הרבעון האחרון היה טוב מאוד עבור מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android). לפי נתוני חברת מחקרי השוק IDC, הפלטפורמה הניידת של גוגל (Google) הגיעה ברבעון השני של 2013 לשיא חדש מבחינת נתח השוק של בקרב הטלפונים החכמים.

על פי הנתונים, 79.3% מהטלפונים החכמים שנמכרו ברבעון זה מבוססי אנדרואיד, ומדובר בעלייה גדולה יחסית לעומת הרבעון אשתקד אז תפסה 69.1% משוק. מערכת ההפעלה של אפל (Apple), ה-iOS, ממוקמת כמובן במקום השני עם 13.2% מהשוק, שזה ירידה של כמעט 2% לעומת הרבעון המקביל ב-2012. עם זאת, מכירות החברה, מבחינת כמות יחידות, דווקא עלו ב-20%. במקום השלישי מיקרוסופט (Microsoft) עם Windows Phone שלה שתפסה נתח שוק של 3.7% בלבד מהמכשירים שנמכרו, עלייה קלה לעומת השנה שעברה, אבל עדיין לפני בלקברי עם Blackberry OS שירדה מ-5% ל-3% השנה, שיא שלילי מבחינת החברה בשנים האחרונות.

הדוח של IDC מצביע כי כי אמנם BlackBerry OS 10 רק בחיתוליה, וכי החברה צריכה יותר זמן ומשאבים כדי לדחוף את המערכת לציבור, אולם מכשיר טלפון אחד, ה-Z10 אינו היה הצלחה רבה, ורק בחודש שעבר הוא נמכר בחינם בארצות הברית במסגרת חוזה שירות.

כמו כן, יש לציין שמבחינת הכנסות, אפל מכניסה מכל מכשיר כ-710 דולרים בממוצע, בעוד שהממוצע של השוק עומד על 407 דולרים בלבד.

 

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.