אינטרנט אקספלורר (Internet Explorer) כנראה מצליח לספק עבורנו את חווית הגלישה האולטימטיבית מן המחשב האישי. על פי סטטיסטיקה שמפרסם אתר NetMarketshare, דפדפן הבית של מייקרוסופט נמצא בפריחה מחודשת בחודשים האחרונים והצליח לקבוע שיא חדש בנתוני נתח השוק שלו, מאז שצלל מטה ללא הפסקה עם התחזקות המתחרים. בחודש מאי האחרון שלט הדפדפן ב 55.99% משוק הדפדפנים בעולם, הרבה בזכות גרסה 10 של הדפדפן.

למרות הפופולאריות הרבה של האינטרנט אקספלורר, הוא נתפס בעבר אצל רבים כאיטי וכמסורבל בהשוואה למתחרים. נראה כי במיקרוסופט ניסו למצב את הדפדפן מחדש באמצעות גרסאות שונות ששיחררה מייקרוסופט בשנים האחרונות. לאחרונה, עם כניסתה של חלונות 8, מערכת ההפעלה החדשה של מייקרוסופט, קיבל הדפדפן תוספות שונות. על פי הדיווחים כנראה בעת שחרור העדכון לחלונות 8, הלו הוא חלונות 8.1, גם תושק גרסה 11 של IE.

בעוד שתפוצתו של אינטרנט אקספלורר צמחה בכשני אחוזים, כרום (Chrome) של גוגל (Google) איבד בשנה האחרונה כמעט 4% מנתח השוק שלו, ועמד בחודש מאי על 15.74% בלבד, זאת למרות עדכוני תוכנה משמעותיים וגרסה חדשה שהפיצה גוגל במהלך השנה החולפת.

פיירפוקס (Firefox) הותיק של ארגון מוזילה (Mozilla) תפס במאי אשתקד נתח שוק כמעט זהה לזה של כרום. במהלך השנה האחרונה הוא הצליח לשמור על יציבותו, אך כרום, כאמור, צלל מטה וכיום נתח השוק שלו נמוך מזה של פיירפוקס בכ-5%. הבאים בתור הם ספארי (Safari) של אפל (Apple) עם 5.46%, ואופרה (Opera) עם 1.77%.

ומה בתחום המובייל? מחקרים מראים כי יותר ויותר גולשים נוטשים את המחשב השולחני לטובת התקנים ניידים כדוגמת סמארטפונים וטאבלטים, אך אם ציפינו למגמות דומות לאלו של המחשב השולחני – נאלצנו למצוא תמונה מעט שונה: ספארי, דפדפן הבית של אפל, הוא הפופולארי ביותר במובייל עם נתח שוק של כ-60%. אחריו עומד הדפדפן המובנה של מערכת האנדרואיד שמכסה כ-20% מן השוק, Opera Mini השיג 10.53% משוק בחודש מאי, Chrome עם 3.22% ו-IE של מיקרוסופט הגיע ל-1.97% – מה שפחות או יותר מייצג את חלקה של Windows Phone 8 בשוק הסלולר.

אז באיזה דפדפן אתם מעדיפים להשתמש?

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • פיפוש

  פשוט דפדפן נורא. כרום וספארי האהובים עליי בלי שום ספק.

 • תומר

  פיירפוקס מעולה.

 • דן

  פיירפוקס הכי טוב למחשב האישי.
  בנייד אני משתמש במובנה של samsung.

 • בולי

  אקספלורר 10 כלכך גרוע.. לא יודע מי משתמש בו. כל שניה פופ אפ כמו שרק מיקרוסופט יודעת ומהירות לא בשמיים בכלל.

 • דביר

  מסכים שהאקספלורר טוב, הסיבה היחידה שאני נאשר עם כרום היא adblock
  אם מישהו מכיר תוסף דומה לאקספלורר אשמח לשמוע

  • רועי

   כנל

  • שמעון

   תוסף ה-AdBlock פועל גם על האקספלורר (https://adblockplus.org/he/internet-explorer) וגם על פיירפוקס כמו גם על הספארי של אפל ועל דפדפן האנדוראיד

 • גיל

  האקספלורר החדש מצוין,
  אבל אני משתמש בגוגל מטעמי נוחות (מסתנכרן לסמארטפון אנדרואיד ועוד)

 • אמת

  האקספלורר באמת טוב.