אם למישהו היה ספק על שינוי הכיוון בו נוקטת וואווי (Huawei), בא אירוע ההשקה של מכשיר הדגל החדש שלה, ה-Ascend P7, והראה זאת היטב. החברה החליטה לכוון גבוה הפעם, ואפילו גבוה מאוד עם ה-P7, והיא מסמנת את המטרות היטב: מכשירי הדגל של סמסונג (Samsung) ואפל (Apple), לא פחות. מכשירים זולים לשוק הביניים מטה? לא עוד. כרגע, לפחות, היא רוצה לשחק בקצה הגבוה של השוק, והיא מציע מכשיר שלפחות על פניו אולי יכול לעדשות זאת.

huawei-ascend-p7 - 2לכל אורך השקת המכשיר החדש, שנערכה בפריז, לא התביישו אנשי החברה להציב את ה-Ascend P7 מול מכשירי מובילות השוק ולטעון שהיא מציעה יכולות טובות מהן, וזה מתחיל כבר עם מסך ה-5 אינץ' של המכשיר, שמגיע ברזולוציה של 1,920×1,080 פיקסלים ועם צפיפות פיקסלים מרשימה של 445 פיקסלים לאינץ'. המכשיר עצמו אולי אינו דק כמו ה-P6 אתו הוא יורש, אבל עם עובי של 6. מ"מ בלבד, הוא עדיין אחד המכשירים הכי דקים בשוק, במיוחד אם לוקחים בחשבון שמדובר במכשיר שהפעם מגיע כבר גם עם שבב LTE וכן עם זכוכית גרילה מדור שלישי. כמו כן טוענת החברה שגודלו הכללי של המכשיר קטן יותר בגלל שהשוליים בין המסך לין הקצה הפיזי של המכשיר קטנים יותר מכל מה שיש לאחת המתחרות הגדולות להציע.

ובכלל המבנה הכללי של המכשיר, לפחות מבחינה חיצונית, מזכיר מאוד את ה-P6, למרות שפה ושם אפשר להבחין בשינויים קלים אותם נציג בפירוט בסקירה של המכשיר שנעלה לאתר בעתיד הקרוב.

בהשקה הנוכחית השקיעה החברה מאמצים רבים בתחום בו צועדים מכשירים רבים בעולם: צילום תמונות סלפי. בעזרת מצלמה קדמית של 8 מגה-פיקסלים היא מקווה לחזק את מעמדה במקום השלישי בשוק היצרניות, ואולי אף להגדיל את נתח השוק שלה. מעבר לכך שמדובר בעדשה גדולה מאוד בהיבט של מצלמה קדמית, היא גם  מציעה יכולת צילום פנורמית שמאפשרת לצלם צילומי סלפי קבוצתיים בקלות רבה יותר, לפחות לפי וואווי.

גם המצלמה האחורית נאה למדי,עם חיישן BSI דור רביעי של סוני (Sony) בגודל 13 אינץ', ועם שלל תכונות משלימות, כולל יישומי עיבוד תמונה שמטרתם להוציא ממצלמות המכשיר יותר, מתוך הבנה שכנראה העולם הולך בכיוון בו המצלמות הופכות ליותר ויותר חשובות בטלפונים של ימינו.

מעבר לכך סיפרו אנשי החברה על כך שהמכשיר באופן ממוצע קר יותר לשימוש ממכשירים מתחרים בשוק בזכות מערכת קירור מתוחכמת שכוללת ג'ל קירור, שהאנטנה שהם שילוב במכשיר חזקה יותר ומבטיחה חיבור יציב יותר מאשר תמיד, ושהגוף עמיד.

כמו כן הוצג ממשק ה-Emotion UI 2.3 החדש של החברה, כשעבורו כבר קיימים יותר מ-1,000 ערכות נושא מוכנות להורדה. החברה אף מתכננת בסוף השנה תחרות עיצוב ערכות נושא עם פרסים של יותר מ-300 אלף דולרים.

המכשיר יושק בתחילת יוני ב-33 מדינות בעולם תמורת 449 אירו, והוא אמור להגיע לישראל לקראת סוף אותו חודש במחיר דומה, שהוא תחרותי במיוחד מול מחירי המכשירים בקצה העליון. הוא יימכר בצבעי שחור, לבן וורוד.

הכותב היה אורח של וואווי בפריז

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.