רק טוב עושה גוגל (Google) ליצרניות השונות כשהיא בוחרת שאלה תייצרנה בעבורה את מכשירי הנקסוס (Nexus) היוצאים מדי שנה. ב-2015 היו אלה LG ווואווי (Huawei) שזכו לייצר שני מכשירי נקסוס: 5X מתוצרת LG, יצרנית שכבר יצרה בעבר מספר דגמי נקסוס, ו-6P של הענקית הסינית וואווי שמייצרת לראשונה מכשיר עבור סדרת נקסוס של גוגל. לקחנו את ה-Huawei Nexus 6P לסקירה מעמיקה והבנו למה היו כמה בלוגים טכנולוגיים שבהם הוא הוגדר כמכשיר האנדרואיד הטוב ביותר לשנת 2015.

מה בערכה

בדומה לקופסה של הנקסוס 5X, גם הקופסה של המכשיר שלנו ממותגת היטב בסגנון הנקסוס העכשווי. לאחר הסרת השרוול ההיקפי והפחות מושקע מזה של LG, פתחנו את הקופסה שבה מונח המכשיר כשהוא עטוף ניילון, תחת בריסטול הכולל איורים שונים והוראות בדבר ההפעלה הראשונית. גם מטען 3A שוכב שם, מה שבהחלט ניכר בזמן הטעינה המהיר וגם כבל טעינה עם שני מחברי USB Type-C בצדדיו.

כן, גם בעלי מכשיר זה יתאכזבו אם ישכחו יום אחד לקחת את המטען איתם, שכן מחברי ה-USB Type-C עדיין לא נפוצים מספיק. עם זאת, מצורף בערכה כבל קצר יותר, כשבקצהו האחד מחבר USB סטנדרטי ובצדו השני Type-C, כך שלא חייבים להיסחב עם כבל+מטען וניתן להסתפק בכבל הזה בלבד ולחברו למטענים סטנדרטיים.

אם אתם מאלה שאוהבים להשתמש באוזניות שמסופקות עם המכשיר – תגלו שכמו במכשירי הנקסוס האחרונים אין כאלה בערכה. את האוזניות תצטרכו להביא מהבית.

Huawei Nexus 6P

לא רק מרגיש כמו פרימיום

משמעות ה-P בשמו של Nexus 6P היא פרימיום ומבחינת מבנה הוא בהחלט משדר זאת. המבנה שלו מתכתי ברובו עם פסים פלסטיים המעטרים אותו בקצוות (פסי אנטנה שנועדו להקל על הקישוריות כשהמכשיר כולו ממתכת). לא, אדם ממוצע לא יצליח לתפעל אותו ביד אחת, זאת בעיקר בגלל תצוגת ה-5.7 אינצ'ים שלו, שמעניקה לו רוחב של 77.8 מ"מ. עם זאת, המבנה האחורי של המכשיר, יחד עם עובי של 7.3 מ"מ, גורמים לתחושה נוחה מאוד ביד. עם זאת, קשה להתעלם מכובד המכשיר: 178 גרמים שמושפעים היטב מהזכוכית והמתכת ואלה לא גורמים לו להיות קל במיוחד, אך בהשוואה למכשירים בגודל דומה – מדובר במשקל ממוצע ואפילו קל.

בגבו של המכשיר נמצא מעין בליטת זכוכית הכוללת את עדשת המצלמה, פלאש דו גווני וגם את מנגנון המיקוד של המצלמה. גם חיישן טביעת האצבע ממוקם בגב המכשיר, זאת מעל כיתוב ה-Nexus שתופס מקום רב ועוד מספר כיתובים קטנים שקצת הרסו, לנו לפחות, את חוויית הפרימיום, אם כי זה באמת עניין שולי.

בדופן השמאלית נוכל למצוא מגירה אחת בלבד עבור כרטיס Nano SIM וזו נפתחת באמצעות סיכה ייעודית המסופקת בערכה. בדופן הימנית נפגוש, יחסית במרכז, שלושה כפתורים שלטעמנו היו רגישים ביחס למאסיביות של המכשיר: כפתור ההפעלה/שחרור מנעילה וגם לחצני ווליום מעלה-מטה. לא פעם יצא לנו בטעות לנעול את המסך כאשר השתמשנו במכשיר ובטעות נגענו בכפתור. בדופן העליונה ממוקם חיבור האוזניות ובתחתונה מחבר USB Type-C – הסטנדרט החדש שמתחיל להשתלט על עולם הסמארטפונים.

חד, אך האם הוא גם חזק?

