נוקיה נאבקת על מעמדה בשוק הסמארטפונים זה כבר תקופה, ושיתוף הפעולה עם מיקרוסופט עדיין לא הצליח להוכיח את עצמו ולבלום את הירידה. נקודת אור, לפחות בעיני המשקיעים בחברה, התרחשה אמש כאשר מניית נוקיה זינקו במעט זאת בשל הדיווחים כי ענקית האלקטרוניקה הסינית Huawei הביעה עניין ברכישת החברה.

ריצ’רד יו, יו”ר הקבוצה העסקית הצרכנית של Huawei אמר כי החברה שלו תהיה פתוחה לרכישתה של נוקיה או זו תראה נכונות לעשות כן ולבצע מיזוג בין החברות. אחד התנאים שלדעתו של ריצ’רד אשר יכול לסכל את המהלך היא בחירתה של נוקיה ב-Windows Phone כמערכת המרכזית שלה, דבר שלדבריו הוא עדייו הימור מסוכן שכן נתח השוק של נוקיה לא גדל באופן משמעותי מאז החלה החברה בהשקת מכשירים מבוססי Windows Phone.

Huawei היו מעוניינים לראות דווקא את מערכת האנדרואיד רצה על מכשירי נוקיה: “ל-Windows Phone נתח שוק קטן מאוד והיא חלשה ביחס למתחרות, ובכל זאת היא דורש רישיון שימוש בתשלום. זהו לא דבר טוב. אנדרואיד זה בחינם”. Huawei נמצאת כיום במקום השלישי בעולם בייצור מכשירי סמארטפון אחרי אפל וסמסונג .

סטפאן אלופ, מנכ”ל נוקיה כבר דחה בעבר את הטענות כי השימוש ב-Windows Phone באופן בלעדי מוביל את החברה לאבדון. (מקור)

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • Lear

  ברור שעדיף שסמסונג תקנה אותה.. אתם יודעים בכלל כמה פטנטים יש לה?? היא הייתה אחת החברות הגדולות.. גם על סוס מת יש בשר. ובשוק של היום כל נתח זה הון.

 • חיים

  לא מבין את נוקיה, אין שום הגיון עסקי להישאר עם מוצר נישה אחד. זה הרס עצמי. כל פעולה שלהם לא רציונלית. לגבי לברה סינית, זה היה צפוי. סינים הם לקוחות הכי גדולים של עצמם. מיליארדי צרכנים, יצור זול, פטנטיפ אפשר להעתיק, לאט לאט הם משתלטים על הכל..

 • צ'כנבוטה

  אני רוצה את נוקיה חזרה עם אנרואיד
  החברה הכי אמינה וטובה שהייתה רק שהאנשים שמחליטים על מערכות הפעלה טמלים

 • שמעון

  לפי דעתי אם עובדי נוקיה רוצים לשמור על עבודתם הם חייבים ללחוץ על המנכ"ל שלהם סטפאן (המחבל) אלופ. להוציא סמרטפונים ומהר שיהיו מבוססים על אנדרואיד כי אם לא יפעלו עכשיו בעוד כשנתים שלוש כבר לא יהיה זכר לנוקיה בפינלנד.

 • Vidati

  את האמת סאמסונג כבר די ענקית, פשוט אסטרונומית היא לא תיפול בחיים אם תמשיך באותו כיוון שהיא הולכת בו עכשיו, מכשירי סמסונג נותנים ערך נוסף לאנדרוייד, הם מחדשים מאוד ויש להם המון פיצירים שימושיים שהמתחרים לא חשבו עליהם ובגלל זה סאמסונג נמצאים מאוד גבוהה.
  HUAWEI לעומת זאת היא כוכב עולה בשוק הזה ויש להם מכשירים מאוד מרשימים באסיה, מכשירים מאוד מתקדמים שלא מגיעים למערב, רכישת נוקיה תתן לחברה הזאת את הדריסת רגל במערב ואת איכות הבנייה והצילום הכל כך מפורסמים של נוקיה, לפי דעתי זה יכול רק לעשות טוב לכולם! במיוחד לנוקיה שהבחירה בWM הייתי מוזרה, לא אומר שהיא צריכה לנטוש אותה אבל בהחלט לייצר מכשירי אנדרוייד מהצד.

  • יוסי כהן

   כן סמסונג מוסיפה פיצ'ר אדיר וחזק לאנדרואיד! והוא נקרא תקיעות ולאגים!(נפילות מהירות רינדורי הפריימים לשניה שגורמות לגלילה להתקע בכל מיני מקומות) CM10.1 נותן יותר ודורש פחות…

  • שי

   גם נוקיה היתה עד לא מזמן ענקית ואף אחד לא האמין שהיא יכולה ליפול.

  • בולי

   סמסונג תיפול ברגע שהשוק ישתנה שוב ויתחדש משמעותית. לסמסונג יקח זמן להעתיק את כל החידושים האלה ולהתחיל הכל מהתחלה.

 • אחד שיודע

  מיקרוספט = סוס מת

 • Idan Moshe

  היתי שמח למכשיר נוקיה אנדרואידי.
  אחרת אין סיכוי שאניח את ידי על נוקיה.

 • טל

  נוקיה = סוס מת !!

 • mr google

  עדיף שסמסונג תרכוש אותה – יצא מזה רק טוב
  ועדיף שלא את החברה הסינית הזאת שהיא לא תקדם את נוקיה לשום מקום .