שידורי עידן פלוס יהיו זמינים בקרוב לצפייה דרך האינטרנט וללא תשלום, כך לפי הצעת החוק של שר התקשורת גלעד ארדן שאושרה היום בוועדת השרים לחקיקה.

"כדי להגביר את התחרות ולשבור את הדואופול של הוט ויס, נאפשר את שידור הערוצים בחינם גם באינטרנט ובכך נעודד חברות תקשורת להיכנס לתחום הטלוויזיה הרב ערוצית להתחרות בכבלים ובלווין", אמר השר ארדן.

הפצת השידורים ייעשו בהזרמת וידאו בזמן אמת ובאחריות הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו לפעול להקמת המערך שיאפשר לכל המעוניין לצפות בערוצים הזמינים כיום – ערוץ 1, ערוץ 2, ערוץ 10, ערוץ 33 וערוץ הכנסת (99), ובקרוב גם ערוצים נוספים צפויים להצטרף לשידורי עידן פלוס שכבר אושרו כמו ערוץ 9 לדוברי רוסית וערוץ 24 של קשת וכן ערוץ חדשות וערוץ לדוברי ערבית.

על מנת לאפשר לרשות להפיץ את השידורים ללא בעיות של זכויות יוצרים נקבע כי על הגורם המפעיל יש פטור מזכויות בשידורים אלה מתנאי שהפצתם תיעשה כמו שהם בארץ, בזמן אמיתי, בצורה רציפה וללא עריכה או קבלת תמורה. זהו סעיף שמשווה בעצם בין הפצת הערוצים על גביי האינטרנט לבין הפצתם "מהאוויר" באמצעות מערך ההפצה הדיגיטלי של עידן פלוס. בכך יוכלו למעשה אזרחי ישראל לצפות בשידורים דרך האינטרנט גם ללא צורך בממיר ייעודי ואנטנה.

עוד נאמר בהודעה כי ההצעה כוללת גם מספר תיקונים נוספים, שמטרתם לאפשר יישום יעיל של הרחבת מערך השידורים החינמי ובניהם: שינוי והסרת מגבלות הקיימות כיום בחוק הנוגעות למכרזים לערוצים נושאיים ובין היתר, הסרת המגבלה על מחזיק באמצעי שליטה בערוץ נושאי בהחזקת ארבעה ערוצים לכל היותר, כך שכל מי שירצה יוכל גם להתמודד במכרזי הערוצים הנושאיים על יותר מ- 4 ערוצים.

יש לציין כי כבר כיום ערוץ 1, ערוץ 2 וערוץ 10 משדרים באופן ישיר באינטרנט וכן מאפשרים לצפות בתוכניות מלאות וקטעים קצרים, זאת לצד שידורים הסגורים ללקוחות הוט ויס. לא נמסר לוח זמנים ליישום החוק.

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • Yossi Cohen

  האם יש מצב שבעולם שבו אנו יכולים לשחק משחק מחשב שפועל במחשב על באירופה ומוזרם אלינו בזמן אמת באיכות גבוהה ביותר בדיליי של עד 100 מילי שניות נוכל גם לצפות בטלוויזיה דרך האינטרנט בישראל? האם יש מצב לדבר כזה?
  האם יש מצב שבו השידור לא ייתקע כל 4 שניות ולא יהיה ברזולוציה של בקושי 320 על 240 אלא בHD סטנדרטי?

  אולי גם סוף סוף שיחות הטלפון לא יישמעו כמו מכשיר קשר צבאי מקולקל(דגש על מקולקל) משנות ה60?

 • nirmitlamed

  לא להתלהב אנשים, יש להם עוד הרבה עבודה בדרך ואל תהיו מופתעים אם ב- 2015 זה לא יגיע.

 • +

  יששששששש D:

 • שלומי

  יפה מאוד, לא לכולם יש קליטה וזה בהחלט עוד פתרון טוב, במיוחד כנגד החבילות בתשלום