למכשיר תצוגת AMOLED WQHD בגודל 5.7 אינץ', 1,440X2,560 פיקסלים עם צפיפות פיקסלים של 518ppi דבר שניכר היטב בחדות התצוגה. הצבעים חיים, האנימציות עובדות היטב והתרשמנו גם מהבהירות הסבירה בשימוש תחת אור שמש ישיר.

על פי המפרט הטכני של המכשיר הזכוכית גם חזקה, מסדרת Corning Gorilla Glass 4 והיא גם מצופה בחומר המפחית כתמי טביעות אצבע ומסייע בניקוי שלהן ושל כתמים נוספים. עם זאת, סוקרים אחרים דווקא ציינו את רגישות גוף המכשיר למכות קלות ולשריטות. בדיווחים שונים היו שטענו שהמכשיר מתכופף בקלות ושהזכוכית האחורית באזור המצלמה נוטה להיסדק. אנחנו לא ניסינו זאת אך קובי כליף, מנכ"ל אלפא טלקום, יבואנית וואווי בישראל התייחס באוזנינו לטענות: "אם תכופף מכשיר הוא יתכופף, אם תחמם הוא יתחמם. הבדיקות האלה לקחו את המכשיר למצבי קצה ואלו לא מצבים שמשתמשים מעבירים את המכשיר בדרך כלל".

Huawei Nexus 6P Back

מעל ומתחת למסך ממוקמים רמקולים סטריאופוניים עוצמתיים, כך שאם מניחים את המכשיר בצורה אופקית אפשר ליהנות מחוויית שמע מ-2 ערוצים, ימין ושמאל. לא שמנו לב לאיכות יוצאת דופן של הרמקולים, אם כי עוצמתם בהחלט הפתיעה לטובה.

לא על המרשמלו לבדו

מערכת ההפעלה של המכשיר, כמצופה ממכשירי נקסוס, היא החדשה ביותר ובימים אלה היא אנדרואיד 6 (מרשמלו), כאשר במהלך שהותו של המכשיר אצלנו אף זכינו לקבל עדכון גרסה ל-6.0.1. מכיוון שמדובר בגרסת אנדרואיד נקייה, אין במכשיר חידושים תוכנתיים יוצאי דופן ועל מרבית החידושים של המרשמלו בתחום התוכנה כבר דיברנו בכתבות אחרות. עם זאת, נזכיר כמה מהם כאן ובהמשך הסקירה.

בזכות תמיכתה המובנית של המרשמלו בקוראי טביעות אצבע, השימוש בהם הופך למאובטח יותר ומהיר יותר. גם ב-Nexus 6P ישנו חיישן טביעות אצבע. תהליך הלמידה הוא יסודי, פשוט ומהיר. גם השימוש בו היה מהיר ומהנה אם כי היינו נותנים יתרון קל בלבד לחיישן של LG שנמצא בנקסוס 5X. משום מה, אצלנו אחוזי ההצלחה שלו היו טובים יותר מזה של הוואווי, אך בהחלט מדובק בחיישן מעולה ואין מה להשוות אותו ביחס לחיישנים בכל מכשיר אחר.

גם מצב הנמנום (Doze) שמובנה במערכת ההפעלה גורם לה להיות חסכונית במשאבים כשהיא מזהה חוסר שימוש במכשיר. שמנו לב לכך בלילות בהן לא חיברנו את המכשיר למטען. גם הטעינה המהירה גרמה לנו להיות מרוצים, אם בזכות המטען העוצמתי, חיבור ה-USB Type-C, אך גם בזכות מערכת ההפעלה שגם ציינה בפנינו עוד כמה זמן נותר לסיום הטעינה וגם בזכות ניהול המשאבים שלה.

חומרה וביצועים

מעבר לכך, השימוש במכשיר מהיר וזורם. התגובות מהירות, האנימציות עובדות היטב וגם המגע עובד טוב אפילו כשעובדים עם כמה אצבעות. לא חווינו בהאטה כלשהי או בגמגומים שונים כתוצאה מהכבדה על החומרה.

ואם בחומרה עסקינן, כדאי שנדבר קצת על מה שנמצא מתחת למכסה המנוע. אז לא, לא תצליחו לפתוח את מכסה הסוללה (עליה נדבר בהמשך), כמו גם היעדר קיומם של חריצי הרחבה. וואווי השיקה בעולם את הדגם הזה עם 32 או 64 או 128 ג'יגה בייט וזיכרון עבודה (RAM) של 3GB. בתחילה משווק בישראל דגם ה-32GB בלבד, אם כי היבואן הרשמי מסר לנו שסביר להניח שגם דגם ה-64GB יגיע בקרוב.

