בביקורת שלנו על מכשיר ה-Huawei P9 ציינו כי EMUI 4.1 ממשק המשתמש המותאם של החברה כולל התאמות רבות ו'שואל' באופן בלתי מתנצל לא מעט אלמנטים ממשק המשתמש של iOS אפל. נראה כי על-מנת לקסום לקהל במערב ובמיוחד בארצות-הברית, עם גרסה 5.0 של EMUI החברה תמתן את ההתאמות וזה יהיה דומה יותר לממשק המשתמש של גרסת האנדרואיד הנקייה, אך באותה נשימה מתברר כי החברה עובדת מערכת הפעלה משלה, כתוכנית מגירה, ליום שאחרי גוגל.

על-פי הדיווח של GSMInfo על העיצוב מחדש של EMUI 5.0 אחראית אביגיל ברודי, סגנית-נשיא עיצוב וחווית השימוש בחברה אשר שימשה בעבר כמנהלת יצירתית בחטיבת ה-iOS באפל אשר גוייסה בשנה שעברה לוואווי. ממשק המשתמש החדש יגיע לקראת הרבעון השלישי השנה, בדיוק בזמן להשקת דגם מכשיר Mate חדש והצגתו בתערוכת IFA 2016. מעבר לכך על-פי מקור נוסף נראה שגברת ברודי מעוניינת להתכונן ליום שאחרי אנדרואיד עם תוכנית מגירה בדמות מערכת הפעלה בפיתוח פנימי. המערכת נמצאת בשלבים ראשונים של פיתוח בצוות המורכב מיוצאי נוקיה (Nokia) וממוקם בסקנדינביה. מצויין כי בחברה לא מתכוונים להשתמש במערכת ההפעלה משלהם בעתיד הנראה, אך מעוניינים "בתוכנית ב'" במקרה וגוגל תקשיח (יותר) את התנאים ליצרניות צד-שלישי או תפסיק את התמיכה בהן לחלוטין.

נראה כי וואווי, בדומה לסמסונג, מנצלת את כוחה מול גוגל כיצרנית השלישית בגודלה מבחינת נתח שוק של מכשירי אנדרואיד ומערכת הפעלה בפיתוח פנימי מקנה לה כוח מיקוח אל מול ענקית גוגל השולטת במערכת ההפעלה אנדרואיד. כרגע אם מתסכלים על טיזן (Tizen) של סמסונג או אפילו חלונות 10 מובייל של מיקרוסופט נראה כי המפתחים לא מוכנים אל מערכת הפעלה נוספת ובלי תמיכתם של המפתחים עם מגוון יישומים מערכת ההפעלה לא תזכה לאימוץ על-ידי הצרכנים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.