מיקרוסופט (Microsoft) שחררה גרסה חדשה של אפליקציית התרגום שלה Translator, בגירסה המיועדת לאנדרואיד (Android), שמסוגלת לפענח טקסטים מתוך תמונות. מדובר בהתקדמות נאה עבור האפליקציה, אך זו תכונה שכבר קיימת זמן מה במוצרי התרגום של גוגל (Google) ואף קיימת כבר בגרסת ה-iOS של האפליקציה מאז פברואר האחרון., שלא לדבר על גרסאות ה-Windows הותיקות בהרבה.

כך או כך, כעת אם מתעורר צורך בתרגום של שלט ברחוב, תפריט במסעדה ואפילו חלקים מסוימים בהודעת דואר אלקטרונית או כל מיני פוסטים שאנשים משאירים ברשתות חברתיות כאלה או אחרות, כל מה שצריך לעשות הוא להפעיל את האפליקציה, לכוון את המצלמה אל עבר מה שרוצים לתרגם והאפליקציה תדאג שהתרגום יופיע על המסך, מול העיניים של המשתמש.

התמיכה באפשרות הזו מוגבלת כעת ל-21 שפות, אבל במיקרוסופט מבטיחים עיבוי של הפרט הזה בעתיד הקרוב.

תכונה חדשה נוספת היא אפשרות לתרגם טקסטים מתוך הטלפון עצמו. אם, לדוגמה, נתקלים בזמן גלישה בטקסט בשפה זרה בתוך כתבה, או באתר אליו מגיעים במקרה, אפשר לבצע תרגום על ידי סימון קטע הטקסט, ובחירה מתוך התפריט 'אפשרויות אחרות' את האפשרות Translator כדי לקבל תרגום – כמובן שאפליקציית התרגום צריכה לפעול ברקע. תכונה זו תומכת ביותר מ-50 שפות.

עוד שיפור קל הוא האפשרות להוריד חבילות שפה לתוך האפליקציה, כך שניתן יהיה להשתמש בה גם באופן לא מקוון. עברית כלולה בתחום הזה.