וואווי לא דחפה בכוח את השימוש במעבדים תוצרת הבית שלה מסדרת Kirin ו-Nexus 6P קיבלנו את ה-Snapdragon 810 של קוואלקום. זהו הדור השני של ערכת השבבים הזאת, לאחר שהראשון הואשם בהתחממות יתר. מבדיקות שלנו לא הורגשה התחממות יוצאת דופן גם בהרצת משחקים וגרפיקה כבדה. עם זאת, כן נציין שהמכשיר התחמם מעט באזור המעבד, אך זו היתה התחממות נורמלית.

Huawei Nexus 6P_2

מדובר במעבד מתומן ליבות, כאשר ארבע רצות בתדר 1.55 ג'יגה הרץ (Cortex-A53) וארבע אחרות ב-2 ג'יגה הרץ (Cortex-A57). המאיץ הגרפי מסוג Adreno 430 וכל אלה גורמים למכשיר להשיג את התוצאות הבאות במבחנים הבאים: 76,952 ציון כולל במבחן הביצועים AnTuTu 6, ומבחן הגרפיקה Epic Citadel מצא שהתצוגה מנגנת 56.8 פריימים לשנייה בממוצע.

מצלמה

המצלמה ב-Nexus 6P מתוצרת סוני. האחורית בעלת רזולוציה של 12.3 מגה פיקסל, מפתח צמצם של f/2.0 ו-1.55 מיקרון פיקסלים, דבר שמאפשר כניסת יותר אור לצילום וראינו את זה בצילום בתנאי תאורה ירודים. תרם לכך ה-HDR פלוס שניתן לבחור אם להפעיל אותו בצורה קבועה או באופן אוטומטי. התמונות יצאו משביעות רצון בהחלט.

המצלמה הקדמית, בעלת רזולוציית 8 מגה פיקסלים ומפתח צמצם של f/2.4. היא הביאה תוצאות טובות יחסית ובהחלט תוכלו לצלם בה תמונות סלפי משביעות רצון.

חבל שאין מייצב תמונה אופטי וגם חבל שממשק הצילום של גוגל לא כולל מצב ידני מלא. בכל מקרה, תוכלו לבחור את איכות צילום הוידאו בשתי המצלמות: באחורית תוכלו לבחור וידאו באיכות 4K או 1080p או 720p. בקדמית ניתן לבחור בין 1080p לבין 720p לבין 480p.

 photo IMG_20160105_131307_zpsfgp3idbm.jpg photo IMG_20160105_131147_zpssogndne7.jpg photo IMG_20160103_211507_zpsem8460gz.jpg photo IMG_20151230_155744_zpsygeyzx1w.jpg

סוללה

אין ספק שעבור מכשיר פרימיום עם חומרה לא מתפשרת ותצוגה גדולה במיוחד – תצטרכו גם סוללה עוצמתית. כזו היא סוללת ה-3,450mAh שמובנית ב-Nexus 6P. היא לא ניתנת לשליפה, בדיוק כפי שהיה במכשירי הנקסוס הקודמים. בשימוש מאסיבי שרדנו איתה יום ארוך. בשימוש ממוצע יותר, הכולל צפייה בסרטונים, ניווט GPS, פייסבוק, ווטסאפ גלישה ושיחות מצאנו את עצמנו מרוקנים את הסוללה אחרי יום וחצי.

סקירת וידאו Nexus 6P

סיכום

אין ספק שגוגל ווואווי הביאו לעולם מכשיר שלוקח את דור הנקסוסים כמה שלבים קדימה. מלבד מערכת ההפעלה החדשה ביותר, גם ברמת החומרה הוא מציג איכות: מעבד עוצמתי מסדרת Snapdragon 810, תצוגה חדה, גימור מטאלי, מצלמה לא רעה ועוד. אלו שמחפשים את מערכת ההפעלה הטהורה, יחד עם מפרט טכני עשיר – בוודאי ימצאו במכשיר הזה את מבוקשם.

עם זאת, בשל תג במחיר הגבוה יחסית באזורנו (ה-Nexus 6P נמכר בסביבות ה-3,000 ש"ח) נראה שישנם מכשירים שתמורת תג מחיר זהה יתנו לכם קצת יותר: הרחבת הזיכרון, סוללה נשלפת, ממשק צילום ידני מלא ועוד כמה דברים קטנים שהיו חסרים לנו ב-Nexus 6P. אז נכון, מכשירים אלו יגיעו גם עם מערכות הפעלה המותאמות במיוחד עבור היצרניות השונות אך מי אמר שזה עד כדי כך גרוע?

