחח וברור שרק אנדרואידים יושפעו זהו קובץ התקנה של מכשירי אנדרואיד…
    אנדרואיד מאובטחת מאוד ומעולם(כבר שנתיים וחצי) לא היו לי איזושהם רוגלות או וירוסים ולא לא התקנתי את האנטיוירוסים הדביליים האלה. אלא פשוט התקנתי מה שאני צריך והרבה…(מעל 200 אפליקציות)

 • א

  אפל צריכה לתת את שירות imessage לכולם.
  בניית אפליקציה שתאפשר שליחת SMS בנוסף לשליחת imessage. כמו שגוגל עשו בhangouts (אחרי שאפל עשתה עם האייפון).
  אם אפל הייתה מביאה את השירותים שלה לעוד פלטפורמות היא הייתה מצליחה עוד יותר. יש דברים שלא צריך לשמור בהם על ייחודיות כי זה לא מביא לה שום יתרון.

  • נתן

   מוזר שרק היום מדברים על זה. התקלה קיימת כבר מזה שנתיים.

  • דן

   בשביל מה זה טוב?
   הרי אף אחד לא ישתמש בזה אני מעדיף להשתמש בhangout לSMS, ויש גם שירותי מסרים מידיים כמו וואטסאפ, אין להם סיכוי בשוק הזה.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   בטח שיש לזה יתרון, התוכנה מאוד מאוד מאובטחת ולכן ייחודית לאפל ולמשתמשים שלה. אין לאפל שום רצון שזה יגיע לפלטפורמות אחרות