הדפדפן 'אינטרנט אקספלורר' (Internet Explorer) עדיין שולט מבחינת נתח שוק, כך על-פי הדו"ח של Net Application לחודש ינואר המציג נתונים כי הדפדפן מבית מיקרוסופט חולש על 58.21 אחוז מכלל האתרים אותם מנטרת החברה.

על-פי הדו"ח, ניתן לראות כי הדפדפן בעל נתח השוק הגבוה ביותר הוא אקספלורר בגרסה 8 אשר לו נתח של 21.25 אחוז ולכלל הגרסאות נתח שוק משותף של 58.21 אחוז. לדפדפן פיירפוקס של מוזילה נתח שוק 18.08 אחוז. לכרום, הדפדפן תוצרת גוגל, נתח שוק משותף של 16.28 אחוז. ספארי של אפל מחזיק מנתח שוק של 5.8 אחוז ואילו אופרה בעל נתח שוק המזערי ביותר של 1.28 אחוז בלבד. יש לציין כי הדו"ח כולל מערכות הפעלה שולחניות בלבד ולא מתייחס לדפדפנים של מכשירים ניידים.

את השליטה של אקספלורר בשוק הדפדפנים ניתן לייחס לעבודה כי הדפדפן מותקן על כל גרסה של Windows ונראה שמרבית הגולשים לא טורחים להוריד דפדפן אינטרנט אחר או אפילו לעדכן לגרסת הדפדפן העדכנית ביותר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.