שתף:

Huawei Nexus 6P

ה-Nexus 6P מתוצרת וואווי הסינית הוא המכשיר הגדול מבין השניים שהוכרז יחד עם ה-Nexus 5X. הוא בעל גוף אלומיניום, מצויד במסך 5.7 אינץ' ברזולוציית QHD, רץ על שבב מתומן הליבות Snapdragon 810, בעל מצלמה של 12 מגה פיקסל וחיישן טביעות אצבע בגבו. המכשיר רץ על מערכת האנדרואיד 6.0 'מרשמלו'.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • טל

  אני רואה בו שני חסרונות שאמנם נראים קטנים וזניחים, אבל אותי אישית מאכזב לראות שלא קיימים אצלו…
  1. אין מייצב תמונה אופטי – אני חושב שהגענו כבר לימים שזה דבר מספיק חשוב ולא מאוד מסובך עבור טלפון סלולרי ובוודאי שבתג מחיר כזה.
  2. אין טעינה אלחוטית, זה דבר שצריך להפוך כבר לסטנדרט… עוד לפני ה type-c.
  3. גם קצת מבאס עדיין הסוללה שלא ניתנת לשליפה… אבל אולי אפשר לסלוח על זה…

 • גד

  קניתי את המכשיר 64 גיגה בארה"ב ב-590 דולר. עובד מעולה, לא מגמגם אפילו לרגע. לפני זה היה לי נקסוס 5 שעבר לבני, והייתי גם בעליו של סמסונג גלקסי 3. אין מה להשוות בין גלקסי מכל הדגמים לנקסוס הזה. נטען במהירות שיא, מסך מרהיב, רמקולים אדירים (צריך לשמוע כדי להאמין), סוללה חזקה, מצלמה מצויינת, וידאו מעולה, עדכונים מהירים. מה עוד צריך?

 • כחכחכח

  עזבו אתכם משטויות הנוט 5 שלי) שלי ספציפית( חזק יותר מכל מכשיר אחר בשוק גם בעתיד, עד שאחליף אותו.

 • Roy

  אני לא מסכים איתך שהנוט יותר טוב. אבל חבל על הויכוח;)

  • נתנאל

   יותר טוב ויותר מהיר-*מבחינת ביצועים*…
   באמת חבל…

 • Dan.R

  למי אכפת מקופסאת המכשיר פותחים אותו וזהו מצידי לקבל נוט 5 באלף שקל ושיבוא בתוך פח

 • Osher Abergel

  סקירה מצויינת,אבל יש דבר אחד שגורע מהחוויה הסקירות הללו זו הדרך שבה ניתן לראות את התמונות…
  הייתי שמח אם הייתם משפרים את הדרך שבה ניתן לצפות בתמונות,בלי לפתוח את זה בקישור חיצוני,בדומה למה שיש בגאדג'טי.
  מקווה שתיישמו 🙂

 • בורה אברמוב

  טלפון רע.. נהנה ממנו כל שניה!

  • Dan.R

   ??? ציני?

  • RuR

   אם אתה נהנה, אז למה הוא רע?

   • Dan.R

    הוא ציני

    • RuR

     הוא לא. היתה לו טעות – הוא התכוון לכתוב 'חיה רעה'.

     • נתנאל

      הוא לא טעה, אתה לא הבנת נכון…
      הוא רשם טלפון רע במובן של חיה רעה. הוא סוג של התכוון לכתוב טלפון קטלני או אדיר או משהו בסגנון…

      • בורה אברמוב

       חחח איזה מצחיקים

       אגב אני באמת ממליץ עליו למשתמשי אנדרואיד.
       החסרון מבחינתי זה חוסר חריץ הרחבת כרטיס זיכרון

   • בורה אברמוב

    חיה רעה התכוונתי ☺

 • נתנאל

  בקיצור, עזבו אתכם שטויות, אחלה מכשיר:
  רמקולים עוצמתיים
  אחלה בהירות ואיכות מסך
  סוללה מצויינת+
  ממשק מהיר וביצועים ברמה גבוהה
  תוכנה נקייה ועדכונים מהירים
  מכשיר קליל ונוח לאחיזה לעומת מכשירי 5.7 אינץ אחרים
  מצלמה מצויינת, סרטונים קצת פחות
  מגע של פרימיום מתכתי
  אחלה סורק טביעות אצבע מהיר ומדוייק
  מטען להטענה מהירה עם חיבור USB-C נוח
  ויתרון אמיתי של הנקסוס 6P על ה5X בארץ, זה שלו יש כבל USB-C לUSB רגיל לעומת ה5X שלא מגיע עם אחד כזה באריזה בארץ.
  החיסרון הדי משמעותי היחידי זה שאין לנקסוס כל כך הרבה התאמות ואפשרויות נוספות כמו אצל יצרניות אנדרואיד אחרות וכן זה די מעצבן גם שאין כל כך הרבה מצבי צילום במצלמה, אך אם נציב אותו מול איפון, זה הופך אותו לבסדר גמור והחיסרון נעלם.

