הוואי P6-U06
הוואי P6-U06

מרכז התקשורת הסיני (MIIT) אישר מכשיר סלולר מדגם P6-U06 של היצרנית הסינית "Huawei". על פי הדיווחים, עוביו של המכשיר, העומד על  6.18 מ"מ, מעניק לו את תואר הסמארטפון הדק ביותר בעולם.

חוואוי P6-U06

בעוד שדקיקותו של המכשיר מפליאה רבים, ב"Huawei" לא התפשרו גם על ביצועיו. הם מתפארים במסך בעל 4.7 אינץ' ברזולוציה של 1280 על 720, בקירבו פועם מעבד מרובע ליבה של 1.5 GHz, זיכרון RAM של 2 GHz מצלמה אחורית עוצמתית ברזולוציה של 8 מגה פיקסלים וקדמית היודעת לצלם ב 2 מגה פיקסלים. למכשיר חריץ הרחבת זיכרון Micro SD חיצוני, יציאת Micro USB, GPS ועוד. מערכת ההפעלה אנדרואיד 4.1.2 (ג'לי בין) רצה על המכשיר. לצד צבעים מסורתיים כמו שחור ולבן, המכשיר זמין גם בצבע ורוד.

נדמה שהיצרנית הסינית מנוסה בתחום המכשירים הדקים. בראשית השנה שעברה השיקה את דגם ה Acsend P1 S. באותה תקופה הוא אכן נחשב הדק בעולם, אך תואר זה השתנה כמה פעמים. בפברואר השנה השיקו ב"הוואי" את ה Ascend P2 בעובי של 8 מ"מ, "אלקטל" הצרפתית ניסתה גם היא להיכנס לזירה עם מכשיר בעובי של 6.45 מ"מ והנה השיא נשבר שוב ע"י חוואוי, עם 6.18 מ"מ.

מחירו של המכשיר וזמני האספקה שלו טרם פורסמו.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.