באיחור של יותר מחודשיים מגיע טלפון הדגל החדש של וואווי (Huawei), ה-Ascend P7, גם לישראל. אלפא טלקום, היבואנית הרשמית של וואווי בארץ, תתחיל את המכירה של המכשיר בשבוע הראשון של ספטמבר עם מחיר מומלץ לצרכן של 1,999 ש"ח, כשהמטרה, מבחינתה של וואווי, היא להציע מכשיר מתקדם יחסית לשוק הביניים, כולל תמיכה ב-LTE. את ההכרזה הרשמית על הטלפון כבר ביצעה החברה הסינית כבר במאי בפריז, וכעת, כאמור, הוא מגיע גם לישראל לאחר התאמה מלאה של הממשק לשפת הקודש.

המכשיר ממוקד מאוד בצילום. המצלמה האחורית שלו מציעה חיישן BSI 4.0 בגודל של 13 מגה-פיקסלים שמלווה במבזק לד חזק במיוחד ומציע תכונות כמו צילום מיידי ממצב שינה של המכשיר על ידי ביצוע לחיצה כפולה מהירה על מקש עוצמת הקול, כולת צילום רציף מהיר, מצב פנורמה איכותי במיוחד, צילום באמצעות הוראה קולית, צילום בחושך עוד. המצלמה הקדמית, 8 מגה-פיקסלים עם עדשה רחבה, מיועדת לחובבי הסלפי בקהל הפוטנציאלי ומעבר לצילום סלפי רגיל עם משרעת גדולה מהממוצע, ניתן להשתמש במצב צילום פנורמי מיוחד שמאפשר לצלם תמונת סלפי פנורמית בשלושה צעדים, תכונה שייחודית נכון להיום לטלפון זה בלבד.

ה-P7 מזכיר באופן מושלם מבחינה חיצונית את ה-P6 אותו הוא מחליף, שהיה בזמנו למשך זמן מה הטלפון הכי דק בעולם בעובדי של 6.14 מ"מ, אך לכל דבר ועניין מדובר בטלפון חזק בהרבה. הוא גם קצת עבה יותר, 6.5 מ"מ, אך בתוספת הזו מקבלים מודם LTE, כאמור, וציפוי גרילה גלאס 3 משני הצדדים.

ה-Ascend P7 מבוסס על מערכת על שבב Kirin 910 של חברת הבת של וואווי HiSilicon, שכולל ארבע ליבות שפועלות במהירות 1.8 ג'יגה-הרץ. המסך גדל ל-5 אינץ' ברזולוציית FHD, עם צפיפות של 445 פיקסלים לאינץ', זיכרון העבודה הוא 2 ג'יגה-בייט וזיכרון האחסון עומד על 16 ג'יגה-בייט (כ-11.3 ג'יגה-בייט פנויים). הרחבת הזיכרון אפשרית ב-64 ג'יגה-בייט לכל היותר באמצעות כרטיס microSD, שהמגירה שלו יכולה לשמש גם להצבת סים נוסף במקום כרטיס זיכרון – עוד תכונה חדשה שמציע המכשיר.

P7_2

הסוללה הכלולה בגוף האחוד והמעוגל בקצהו, בדיוק כמו ב-P6, מציעה נפח של 2,500mAh ולפי החברה מנגנון המיטוב של המערכת יכול להאריך את זמן העבודה שלה בעוד 30% על ידי צמצום שירותים פעילים לפי הצורך. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 4.4.2 שמעליה ממשק ה-Emotion UI של החברה בגרסה 2.3, ממשק שמזכיר מאוד את דרך הפעולה של מכשירי ה-iPxx.

לפי וואווי מאז ההשקה הרשמית באמצע יוני היא מכרה כבר למעלה מ-2 מליון מכשירים, וכן מסרה כי ארגון המולטימדיה האירופי EISA בחר ב-P7 כטלפון החכם הטוב ביותר לשנת 2014-2015.

כך או כך, הטלפון יוצע למכירה בצבע שחור ולבן, וייתכן שבהמשך גם בצבע מוזהב. לאן נעלם הוורוד של ה-P6?

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.