יותר ממיליארד מכשירי סמארטפונים נמכרו בחנויות בשנה החולפת, ועל פי חברת האנליסטים IDC, המספר הזה יכול לגדול השנה ל-1.2 מיליארד סה"כ. לדברי IDC, שוק הסמארטפונים ירשום גידול של 20%, כאשר 950 מיליון מתוכם יהיו מכשירי אנדרואיד עם נתח שוק של 78.9%, ו-180 מיליון מכשירי אייפון יימכרו בחנויות (14.9% מנתח השוק).

נתח השוק של מערכת ההפעלה ה(כבר לא כל כך) צעירה של מיקרוסופט, Windows Phone, צפוי להיות 3.9% עם 47 מיליון יחידות, כאשר רק 11.9 מיליון מכשירי בלאקברי צפויים לעבור לחנויות בשנה הקרובה – נתח שוק של 1% בלבד. מערכות הפעלה אחרות יקחו רק 1.3% מנתח השוק הכללי כאשר 15.1 מיליון יחידות מאלו יימכרו בחנויות.

בעתיד נשלם פחות
עוד עולה מהמחקר כי ממוצע המחירים של הסמארטפונים צפוי לרדת בשנים הקרובות. על פי התחזית של IDC, המחיר הממוצע של מכשיר אנדרואיד ב-2014 יעמוד סביב $247, המחיר הממוצע של מכשירי Windows Phone יעמוד סביב $265, והמחיר הממוצע של מכשירי בלאקברי יהיה $339. באופן לא כל כך מפתיע, ממוצע המחירים של מכשירי האייפון לא צפוי להשתנות ולהישאר גבוה מהרגיל, כאשר הוא עומד על $649. בסך הכל, ממוצע המחירים אמור לצנוח ב-2014 ל-$308 בלבד.

ב-2018, עבור אלו המסתכלים רחוק, המחיר הממוצע של מכשירי אנדרואיד כבר ירד ל-$202, מכשירי Windows Phone ירד ל-$195 ושל מכשירי אייפון כ-$610. בסך הכל, ממוצע המחירים ב-2018 יעמוד סביב $260.

גוגל כבר עובדת על Project Ara, שיאפשר לבנות מכשיר מודולרי כשהשאיפה היא שהשדרוג יעלה כמה עשרות דולרים בודדים מתכננת השקה של סמארטפון ב-$25 בלבד. השאלה שנותרה פתוחה היא: האם אפשרי בכלל לייצר ולמכור סמארטפון איכותי במחיר נמוך מ-$100?

שתף:
-פרסומת-
חייל בשירות סדיר, גר באזור השרון אבל בקושי רואה את הבית. חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Need For Speed.
 • אדיר חזיז

  אני אוסיף על מה שאור אמר, פרויקט אראה מאפשר לך להתאים את הפלאפון לצרכים שלך. למשל אם אני צריך פאלאפון פשוט עם מצלמה מצוינת, היום למצוא כזה מאוד קשה ורוב המכשירים שעם מצלמה טובה הם עם מפרט טוב בכללי ועולים יקר, עם פרויקט אראה אני אוכל ליצור פלאפון פשוט עם מצלמה מצוינת שיתאים בדיוק לצרכים שלי ולתקציב שלי.

 • מקס

  גאלקסי יהיה בראש כמו תמיד ואפל תיפשות רגל או שתיצר חיטולים מוזלים לתינוקות המדינות עולם שלישי ויקראו להם I poop 5c

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   אתה חי בסרט מצוייר!!! אין סיכוי שאפל תפשוט רגל הכבוד שלה חשוב לה מאוד….
   הרבה יותר מסמסונג

 • אור

  פרויקט ארה זה לא סמרטפון שלם, הכוונה היא למכור את השילדה בלבד(והלוח אם) ב25 דולר, את השאר אתה מוסיף בעצמך, את המעבד, המסך, המצלמה, הזיכרון וכולי וכולי, זה פרויקט מהפכני שכוונתו להביא למצב שאם ברצונך לשדרג רכיב אחד או כמה תוכל לעשות זאת מבלי להחליף את הטלפון, המחיר הסופי לסמרטפון לא יהיה בהכרח נמוך יותר, אבל תצטרך להחליף אותו בתדירות נמוכה בהרבה כי תוכל לשדרג אותו מבלי להחליף אותו.