הרבעון הראשון של 2013 מסמן שינוי בתעשיית הסלולר העולמית. לראשונה בעולם, הסמארטפונים עקפו במכירות את הטלפונים הפשוטים, כך לפי חברת האנליסטים והמחקר IDC, אשר סך של 418.6 מיליון מכשירי סמארטפון נמכרו בשלושת החודשים הראשונים של השנה, שהם 51.6 אחוז מסך כל המכשירים שנמכרו בחודשים אלה.

עוד מתברר מהנתונים כי באופן לא מפתיע, סמסונג הגדילה את נתח השוק שלה בתחום הסמארטפונים מ-29 אחוז לעבר 32.7 אחוז עם צמיחה של 60.7 אחוז משנה לשנה, וסך של 70.7 מיליון סמארטפונים. אחריה אפל עם עלייה קלה של 6.6 אחוז ו-37.4 מיליון סמארטפונים ובהפרש גדול סוגרת LG את המקום השלישי עם העלייה הגדולה ביותר של 110.2 אחוז בהשוואה לאותו הרבעון בשנה הקודמת (10.3 מיליון יחידות) ועם 4.8 אחוז מהשוק. גם היצרניות הסיניות גדלו לא מעט, זאת על חשבון נוקיה ובלקברי שכעת הן ממוקמות במקום הרביעי (Huawei) והחמישי (ZTE) עם 9.9 ו-9.1 מיליון מכשירים לכל אחת.

בתחום הטלפונים הפשוטים, סמסונג ונוקיה עדיין הבולטות בתחום עם 42 אחוז נתח שוק לשניהם יחד, אולם נוקיה רשמה ירידה של 25 אחוז בהשוואה לרבעון הראשון של 2012 וזאת נזקף לזכותה של סמסונג עם עלייה של 22.9 אחוז וסך של 115 מיליון מכשירים בהשוואה ל-61 מיליון מכשירים פשוטים של נוקיה. אפל סוגרת את הפער מול נוקיה עם הנתון של הסמארטפונים (37.4 מיליון).

הנתונים אגב, לא מאוד מפתיעים. כיום “הסמארטפונים”, המכשירים מבוססי מערכת הפעלה חכמה המספקת אפליקציות ויכולות רבות כמו של מחשב, כבר במחירים זולים מאוד בשוק ובראשם מכשירי האנדרואיד המוצעים על ידי מגוון גדול מאוד של יצרניות. המחירים אל מול מכשירים “טיפשים” הולך ומצטמצם וכך גם הפער הדיגיטלי בעולם כולו. אז יש פה מישהו בקהל בלי סמארטפון?

צילום: IntelFreePress cc flickr

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • …………………………………….,,,

  בעתיד כבר לא יהיה את הטלפונים הפשוטים
  אלא רק סמארטפונים ,פאבלטים ,טאבלטים , מחשבי all in one ,
  אולטרה-בוקים , טלוויזיות חכמות ,מצלמות חכמות ,
  אינטרנט של 100 מגה ומעלה ,
  והכול יהיה חכם
  והנה עוד סימן שהסמארטפונים נערצים ואהובים יותר
  לעומת הטלפונים הרגילים הפשוטים .
  כבר לא קונים את הטלפונים הישנים הפשוטים
  והם יוסרו בעתיד מהמדפים .

  • שמעון

   אתה טועה אבל בקטן. נכון שרובם הגדול של האנשים עובר לסמרטפון אך יש עדיין מיליונים אם לא עשרות מליונים של אנשים שלא רוצים ולא רואים למה הם צריכים סמארטפונים אפילו שהמחירים של הסמארטפונים כבר ירד משמעותית הם מחפשים שימוש פשוט של פלאפון להוציא ולקבל שיחות ושהסוללה תחזיק מעמד כמה ימים.

   • דודו

    אז להם יהיה סמארטפון עם ממשק משתמש פשוט ומנוון.