הישג חדש עבור וואווי (Huawei): יצרנית הטלפונים החכמים הסינית הנחשבת לשלישית בגודלה בעולם, הודיעה על מכירת 100 מיליון מכשירים בפחות משנה. ואווי אינה מציינת את זה, אך מספר זה ככל הנראה כולל את המכירות של מותג המשנה שלה, Honor.

נתונים אלו מראים כי היצרנית מכרה 25 מיליון יחידות יותר בהשוואה לנתוני המכירות אשתקד. עד כה רק סמסונג ואפל הצליחו למכור יותר ממאה מיליון טלפונים חכמים בפחות משנה, אולם לפי הערכות, שאומי (Xiaomi) צפויה להגיע לטווח מכירות הנע בין 73-80 מיליון יחידות עד סוף השנה הזאת.

וואווי ללא ספק נחשבת לאחת היצרניות הגדולות ביותר של השנה בעולם האנדרואיד. המותג הסיני הצליח לכבוש חלק רחב של הציבור באמצעות מגוון טלפונים חכמים המכסים את כל טווחי המחירים של השוק ויתרונה על פני שתי המובילות בתחום היא העובדה שהחברה פעילה יותר בסין ובחלקים אחרים באסיה.

וואווי מדווחת כי בשנים 2015-2016 הם ינסו להביא את מכשיריהם גם לרצות הברית ויציגו את החידושים בתערוכת CES הקרובה ולפי הדיווח, Mate 8 ו-Honor 5X יהיו הראשונים להגיע לאמריקה. האם הפריצה לשוק האמריקני יעזור לה להתקרב ואף להגיע לכדי המקום השני בעולם? קשה לומר זאת בוודאות, אך היא בהחלט מתקדמת לשם.