היצרנית הסינית וואווי (Huawei) עובדת על עוזרת חכמה אשר תשולב במכשיריה, כך על פי דיווח של בלומברג. וואווי מעוניינת להציב תחרות ראויה מול השירותים של החברות המובילות וביניהן אפל (Apple) עם סירי (Siri), גוגל (Google) עם Google Assistant ואמאזון (Amazon) עם אלכסה (Alexa).

על פי הדיווח, צוות הפיתוח של העוזרת החדשה כולל מעל מאה מהנדסים אשר פועלים במשרדי החברה בסין ונמצאים בשלבי פיתוח ראשוניים של השירות. על אף שטרם נחשף שמה – נאמר כי בתחילה היא תתמוך בשפה הסינית ותפעל במכשירים הפועלים בסין, ובכך למעשה תהווה תחלופה עבור אותם משתמשים המחפשים תמיכה בשפתם זו. מלבד זאת, העוזרת של וואווי תספק מענה אלטרנטיבי למכשירים שאינם כוללים את שירותי גוגל, זאת בשל מדיניות חסימה הנהוגה במדינה.

עם זאת, וואווי תמשיך את שיתוף הפעולה שלה עם גוגל ואמאזון, ותשלב את העוזרות החכמות שלהן במכשירים אשר יפעלו מחוץ לגבולות סין, כפי שהודיעה לאחרונה על שילוב אלכסה ב-Mate 9 (מייט 9) שיימכר בארצות-הברית.

וואווי אינה היחידה שעובדת על עוזרת חכמה משופרת. גם LG רמזה כי בכוונתה להציג חידוש משמעותי בנושא לצד ההכרזה על LG G6. על פי השערות, LG צפויה להציג עוזרת משלה או תציג שילוב בין Google Assistant ואלכסה. בנוסף, גם סמסונג (Samsung) צפויה להציג בקרוב עוזרת חכמה חדשה בשם Bixby לצד ה-Galaxy S8 (גלקסי S8). בכל הנוגע לזוג חברות אלה, פרטים נוספים צפויים להיחשף בתערוכת MWC 2017 שתיערך בסוף פברואר בברצלונה.

שתף:
-פרסומת-
חייל משוחרר מאזור הצפון. מתעניין במגוון תחומי הטכנולוגיה, ונמצא פה במטרה לספק את הידיעות המעניינות ביותר בארץ ובעולם. בשלוש השנים האחרונות משתמש ב-Nexus 5 שלא ממהר להציג סימני תשישות, וממתין עד שיוכרז היורש הראוי.
  • CoolR2

    לא מבין למה צריך כל כך הרבה עוזרות דיגיטליות.. מיותר לדעתי..

  • למה אף אחד לא עושה עוזר? כולם עושים רק עוזרת חכמה, לא עוזר חכם..