וואווי (Huawei) לא נחה: לאחר שחשפה שלשום את מכשיר הדגל שלה לשנת 2016, Huawei P9 כמו גם את גרסת הפלוס, חשפה החברה גם את הגרסה המוזלת.

בדומה למכשיר הדגל, גם הגרסה המוקטנת והזולה מגיעה עם מסך בגודל 5.2 אינץ' ברזולוציה הסטנדרטית של 1080p, כך שניתן לומר שמבחינה חיצונית מאוד יהיה קשה להבחין בין דגם הדגל לדגם המוזל – אם בכלל, שכן גם גרסת הלייט תגיע עם מבנה אלומיניום וקווי מתאר זהים לאחיו הגדול. עם זאת, ביצעה היצרנית הסינית מספר שינויים תחת מכסה המנוע, כשהגרסה המוזלת תגיע עם המעבד המוחלש יותר, Kirin 650 מתומן הליבות בארכיטקטורת ה-64 ביט. כמו כן, בניגוד למכשיר הדגל, זה יגיע בנפח 16 ג'יגה-בייט בלבד ויופץ בשתי תצורות של 2 ו-3 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה בתוסף חריץ להרחבת זיכרון עד לנפח 128 ג'יגה-בייט.

אחד ההבדלים בין האח הגדול לאח הקטן טמונים במצלמת המכשיר, כשגרסת הלייט תגיע בשילוב מצלמה בודדת ולא מערך צילום כפול, ברזולוציית 13 מגה-פיקסל בשילוב נורית LED. שאר הנתונים הטכניים זהים למדי, כשגם גרסת הלייט תגיע עם חיישן טביעת אצבע מובנה שממוקם בגבו, סוללה בקיבולת של 3000 מיליאמפר וכן מחבר טעינה והעברת נתונים מסוג UCB-C.

כמו כן, יגיע המכשיר עם גרסת האנדרואיד 6.0 ישירות מהקופסה בשילוב הממשק האישי של היצרנית, EMUI 4.1. המכשיר יופץ בצבעי כסוף וזהב ויחל להימכר ברוסיה עוד בחודש יוני השנה, וטרם ידוע על הפצת המכשיר גם לשאר העולם.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.