  מהווה מתחרה משמעותי לאיפון 6+ וכן לדעתי גם ל6s+.

  • איתי מקמל

   מסכים שהוא אחלה מכשיר, ללא ספק בכלל. זה בסדר שגם לו יש מגרעות. אגב, אם כבר סקירה לא מאוד חיובית, תקרא את Nexus 5X 😊

   • Dan.R

    הוא יותר טוב מבחינת חוזק ועבודה מהנוט 5?

    • נתנאל

     הנוט 5 יותר טוב ויותר מהיר מבחינת ביצועים מהנקסוס 6P, אבל ההבדלים הם מינוריים.
     מבחינת חוזק, הייתי ממליץ לך לראות סרטוני Drop/Bend tests של כל אחד מהם, אבל בגלל שזה לא כל כך אמין, לא ממליץ.
     בכל מקרה, ברמת החוזקה של המסך זכוכית, שניהם אמורים להיות דומים בחוזקם כי לשניהם יש CGG4, אבל זה גם תלוי כי יש ציפויים נוספים… לכן מומלץ לכסות במגן זכוכית בכל אופן…
     ברמת החוזקה של גוף המכשיר, לפי מה שראיתי, ניתן לשרוט את גופו של ה6P ולהשאיר סימן של שריטה בדיוק כמו בגוף של האיפון 6, מה שראיתי לגבי הגוף של הנוט, הוא חזק יותר מפני שריטות, אם תנסה לשרוט אותו עם חפץ; אם הוא היה נופל, לא הייתי כל כך בטוח.
     אני חושב שהם בתיקו.

  • OG

   מסכים איתך לחלוטין. באמת מכשיר שעל פניו נראה מרשים. וכמו שאמרתי לעיל לא נוגע בכשיר ללא יכולת הרחבה למיקרו sd

  • Roy

   מדויק והמסך אחד היפים. לגבי האפשרויות זה כבר עניין של בחירה והבאת דוגמה מצוינת של האייפון מי שאוהב פשטות ועדכונים המכשיר מושלם בשבילו, אני אישית לא אוהב/משתמש באפשרויות שיש לסמסונג וLG להציע. ועל כן אני רואה באנדרואיד נקי ועדכונים מצויינים את הרמה הכי גבוהה של תוכנה באנדרואיד.

   מה גם שנגיד הדבר הכי בולט (עדיין לא יודע כמה אשתמש בו) זה השימוש בחלונות מרובים שיגיע באנדרואיד N וייושם בצורה יותר איכותית על פני על כל המערכת והאפליקציות.

  • RuR

   מנצח בקלות את 6S plus

   • אור

    לא…

    • RuR

     ה-6S פלוס נחות ממנו בכל פרמטר חוץ מהביצועים והסוללה, אולי חוץ מהמיקום של חיישן טביעת האצבע.

     • אור

      לא פשוט לא.. אל תשכח את התמיכה לאורך זמן, את התכונות של ios, סירי, המצלמה והמסך המדויקים, הביצועים המהירים בעולם וסוללה שמחזיקה לאורך זמן, אני לא חושב.

      • RuR

       תמיכה זהה יש גם בנקסוס.
       התכונות של אנדרואיד מתעלות בענק על אלה של iOS.

       • אור

        טוב זה נכון 🙂

 • נתנאל

  "לאחר הסרת השרוול ההיקפי -והפחות- מושקע מזה של LG"- ממתי כתבים מביעים את דעתם האישית לגבי יצרניות בכתבות שלהם? מה שאמרת פה בעצם זה שאתה מעריץ מושבע של Lg (="תקנו Lg, Lg יותר טובים"), כי השרוול ההיקפי לדעתי מושקע בהרבה יותר משל Lg נראה פרימיומי מאשר הפלסטיק הנשלף בזה של Lg.
  ובנוסף-"אם כי היינו נותנים יתרון קל לחיישן של Lg שנמצא בנקסוס 5X"- אחי יש להם אותו חיישן סורק טביעות אצבע בדיוק. וגם-"אצלנו אחוזי ההצלחה שלו (של ה5X) היו טובים יותר מזה של הוואווי"- די אחי נו ברצינות?!
  חוץ מהדברים האלו, אחלה כתבה ולגבי מה שאמרת לגבי המחיר… לא בדיוק, זה תלוי.

