תערוכת CES 2014 לא מפסיקה לספק לנו חדשות ומיטב החברות מציגות את המכשירים והטכנולוגית שייצגו אותן בשנה הקרובה. חברת וואווי (Huawei) אשר מספר מכשירים שלה סיקרנו כאן (Huawei Ascend P6), הכריזה היום על הדור הבא למכשיר הפאבלט הנמכר ביותר שלה זהו ה-Ascend Mate 2.

המכשיר החדש יגיע עם תמיכה ברשתות 4G LTE (שבדיוק סיימו את הכנות התשתית לכך בסין), מסך IPS בגודל 6.1 אינץ' ברזולוציה מאכזבת מעט של 720P ובשתי גרסאות של מעבד. לשוק הסיני, ה-2 Ascend Mate יגיע עם מעבד ביתי של וואווי HiSilicon cortex A9 במהירות שעון של 1.6 גיגה הרץ ואילו לשוק העולמי המכשיר ישווק עם מעבד מבית קוואלקום דגם Qualcomm Snapdragon 400 גם כן במהירות שעון של 1.6 גיגה הרץ. שאר המפרט נשאר סטנדרטי למכשירי הדגל משנה שעברה ואף נשאר זהה ביחס לדגם הקודם של Ascend Mate: מדובר ב-2GB זיכרון עבודה ,16GB זיכרון אחסון עם אפשרות הרחבה בכרטיס microSD. מצלמה קדמית של 5 מגה פיקסל ומצלמה אחורית של 13 מגה פיקסל עם מפתח צמצם של F/2.0.

huawei-ascend-mate2

הדבר אשר באמת מיוחד במכשיר הזה ועליו הסינים נתנו דגש היא הסוללה. היום כשכולם מוציאים מעבדים חזקים מסכים ברזולוציות גבוהות וכו', הם שוכחים שהמכשיר צריך המון אנרגיה להפעיל את כל הטכנולוגיה הזו ולרוב מציידים אותם בסוללות חלשות יחסית. וואווי הכניסה במכשיר סוללה בקיבולת של 4050mAh, בין הסוללות הגדולות שיש בשוק, וזאת בהתחייבות של 60 שעות עבודה ממוצעת ואף לדברי החברה, מסוגלת להטעין מכשירים אחרים. בנוסף, הסוללה מספקת עד 12 שעות גלישה רצופה במכשיר ועד 100 שעות האזנה למוזיקה, וכנראה זו הסיבה לרזולוציית המסך והמעבד החסכוני.

המכשיר צפוי לצאת עם מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסה 4.3 כשעליה מולבש הממשק של וואווי Emotion UI 2.0 . כרגע אין מידע לגבי מחיר או זמינות אבל ניתן להניח שנראה אותו בארץ עקב קיומו של יבואן מסודר בישראל.

תמונות: Androidandme

כתב: יגאל בר