עד כמה תשפיע רכישת נוקיה (Nokia) בידי מיקרוסופט (Microsoft) על מעמדה של Windows Phone בשוק מערכות ההפעלה לטלפונים חכמים?

ובכן, חברת מחקרי השוק מעריכה שבסופו של דבר תצליח מערכת ההפעלה לחצות את מחסום ה-10%, בהיבט של נתח שוק, אבל לדעתה זה יקרה רק ב-2017. אם ההערכות שלה נכונות, מדובר בטיפוס איטי במיוחד שיבוא בעיקר על חשבונה של אנדרואיד (Android), מערכת ההפעלה של גוגל (Google) שתמשיך לשלוט בשוק עם 68.3% לעומת 17.9% של iOS, מערכת ההפעלה מבית אפל (Apple).

אבל אלו הן ההערכות לגבי 2017. ההערכות של IDC לגבי נתח השוק הגלובלי של של מערכות ההפעלה השונות ב-2013 מראות את המספרים הבאים: אנדרואיד עם 75.3%, ה-iOS עם 16.9% ואילו Windows Phone עם 3.9%. לפחות בקרב על המקום השלישי מערכת ההפעלה של מיקרוסופט כבר ניצחה בדו-קרב מול בלקברי (Blackberry) האומללה. כל שאר מערכות ההפעלה יתפסו 1.2% בלבד השנה.

מי שתולה ציפיות גבוהות במערכות ההפעלה החדשות שמגיעות אל השוק, כמו Firefox OS או טיזן (Tizen), יתאכזב. בשנים הקרובות, עד 2017 לפחות, הן אמנם יתפסו מעט יותר מהשוק, אבל יגיעו ל-1.9% לכל היותר לפי IDC.

לגבי 2013 הבשורות ליצרניות טובות בדרך כלל: השנה אמורה להראות בסיומה גידול של 7.3% לעומת גידול של 1.2% בלבד ב-2012, והמניע הוא ביקוש חזק לטלפונים חכמים בכל רחבי העולם, בעיקר למכשירים שמחירם מתחת ל-200 דולרים. זו גם השנה הראשונה בה אמורים בה המכירות הכלליות אמורות לחצות את קו מיליארד היחידות. ב-IDC צופים שב-2017 המכירות כבר יגיעו ל-1.7 מיליארד יחידות.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.