  • איתי מקמל

   זו ביקרות, אם כאן אי אפשר להביע דעה אז באיזו כתבה כן?

   • נתנאל

    מותר, בטח שמותר, אבל יש הבדל בין ביקורת והדעה שלך לגבי המכשיר שאתה סוקר נטו, לבין דעותיך וחיבתך ליצרניות אחרות על פני יצרניות מסויימות ואם להיות באמת רק בדעה שלך לגבי המכשיר, אז למה לא להגיד- "השרוול ההיקפי המושקע לא פחות מזה של Lg" ובנוסף מה שהכתב ציין שמהווה לו יתרון נוסף והאחוזי הצלחה יותר גבוהים לטובת הנקסוס של Lg, בכל הסרטונים שיש ביוטיוב, זה מוכח אחרת, שבפרטים הספציפים האלה אין לשניהם יתרון או חיסרון אחד על השני כי יש להם את אותו החיישן בדיוק, כמו שיש להם את אותה המצלמה בדיוק.

  • Roy

   אה אז טעות שלי, כבר בקטע הראשון הכותב מצא פגם והוא המשיך עם הגישה הזו לאורך כל הסקירה. ממש מרגיש כאילו היה לו אנטי למכשיר וכמו שכתבת העדפות ליצרניות אחרות.

  • RuR

   זאת ביקורת, כל הקטע בביקורת זה הדעה. אם אתה לא רוצה דעה, אז תסתכל כל המפרט. עצם הרעיון של ביקורת זה הדעה.

 • Roy

  ביקורת מאוד מצננת ולא מציגה את המכשיר ברמה הגבוהה שהוא.

  נראה שהכתב מצא בכל פרמרטר פגם. הקטע השני בסקירה פותח ישר למה "בעלי המכשיר יתאכזבו".. וממשיך עם "מצלמה לא רעה" כשהיא אחת משלושת המובילים. ועוד כאלה הגדרות לא נכונות למכשיר מעולה.

  בקיצור הבנתם למה בלוגים אחרים (רובם) הכתירו אותו כסמארטפון 2015. אבל כנראה אתם לא הבנתם.. ביקורת סבירה ולא מייצגת את הדבר האמיתי, מי שרוצה דוגמה לסקירה איכותית שמציגה את המכשיר עם הרושם האמיתי ממנו, שהוא פלא!

  האתר לא נותן לשלוח קישורים של מתחרים. בקיצור גשו לאתר גיקטיים ותבינו על מה מדובר בנקסוס 6P!

  • Yoni(apple)

   עזוב גיקטיים פון ארנה ודה ורג' אומרים שהוא הטוב ביותר כרגע באנדרואיד והמתחרה היחיד של ה6s+ וכתב את זה בדה ורג' לא אני אלא וולט מוסברג הכתב מספר אחד של טכנולוגיה בעולם..

   • Roy

    איפה וולט מוסברג כתב את זה? אפשר קישור?

   • שלומי

    חבר'ה, הכל בסדר. אתם לא חייבים להסכים עם הכתוב, במיוחד לאחר שרכשתם את המכשיר ואתם מרגישים חובה להצדיק את רכישתכם.
    אם היו כותבים כאן בדיוק מה שכתבו באתרים אחרים – אין טעם לביקורת הרי נכון?

    • Roy

     עדיין לא רכשתי את המכשיר, אבל התרשמתי ממנו מספיק בשביל לדעת מה היתרונות שלו על פני כל אנדרואיד שנמצא עכשיו בשוק. כמו שנכתב בפתיחה, בלוגים רבים (הרבה יותר מקצועיים) הכתירו אותי כהאנדרואיד הטוב ביותר והם לא היו צריכים להצדיק את בחירתם, כי פשוט ראו בו ככזה. כמו שאמרתי הסוקר כאן פשוט לא העריך בכלל את הצדדים החזקים של הטלפון שמהם הייתה ההתלהבות.
     אז בוודאי שאני לא מסכים עם הכתוב, אני רואה פה את התוצאה של בין חובבני להיפסטר.

     • שלומי

      יש לי הרגשה שאתה לוקח את זה אישי מידי. תן קצת כבוד למי שטרח והכין סקירה כזו מושקעת. אם לא נראה לך שהוא גורם מספיק מקצועי ולא עולה בקנה אחד עם דעתך – זה לא סיבה לגדף. דפדף הלאה וזה הכל.

