מי אמר שהגודל לא קובע? בהמשך לפאבלט ה-Honor 6 Plus עליו הכריזה בשבוע שעבר, יוצאת היצרנית הסינית וואווי בהכרזה על פאבלט נוסף בגודל 6 אינץ' בעל תג מחיר נמוך במיוחד.

פאבלט ה-GX1, שזמין למעשה לרכישה החל מהיום ברחבי סין באתר המקוון של וואווי בעל תג מחיר מפתה של 225 דולרים בלבד, פונה בעיקר, (אבל לא רק) לשוק הביניים, וזאת לאור מפרטו הנמוך יחסית. מלבד מסך ה-6 אינץ' ברזולוציית 720p המציע גודל זהה למכשיר הנקסוס 6, המכשיר מתאפיין בניצול מרבי של שטח המסך עצמו וזאת לאור השוליים הצרים ביחס לגוף המכשיר – כ-80 אחוז ניצול.

תחת מכסה המנוע ניתן למצוא את שבב מרובע הליבות Snapdragon 410 מתוצרת קוואלקום במהירות שעון של 1.2 ג'יגה-הרץ תומך 64 ביט, זיכרון עבודה בנפח של 1 ג'יגה-בייט בלבד וזיכרון אחסון בנפח של 8 ג'יגה-בייט שניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון MicroSD סטנדרטי. מלבד זאת, חובבי הצילום יוכלו להנות ממצלמה אחורית שתוכל להפיק תמונות ברזולוציה של 8 מגה-פיקסל בנוסף למצלמת הסלפי הקדמית  ברזולוציית 2 מגה-פיקסל.

לאור מימדיו הגדולים במיוחד שנאמדים בכ-161 מ"מ רוחב וגובה של כ-84 מ"מ, משקלו קטן יחסית ונאמד בכ-176 גרם בלבד. מטבע הדברים, מסך גדול שכזה יצרוך חיי סוללה מרובים במיוחד, לכן ציידה אותחו החברה בקיבולת של 3450 מילי-אמפר. כצפוי, ובדומה לשאר מכשירי הביניים שהושקו לאחרונה, גם המכשיר המדובר תומך ברשת הדור הרביעי (LTE) ובדומה לכלל המכשירים הסיניים, מצוייד בחריץ סים כפול. מפתיע למדי אולם שהחברה בחרה להריץ עליו דווקא את גרסת האנדרואיד קיטקט 4.4 ולא את גרסת הלוליפופ 5.0 העדכנית יותר.

המכשיר כאמור החל להימכר החל מהיום באתר החברה, במחיר של  1590 יואן, שהם כ-255 דולרים. לשם השוואה, מכשיר ה-Ascend Mate 7 שהוכרז בספטמבר האחרון המצויד עם מסך בגודל דומה אך מפרט המיועד לשוק הגבוה , נמכר בתג מחיר כפול ממנו, כך שיש תמורה בעד האגרה.

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.