חזית נוספת נפתחת מול סמסונג (Samsung) במלחמת הפטנטים: על-פי סוכנות הידיעות רויטרס, יצרנית ציוד התקשורת וואווי (Huawei) הגישה תביעה כנגד היצרנית הקוראנית בארצות הברית ובסין בטענה להפרה של מספר פטנטים הקשורים לתקשורת סלולרית בדור רביעי, שיפור תוכנה וממשק משתמש.

בוואווי דורשים מסמסונג פיצויים בנוסף לדרישה להסדרת הרשיון לשימוש בפטנטים האמורים:, דינג גיאנג'סטינג, נשיא מחלקת הקניין הרוחני של וואווי הצהיר כי "אנו מקווים כי בסמסונג יפסקו להפר את הפטנטים שלנו וירכשו את הרישיונות הדרושים [במטרה] לעבוד בשיתוף עם וואווי להצעדת התעשייה קדימה". מסמסונג נמסר בהצהרה נגדית כי "ינקטו הפעולות הנחוצות על-מנת להגן על האינטרסים העסקיים של סמסונג".

נראה שזוהי תהיה מלחמת פטנטים עקובה וארוכה שכן רק בשנה האחרונה השקיעה וואווי סכום של יותר מ-59 מליארד יואן (9.2 מליון דולר) או 15 אחוז מהרווח השנתי במחקר ופיתוח ועד לסוף השנה לחברה אושרו 50,377 פטנטים. מנגד סמסונג עד סוף 2015 השקיעה יותר מ-14 טריליון וון (12.45 מליארד דולר) במחקר ופיתוח והחברה מחזיקה ב-110,145 פטנטים ברחבי העולם.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.