      • Roy

       אתה הולך רחוק, כל מה שעשיתי כאן הוא לרשום את דעתי על הסקירה. חובבני- זו הסתכלות שטחית, בלי לראות את התמונה הגדולה. והיפסטר- ללכת סתם נגד הזרם ולמצוא מה שונה מדעת הזרם הכללי.

       שתי ההגדרות האלה הן מה שהתרשמתי מהסקירה כאן. ועל כן בוודאי לא ראיתי כאן גורם מקצועי ושלחתי את הקוראים לראות סקירה שיותר מציגה את הדבר האמיתי.

       אתה יכול לא להסכים עם דעתי ולדפדף הלאה כעצתך.

       • OG

        אני לא מבין על מה אתה מתלונן ועל סמך מה.
        הכתב לא היה היסטרי מהתלהבות כמו גיקטיים. אוקי. אישית לא סבלתי את הכתבה בגיקטיים. מתלהבת יתר על המידה.
        שנית אין לך את המכשיר כפי שציינת. על סמך מה אתה קובע את דעתך? על סמך בלוגים וכדומה? עשה לי טובה קודם תתנסה בעצמך ואז תחליט. אתה נשמע מספיק נבון לקבל החלטה מושכלת לכשיהיה בידך המכשיר.
        ואחרון חביב…יקירי mkbhd שהוא באמת בחור מרשים, חיווה את דעתו בנושא המצלמות לכך שכיום כולם כמעט באותה רמה. ההבדל העיקרי הוא בעיבוד התמונה וזה תלוי בטעם היצרן. איך הוא מעוניין להציג את התמונה. תראה את הכתבה הזו בהחלט מעניינת.
        הקיצר אחלה מכשיר אולי האנדרואיד הטוב ביותר היום. לא הייתי נוגע בו ממטר!!!! אין לו יכולת לכרטיס הרחבה.
        אם הייתי רוצה כזה הייתי קונה אייפון 6 +

        לא קונה יותר מכשירים שאין להם יכולת הרחבה על כרטיס מיקרו sd!

        • Roy

         הספקתי כבר להשתמש ולהתרשם ממנו מספיק. אז לדעתך גיקטיים יוצאים סתם "מתלהבים", כי הם מתלהבים מהצדדים החזקים שלו ומכתירים אותו למכשיר 2015. מרקוס הסוקר שהזכרת גם התלהב מכל היתרונות בסקירה ולא עצר את עצמו מלומר שהוא האנדרואיד המומלץ ביותר והמכשיר היומיומי שלו.

         אני מבין פשוט שזה לא לדעתך ובשבילך בגלל הכרטיס SD, אז לך אין מה למצוא במכשיר הזה. לטוב או להתלהבות.

        • OG

         היבנת לא נכון. אני חושב שלפי כל הממצאים בשטח המכשיר הנל בהחלט האנדרואיד הטוב ביותר כרגע לדעתי. עזבתי את האייפון שלי מהסיבה העיקרית של מחיר מוגזם לדעתי ל6+ וכמובן אין יכולת הרחבה.
         הבאתי לך כדוגמא את מרקוס כדי שתראה איך כתבה אוהדת צריכה להיראות. לא כמו גיקטיים שהיה נראה על פניו כמבצעים קידום מכירה של המכשיר.
         הכתבה הזו אוהדת במידה והכותרת מעידה על כך.

        • Roy

         מרקוס מאוד התלהב מהמסך – אמר שהוא אחד היפים שראה.
         מהרמקולים – שהם לא נופלים מבומסאונד. ואפשר להמשיך..
         הנקודה שלי ברורה, כמו שאמרתי בתחילת השרשור. הכתבה כאן מצננת מאוד ולא מציגה את הנקודות החזקות של המכשיר כמו שהם ומביאה איתה רשת של פגמים ובעיות לכל דבר. הכותרת אומנם אוהדת במקצת אבל בעיקר הכתבה היא רק מציגה את המכשיר כלא רע וזהו – זה מה שהסינים הראו שהם גם יכולים. וזה ממש לא נכון.

         והסיום מטופש וסויבקטיבי. בגלל שמכשירים אחרים יתנו לכם סוללה נשלפת והוספת זיכרון, זה בדיוק רק מכשיר אחד בפאבלטים וזה הV10. אז מדהים, מובן איזה מכשיר הכותב רוצה/מעדיף. זה כמו שאני אכתוב על הV10 הוא נחמד אבל לא יתן לכם את הרמקולים הקדמיים של הנקסוס ה3D TOUCH של אפל או העט של הנוט ועל כן יש מכשירים אחרים שיתנו לכם יותר.

