משתמשים בתוכנת המדיה QuickTime מבית אפל (Apple) לניגון סרטים וקבצי מדיה אחרים במחשב ה-Windows שלכם? כדאי שתמצאו חלופות אחרות. הסיבה היא שבגירסתה האחרונה של התוכנה לחלונות התגלו שתי פרצות אבטחה חמורות, כשלמעשה האקרים פוטנציאליים יכולים לנצל פירצות אלה ולסכן את מחשבו של המשתמש בעת ניגון קבצי מדיה או בעת הפעלת וידאו ישירות מהדפדפן הקיים בתוכנה עצמה.

הפרצות החדשות הללו התגלו בידי חוקרים של חברת האבטחה טרנד מיקרו (Trend Micro), והבעיה היא לא הפרצות עצמן אלא שאין בדיוק מי שיתקן אותן. אפל כבר הפסיקה את התמיכה והעדכונים בגרסת החלונות של QuickTime עוד בימי Windows 8, כך שהדרך היחידה להישאר בצד הבטוח היא למחוק אותה מהמחשב.

עם זאת, בעוד משתמשי Windows מומלץ להם להסיר את התוכנה מוקדם ככל האפשר, משתמשי OS X אינם צריכים לדאוג במיוחד. התוכנה, המגיעה יחד עם iTunes ותוכנות עריכות וידאו, זוכה מטבע הדברים לתיקוני אבטחה ושחרור עדכונים תקופתיים.

תוכנת המדיה QuickTime שוחררה לראשונה בשנת 1991 לטיפול בקבצי מדיה שונים למיניהם בשתי הפלטפורמות. בשנים האחרונות אמנם ירדה הפופולריות של התוכנה, אך גם כיום כאמור היא מגיעה כברירת מחדל יחד עם iTunes כך שהיא שימושית הרבה יותר במחשבים של אפל.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.