נדמה כי כל היצרניות כבר מזמן חצו את רף הזיכרון הסביר לטלפונים וכי אנו שומעים יותר ויותר על מכשירים עם 6 ואפילו 8 ג'יגה-בייט של זיכרון עבודה (RAM). לכן, אין זו סיבה כי בכיר בוואווי (Huawei) יוצא נגד התופעה ומסביר גם מדוע.

בעמוד ה-Weibo של לאו שי, מנהל בכיר בוואווי, הוא טוען כי 4 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה זה די והותר עבור מכשירי סלולרי כיום וכי השימוש בזיכרון גבוה נועד רק לשם התחרות בין היצרניות. יתרה מכך, הוא אף מציין כי שימוש ב-6 ג'יגה-בייט זיכרון יכול לגרוע ולפגוע בביצועי העבודה של המערכת, שכן זו לא עברה התאמות ואופטימיזציה לכמות כזו של זיכרון.

לראייה, מציין שי את מערכת iOS, שאינה זקוקה לכמות רבה של זיכרון כדי לפעול באופן חלק, זאת בזכות עבודת ההתאמה האיכותית שעשתה אפל (Apple). כך לדבריו גם וואווי ביצעה התאמות רבות למערכת האנדרואיד על גבי מכשירי Huawei P10 החדשים, ונעשו שינויים רבים באופן ניהול הזיכרון.

גם בהשקת OnePlus 3 גילו המשתמשים כי למעשה, לא ניתן לנצל את זיכרון ה-6 ג'יגה-בייט שהובטח להם וכי המערכת הוגבלה לשימוש עד 4 ג'יגה-בייט. וואן פלוס טענו כי הסיבה לכך היא כדי לחסוך בסוללה, אולם נכנעו ללחץ המפתחים והוסיפו אפשרות לנצל את כל הזיכרון הקיים.

ומה דעתכם? יותר זיכרון זה תמיד יותר טוב או שבאמת אפשר להסתפק בפחות?