   • Roy

    אגב, הסיבה ששלחתי חברה לגיקטיים כדי שקהל ישראלי ייוכל להתרשם מהטלפון ולא יחשוב שהסקירה הזו בעברית מייצגת באמת את הדבר האמיתי. אבל כן כמובן שלא חסר אתרים וסוקרים באנגלית שפשוט עשו סקירה בצורה יסודית והגיעו למסקנות לפני.

   • RuR

    פוןארינה נתנו לו ציון נמוך משמעותית מאייפון 6S פלוס וגלקסי נוט 5.

  • איתי מקמל

   המצלמה טובה, לא הכי טובה שיש. לפניה לדעתי Xperia Z5, iPhone 6s, Galaxy S6
   והממשק בסיסי מאוד ולא מאפשר לנצל את יכולתה.
   אני מבין שאתה מבעלי המכשיר?

   • Roy

    באתרים מקצועיים נבחרה למקום שלישי ויותר טובה מהאייפון.
    במבחני בליינד בכלל הV10 לוקח והנקסוס שני הנוט 5 היה אחרון.
    ובכלל לגבי הסלפי רובם נותנים לה את הסלפי הכי טוב. אבל כאן בביקורת, יתקבלו תמונות רק "טובות יחסית" ו"משביע רצון".

   • נתנאל

    יש לגוגל בעיה באפליקציית המצלמה שלהם וזה משתקף גם בטלפונים אחרים שהם לא נקסוס. אם תתקין אפליקצית צילום טובה אחרת מהפליי סטור תראה שהתמונה יוצאת יותר חדה ויותר איכותית ויש גם בעייה של פוקוס מקרוב במצלמה שלהם שאם תפקס באפליקציות טובות אחרות זה יתפקס טוב יותר ואפשרות נוספת לאיכות טובה יותר באפליקצייה של גוגל זה פשוט לשים על HDR/+ והתמונה תתבהר.
    בכל המבחנים שסוקרים מומחים עשו, מצאו שהאיכות של הנקסוס 6P/5X טובה יותר משל הG4, האיפון 6s, הS6, מוטו XS וגם הZ5, הם אפילו הראו את התוצאות ובכל מצב נתון, בין אם בתאורה נמוכה ובין אם גבוהה.
    גם הממשק של האיפון 6s שציינת בסיסי רק בדרך שונה כי התוכנות שונות אם תשים לב הממשקים של האיפון ושל הנקסוס מאוד מזכירים זה את זה גם בתוכנה רק בצורה שונה.

    • Roy

     נכון זה מה שאהבתי בגוגל בשנה האחרונה האנדרואיד הענקי התחיל להידמות יותר לIOS בפשטות שלו וגם באיסטתיקה התווספו העיצוב ווהאנימציות החלקות כמעט באותה רמה של האייפון.
     ונכון העיבוד תמונה של מצלמת גוגל לא ברמה הכי גבוהה, אבל לכשעצמו בין המובילים. אני אישית מעדיף פשטות וכנראה אסתפק במצב HDR+, אבל גם אם מישהו מאוד רוצה מצב ידני ותמונות שעושים צדק עם החיישן האיכותי, פשוט להוריד מהפליי סטור.

    • RuR

     על איזה אפליקציית מצלמה היית ממליץ?

   • RuR

    תגיד, יש לי על הטלפון את אפליקציית המצלמה של גוגל, שהיא בסך הכל טובה אבל בצילום וידיאו היא קורסת מיד. על איזה אפליקציות מצלמה היית ממליץ?

    • איתי מקמל

     הייתי ממליץ לך לנסות את Camera MX
     http://www.tgspot.co.il/smartphone-camera-apps/

     • RuR

      היה לי את זה פעם אבל יכול להיות שזה השתנה מאז… זה לא גימיקי מדי?

      • איתי מקמל

       כן, די. כמו רוב האפליקציות האחרות שיש בחנות.

       • RuR

        מצלמת גוגל שהתקנתי מהחנות מצלמת מהר. חזרתי לגרסה הקודמת של המצלמה (ע"י apkmirror) וכך פתרתי את בעיית הוידיאו.

 • Matanh Haz

  מכשיר טוב. כרגיל כמו כל מכשירי נקסוס עד היום

 • yadin agam

  מצלמה אחורית 8 מגה פיקסל ולא 5 תתקנו!