תמונות של מערכת ההפעלה 'טיזן' (Tizen) כבר ראינו בעבר על מכשירי סמסונג, אך עתה נחשף ווידאו ותמונות חדשות של מערכת ההפעלה אשר כוללת את ממשק המשתמש שאינטל פיתחה אשר מכונה 'אובסידיאן' (Obsidian) אשר נראה שונה.

סרטון שהגיע לידי אתר Ars Technica חושף כיצד יראה ממשק המשתמש של 'טיזן' על-פי אינטל, בעוד בחשיפות קודמות של מערכת ההפעלה אשר רצה על מכשירי סמסונג ודי הזכירה לנו את ממשק הטאצ'וויז, ממשק  המשתמש על-פי אינטל אשר מכונה 'אובסידיאן' כולל עיצוב שטוח (נראה שזהו הטרנד החם היום בעיצוב מערכות הפעלה). כפי שניתן לראות, מסך הבית מורכב מרשת של צלמיות מרובעות, על-מנת למשוך את תשומת לב המשתמש כאשר קיימת התראה עבור יישום מסויים תסתובב הצלמית ב-45 מעלות ותציג סימן קריאה אדום בתחתית. יישומי 'טיזן' יהיה ניתן לפתוח על מסך מלא או כפי שנראה בווידאו על חלק מהמסך באמצעות לחיצה ארוכה, מצב אשר מכונה Peek Panel אשר מהווה אולי את החידוש המשמעותי במערכת ההפעלה – אם כי עדיין לא ברור אם יהיה ניתן להפעיל מספר יישומים במקביל או שפשוט מדובר ביישום מוקטן.

משמאל למסך היישומים ישנה רשימת מועדפים ובגלילה נוספת שמאלה מופיעה מסך אנשי הקשר, בו גם ניתן להבחין בהתראות עבור איש קשר מסויים. בתחתית המסך ישנם שלושה כפתורי – טלפון, הודעות ואנשי קשר.

בעבר צויין כי מערכת ההפעלה תהפוך זמינה למפתחים עוד ביולי, אך עתה נראה כי עדיין מדובר בגרסה מוקדמת למדיי של המערכת  וחשוב לציין כי לא ברור אם הגרסה שמוצגת בווידאו היא העדכנית ביותר.

 

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • אורי

  האם הטבאלט יתמוך בעברית

 • מממ

  ממשק כל כך משעמם שעוד שניה נרדמתי

 • מורן

  מה יהיה הסוף עם כל המערכות האלה

 • נתי

  לא להאמין שמיקרוסופט הייתה הראשונה עם העיצוב השטוח, ועדיין היא האחרונה במערכות הפעלה סלולריות.

 • דניאל

  לא נראה לי יצליח להיכנס לשוק מערכות ההפעלה של הסלולרים..
  כבר יש את אנדרואיד IOS וווינדוס פון .. זה לא תהיה הצלחה

  • שמואל

   מתיי תבינו….כל מערכות ההפעלה החדשות מנסות להכנס למקום אחר…אנדרואיד וIOS הם שני מערכות השולטות בשוק העליון…אך אף אחת מהם לא בנויה לשוק הלא-עתיר ביצועים וגרפיקה….אלא אל השוק הנמוך (שפעם מכשירי נוקיה שלטו בו) לשוק שבו מסכי 5 אינץ', מעבדי 4 ליבות ואפילו 1GB ראם לא הכרחיים. ולמרות שאנדרואיד ניסתה רבות להכנס ו"לכבוש" את השוק הזה היא נכשלת בו כישלון חרוץ. הליבה של המערכת זללנית מידיי ככל הנראה…..לפה מנסות Tizen FFOS ואחרות להכנס